RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 28 lutego 2020 roku

59 dzień roku, 9 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 17:19

Imieniny obchodzą: Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 243
Niech handlują uczciwie! Nowa targowica otwarta
Niech handlują uczciwie! Nowa targowica otwarta
Fot. Anna Szopińska

W sobotę uroczyście zainaugurowała działalność Nowa Targowica. Spółka o tej samej nazwie wznosiła potężne drewniane obiekty i zagospodarowywała teren przez półtora roku. Efekt jest imponujący, teraz rzecz w tym, by handlujący zechcieli się przenieść w nowe miejsce ze starego placu i obrzeży.

Ponieważ w sobotnie popołudnie od Gorców zbliżał się deszcz, a od zachodu – ciemne chmury przecinane błyskawicami – otwarcie trzeba było nieco przyspieszyć. Księża proboszczowie, miejskie i powiatowe władze oraz radni zajechali na plac z fasonem, bo w dwukonnych landach. A razem z nimi – św. Katarzyna i muzyka. Czerwona wstęga była rozciągnięta między dwoma „witaczami” w postaci górujących nad targowicą rzeźb patronki miasta i króla Kazimierza Wielkiego. Na przyspieszone przecięcie zdążyli jeszcze dotrzeć poprzednia burmistrzowska ekipa i poseł Edward Siarka.

Targowicę poświęcił nowotarski dziekan, ks. Stanisław Strojek. W prezencie od miasta, na szczęśliwy początek, przedstawiciele spółki dostali tort z owoców. Było to otwarcie szybkie i nietypowe, bo obyło się bez przemów. Prezes Janusz Chowaniec podejmował gości w bardzo szczupłej asyście, bo reszta udziałowców i ich krewnych odsypiała dwie dobry pracy na pełnych obrotach, żeby przygotować wszystko na otwarcie. I udało się! Zwieńczeniem dzieła można się było cieszyć już pod dachem „Czarnej Owcy”.

Ponieważ Nowa Targowica na wieczorną zabawę przy muzyce gwiazdy muzyki disco polo – zespołu „Bayer Full”, zaprosiła wszystkich chętnych z miasta i okolic, dla utrzymania porządku zgromadzone były siły ochroniarskie nawet liczniejsze od gości otwarcia.

Pierwszy dzień handlowania na Nowej Targowicy nie był jednak dniem, w którym opustoszał stary plac z przyległościami. Handel odbywał się tam nadal. Ale część właścicieli stoisk już się przeniosła w nowe miejsce. Jeszcze wcześniej odbyły się tam dwie niedzielne giełdy samochodowe. Przez te dwie niedziele samochodów wystawionych na sprzedaż na Nowej Targowicy było całkiem sporo. Na obrzeżach placu działały też stoiska z odzieżą, obuwiem, różnymi akcesoriami i sadzonkami. Nawet z kiełbasą i kotletami na gorąco, a te zapachy już tworzą klimat targowego placu. Przyjeżdżający na giełdę zauważali różnicę w warunkach, chwaląc sobie przejrzystość układu i dużą połać wysypanego tłuczniem parkingu. Nawet po deszczu – nie chodzili już w błocie.

Reszta handlujących pewnie będzie chciała zaczekać w dotychczasowych miejscach, aż miasto uzyska pozwolenie na budowę ronda i fragmentu obwodnicy przecinającego stary plac i prace się rozpoczną.

Galeria zdjęć: Sobotnie otwarcie

Fot. Anna Szopińska

 

Print Informacja z dnia 29-05-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 3188 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE