RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 19 stycznia 2020 roku

19 dzień roku, 3 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:27
Zachód słońca: 16:13

Imieniny obchodzą: Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 65
Koliba na Łapsowej Polanie - oficjalnie otwarta!

Nieco kapryśna pogoda nie przeszkodziła w tym, by w radosnej atmosferze zainaugurować tegoroczny sezon turystyczny w Gorcach poprzez oficjalne otwarcie schroniska na Łapsowej Polanie. 

Położona na południowych stokach Gorców (Bukowiny Obidowskiej) na wysokości 860 m n.p.m. Łapsowa Polana to miejsce niezwykle atrakcyjne widokowo, nieodległe i łatwo dostępne dla każdego (ok. 30 min. mało wymagającego marszu z Marfianej Góry), z którego rozpościera się przepiękna panorama Tatr i Nowego Targu.

Leżące tam, stylowe, kryte gontem schronisko niegdyś - uczęszczane i tętniące życiem, dziś jest nieco zapomniane, również przez miejscowych, ze względu na wieloletnią nieobecność na turystycznej mapie. To posiadające blisko półwieczną historię i kilku właścicieli miejsce przez ostatnie lata było bowiem nieczynne i niszczało. Teraz - dzięki nowym dzierżawcom i miejskim planom budowy powyżej schroniska wieży widokowej (wizualizacja wieży w galerii poniżej) - Łapsowa Polana ma szansę na nowo ożyć.

A szansa jest spora - nowi dzierżawcy, którzy przejęli miejsce z początkiem lutego, włożyli w renowację budynku nie tylko dużo wysiłku - skupiając się na tym, co niezbędne: remoncie łazienek, wymianie pieca, odświeżeniu i posprzątaniu całego miejsca - ale i duszy, o czym świadczą drobne, ale istotne elementy wyposażenia: kącik z książkami (również dla najmłodszych), nowe ławy i stoły (wszystko 100% handmade), kolorowe lampiony, prosty, ale przyjemny wystrój pokoi gościnnych. I - jak zapowiadają - praca nad udoskonalaniem szczegółów zgodnie z założoną wizją nadal jest w toku. Koliba może już jednak przyjmować gości, dysponując aktualnie 27-oma (docelowo będzie ich 31) miejscami noclegowymi w pokojach 2-9 osobowych oraz bufetem z dużą jadalnią.

Kuchnia, jaką proponują nowi gospodarze może robić wrażenie. Standardowy bigos z resztek, czy fasolka po bretońsku? Nic z tych rzeczy. Tu kucharz pyta, czy jest się weganinem, czy wegetarianinem, zaproponuje do obiadu kolorową sałatkę jak z najlepszej restauracji, a na rozgrzanie - zupę-krem z dyni i marchewki, z grzankami z ciemnego pieczywa i prażonymi pestkami dyni jako dodatkami. Aktualni dzierżawcy - pochodzące ze Świdnika małżeństwo Marzena Zuń-Obara i Przemysław Obara - zdążyli się już zresztą rozsławić jako doskonali kucharze, prowadząc inne obiekty turystyczne podobnego typu, m.in. harcerską chatę Bene w Gorcach czy bacówkę na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim. Współdzierżawcą Koliby jest pochodzący z Nowego Targu goprowiec Józef Krauzowicz. 

W towarzystwie władz miasta, butelką szampana uczczono dziś wspólnie otwarcie schroniska dla gości, inaugurując jednocześnie sezon turystyczny w Gorcach. Przedstawiono też szersze plany dotyczące ożywienia tego rejonu gór, jak przygotowanie tras rowerowych i biegowych. Pozostaje czekać na decyzję pozwalającą na budowę wieży widokowej, choć trzeba przyznać, że charyzmatycznie prowadzone miejsce, piękna lokalizacja na skrzyżowaniu najważniejszych gorczańskich szlaków (2h na Turbacz, 1h na Stare Wierchy) oraz nieduża odległość od miasta powinny zapewnić sporą ilość gości już teraz. 

/os

Galeria zdjęć na nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 09-05-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1567 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE