RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 37
Sacrosong 2016 - Koncert Laureatów (galeria zdjęć)

Dobiegł końca XXVII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2016, który w tym roku odbył się pod hasłem "Idźcie i głoście...". W koncercie laureatów udział wzięło dziewięcioro finalistów, rozdano nagrody i wyróżnienia, a całość spotkania zwieńczyła wspólnie odśpiewana "Barka".

Koncert odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Finaliści przyjechali z różnych stron archidiecezji: Krakowa, Ochotnicy Górnej, Nowego Sącza, Bysiny k. Myślenic, Lipnicy Wielkiej k. Nowego Sącza i Piekielnika. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dziecięcej i młodzieżowej oraz nagrodę publiczności.

Laureatem pierwszej kategorii został ośmioletni Paweł Madzia z Nowego Sącza, z wzruszającą interpretacją utworu "Święta Faustyna". Kolejne miejsca zdobyli: Magdalena Bartnik oraz schola "Perełki" z Krakowa (ex aequo) i Emma Malik z Nowego Sącza. Wyróżnienie otrzymał siostrzany duet Sylwii i Katarzyny Bulandy z Ochotnicy Górnej.

W kategorii młodzieżowej nie przyznano Grand Prix. Drugie miejsca zdobyli ex aequo: schola "Cantate Rosariae" z Krakowa i zespół "Niebo w Piekielniku" pochodzący, jak sama nazwa wskazuje, z Piekielnika. Trzecie miejsce zdobyła schola "Jezusowe Serduszka" z Bysiny, a wyróżnienie przypadło scholi "Soli Deo Cantus" z Lipnicy Wielkiej. Nagrody i dyplomy wręczali przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Grzegorz Watycha, starosta Krzysztof Faber, posłanka Anna Paluch oraz ks. Jan Karlak, proboszcz parafii, która organizuje całe wydarzenie wspólnie z Urzędem Miasta Nowy Targ, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu.

Bogaty program artystyczny dodatkowo uświetniły występy zeszłorocznego laureata Sacrosongu, zespołu wokalno - instrumentalnego z Rabki-Zdroju i grupy „iNTarg” BLUES z udziałem ks. Tomasza Bochnaka, który wzbogacił program o nieco ostrzejsze brzmienia. Na samym końcu przyznano Nagrodę Publiczności. Przechodni puchar z tego tytułu otrzymała grupa wokalno-instrumentalna "Niebo w Piekielniku" z Piekielnika. Można powiedzieć, że zwyciężył lokalny patriotyzm, ale również najgorętsza piosenka tegorocznego "Sacrosongu" - utrzymany w andaluzyjskich brzmieniach gitary i akordeonu utwór "Hej, Pawle".

Koncert prowadzili z polotem i humorem Dariusz Tokarski i Dorota Rak.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz.

/os

Galeria zdjęć na stronie nowytarg24.tv

  Galeria zdjęć na stronie podhale24.pl

Print Informacja z dnia 28-11-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1508 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE