RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Reprezentanci Nowego Targu na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2016 r. Filip Kot oraz Dariusz Stopka, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, uczestniczyli w XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Reprezentowali tym samym Nowy Targ i województwo małopolskie na forum parlamentarnym.

Mandaty poselskie uzyskali za realizację projektu społeczno-historycznego pt. „Serce Miasta”, który zwyciężył w konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt pt. „Serce Miasta”, dotyczący nowotarskiego ratusza, został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ.

31 maja posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży uczestniczyli w zwiedzaniu po Warszawie miejsc pamięci, a 1 czerwca miała miejsce sesja plenarna, na której młodzi posłowie uchwalili uchwałę w sprawie miejsc pamięci – materialnego świadectwa wydarzeń istotnych dla lokalnej i narodowej tożsamości oraz w sprawie powołania kadencyjnego Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Filip Kot w swoim wystąpieniu na forum Sejmu, które było przerywane gromkimi brawami zebranych, podziękował organizatorom XXII sesji oraz odniósł się do ceremonii pogrzebowej majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, jako pamiętnego wydarzenia, w którym sam uczestniczył.

- Udział w obradach Sejmu to wspaniała szkołą polityki, rozumianej jako troska o dobro wspólne i wypełnienie obowiązku patriotycznego i obywatelskiego zarazem – podkreślają zgodnie Filip i Dariusz. Tegoroczna uchwała, która została przyjęta na XXII sesji poświęcona jest właśnie skutecznej promocji i ochronie miejsc pamięci.

Filip i Dariusz stanowili drugą delegację II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu na Sejm Dzieci i Młodzieży. W zeszłym roku w XXI sesji uczestniczyli Bartosz Czyż i Kamil Augustyn.

Patronat medialny nad projektem sprawowały Podhale24, Podhale Region, Góral Info, Nowotarska Telewizja Kablowa, TVPodhale.

 

Print Informacja z dnia 08-06-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1494 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE