RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 19 stycznia 2020 roku

19 dzień roku, 3 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:27
Zachód słońca: 16:13

Imieniny obchodzą: Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 37
Nie widać końca ich dominacji

SPORT MOTOROWY. Tradycyjnie AMK Gorce Nowy Targ podsumował miniony sezon. W restauracji „Skalny Dworek” wręczono puchary, dyplomy i pamiątkowe tablice na ręce zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i przyjaciół nowotarskiego klubu.

25 lat hegemonii na krajowym podwórku

W 2016 roku AMK Gorce po raz 25(!) z rzędu zagarnął tytuł drużynowego Mistrza Polski, zostawiając daleko z tyłu rywali.

- Nic nie bierze się z przypadku. To efekt ciężkiej pracy jaką każdy z nas wkłada w trening – podkreśla trener i prezes AMK Gorce w jednej osobie, Rafał Luberda, który zapewnia że zwycięstwa mu się nie nudzą – Dopóki w naszych żyłach płynie góralska krew zmieszana z benzyną, dopóty łatwo z piedestału strącić się nie damy - zaznacza Luberda.

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów AMK Gorce był Michał Łukaszczyk zdobywca tytułu wicemistrzowskiego. Miejsce trzeciej przypadło z kolei Danielowi Nykazie Rywalizację – trzeci rok z rzędu – wygrał wychowanek Gorców, obecnie reprezentant AMK Gliwice Gabriel Marcinów.

Na pewno brak tytułu IMP pozostawia w sercu mały niedosyt, ale z drugiej strony motywuje nas do jeszcze bardziej wzmożonej pracy – zaznacza Luberda, który pytany o to czy Łukaszczyk jest w stanie w najbliższej przyszłości wygrać z Marcinówem, odpowiedział: - Wszystko zależy od niego, od jego zaangażowania i chęci do jeszcze cięższych treningów. Trzeba pamiętać, że aby być lepszym od mistrza, trzeba pracować dwa razy mocniej niż on – uważa szkoleniowiec Gorców, który wygrał rywalizację w tzw. klasie otwartej, zawstydzając wielu młodszych od siebie przeciwników: - Nie ma we mnie żadnego parcia na sukcesy. Po prostu trial to moja pasja, coś co kocham robić i czemu poświęcam się w stu procentach. Starty w zawodach traktuję hobbystycznie. Jadę żeby się bawić, a wyniki same przychodzą – podkreśla.

W kategorii młodzików zwyciężył Maciej Steskal. W juniorach reprezentanci AMK Gorców zajęli całe podium. Zwyciężył Daniel Gąsienica, przed Daniele Nykazą i Łukaszem Zborowskim.

Rozwój to podstawa

W AMK Gorce bardzo dużą wagę przywiązują do rozwoju. Z tego też względu postanowiono nie zamykać się na inne motocyklowe dyscypliny. W 2016 roku mogliśmy m.in. oglądać nowotarżan w cieszących się coraz większą popularnością zawodach Super Enduro i Cross Country: - Cały czas staramy się poszerzać horyzonty i iść z duchem czasu. Super Enduro za sprawą Tadka Błażusiaka robi coraz większą furorę. To także nam się udzieliło. Coraz częściej próbujemy swych sił i w tej dyscyplinie. Całkiem nieźle to nam wychodzi – zaznacza Luberda, nawiązując do 6 pozycji na której AMK Gorce został sklasyfikowany w drużynowych MP w Super Enduro. Trener nowotarżan jednoczenie nie zgadza się z opinią, że spada zainteresowanie trialem - Przeczą temu fakty. W zakończonym sezonie po raz pierwszy od dosyć dłuższego czasu przekroczyliśmy liczbę 100 jeżeli chodzi o ilość zawodników startujących w Mistrzostwach Polski. A sam pamiętam czasy kiedy trudno było zebrać 20 motocyklistów. A trzeba pamiętać, że aby z powodzeniem startować w Super Enduro, trzeba mieć podstawy w trialu, czego najlepszym przykładem jest nasz Tadeusz Błażusiak – zauważa Luberda.

Organizacyjne sukcesy

W 2016 roku AMK Gorce był organizatorem dwóch dużych imprez o ogólnopolskim wymiarze. W maju Nowy Targ był gospodarzem III i IV rundy w Super Enduro, a w sierpniu stolica Podhala była miejscem rywalizacji VIII i VIII rundy w trialu. Ta druga impreza połączona była z piknikiem muzyki country.

Za obie te imprezy zebraliśmy bardzo pochlebne recenzje ze strony władz Polskiego Związku Motocyklowego. Kosztowało nas to wszystkich sporo pracy. Nie udało by nam się to gdyby nie pomoc wielu przychylnym nam osobom, na czele z władzami naszego miasta. Za to z tego miejsca pragnę bardzo podziękować obecnemu na naszym zakończeniu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze – podkreślił honorowy prezes AMK Gorce, Mieczysław Batkiewicz.

Tekst\Foto. Maciej Zubek

GALERIA Z ZAKOŃCZENIA

Print Informacja z dnia 05-02-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1364 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE