RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 56
Bądź eko - zamontuj elektrofiltr!

Mając na względzie szereg działań realizowanych przez Urząd Miasta Nowy Targ w celu poprawy stanu jakości powietrza na terenie miasta, we współpracy z Grupą CZH S.A. z siedzibą w Katowicach planowane jest uruchomienie na terenie naszego miasta pilotażowego programu obejmującego instalację elektrofiltrów na kanałach dymowych odprowadzających spaliny z kotłów na paliwa stałe.

Elektrofiltry są innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez naukowców Politechniki Śląskiej mającym na celu ograniczenie niskiej emisji. Skuteczność elektrofiltrów waha się od 50 do 90% w zależności od rodzaju i jakości źródła emisji oraz stosowanego paliwa. Urządzenie nie wymaga przebudowy instalacji, może być zamontowane np. za kotłem, w przewodzie kominowym lub na kominie co wpłynie na natychmiastowe uzyskanie bezpośredniego efektu ekologicznego.

Do programu mogą przystąpić właściciele lub najemcy, których nieruchomości znajdują się na terenie miasta Nowy Targ i opalane są kotłem na paliwa stałe. Ponadto wymagane jest umożliwienie pracownikom Grupy CZH S.A. dokonywanie specjalistycznych pomiarów emisji.

Projekt zmierza do maksymalnego zoptymalizowania kosztów, stąd trwają starania celem uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt, który ponosi właściciel nieruchomości w związku z przystąpieniem do programu jest określony na 40% inwestycji czyli ok. 1000 zł. W zależności od uzyskanego dofinansowana wspomniana kwota może ulec zmniejszeniu.

Aby przystąpić do Programu należy wypełnić formularz deklaracji znajdujący się w załączeniu i dostarczyć do Urzędu Miasta Nowy Targ, ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ.

Ze względu na fakt, że terminy określone w programie finansowym NFOŚiGW są bardzo napięte, zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 14 marca 2017 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań w tej sprawie proszę o kontakt z Panem mgr Bartłomiejem Bednarzem (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ) – tel. 18 26-11-241, pokój nr 206 - II piętro.

Print Informacja z dnia 07-03-2017, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 1975 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE