RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 65
Nowa Hala Lodowa coraz bardziej realna !

Dzięki zabiegom Burmistrza Miasta Nowego Targu – Grzegorza Watychy, Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych zostało zakwalifikowane do wieloletniego planu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto jednak, przypomnieć, że projekt mocno wspierali m.in.: podhalański parlamentarzysta – poseł Edward Siarka oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

O podejmowanych działaniach przez Burmistrza Nowego Targu w marcu br. pisaliśmy w artykule: Sejmowa komisja sportu pomoże hokejowi! Będą inwestycje w lodowe tafle.

Na stronie MSiT została opublikowana kolejna aktualizacja Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Należy podkreślić, że pomimo sporej konkurencji, wniosek nowotarskiego samorządu został pozytywnie oceniony i ostatecznie znalazł  się na liście zgłoszeń zakwalifikowanych do Planu Wieloletniego.

- Oznacza to dla miasta zielone światło, aby podjąć kolejne kroki. Będzie się to wiązało z koniecznością wygospodarowania konkretnych środków finansowych w budżecie Miasta – mówi Burmistrz Grzegorz Watycha.

- Miasto musi zapewnić finansowanie inwestycji z własnego budżetu chociaż, deklaruję że będziemy mocno zachęcać do współpracy także prywatnych inwestorów, co najmniej przy inwestycji w części hotelowej – przekonuje Grzegorz Watycha.

Aby myśleć o powodzeniu inwestycji samorząd musi w okolicy Hali Gorce wykupić sporą część gruntów.

- Miasto niezwłocznie podejmie rozmowy z właścicielami nieruchomości w celu odkupienia od nich prawa własności do gruntów na obszarze planowanej inwestycji. W przypadku niepowodzenia zapewniam, że znajdziemy alternatywne rozwiązanie w celu przeniesienia planowanej inwestycji w inne miejsce – twierdzi Grzegorz Watycha.

Burmistrz zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat Miasto zleci wykonanie dokumentacji projektowej i uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Warto przypomnieć, że rok 2016 i 2017 będą trudnymi latami dla nowotarskiego samorządu, gdyż wskaźniki zadłużenia nie rokują na możliwość dofinansowania planowanej inwestycji. W roku 2018 istnieje szansa, że miasto będzie dysponowało zdecydowanie większymi środkami inwestycyjnymi i marzenie nowotarskich samorządowców i wielu nowotarżan stanie się realne.

/p

Print Informacja z dnia 19-05-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2123 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE