RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60
VI - ty Dzień Milusioka

W dniu  6 kwietnia odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu VI - ty Dzień Milusioka.

„MILUSIOKI” to grupa regionalna działająca od 2008 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu, skupiająca w swych szeregach dzieci i młodzież o obniżonej sprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, w wieku od 3 do 27 lat.

Powstała z inicjatywy Małgorzaty Chowaniec- wicedyrektora tejże placówki. Opiekunem i instruktorem grupy jest Renata Knap, której pomocą w opiece nad małymi artystami służą Anna Szewczyk i Teresa Jagoda.

Od lat muzycznie wspierają „Milusioków”  podhalańscy muzycy: Leszek Szewczyk i Andrzej Szewczyk z Łopusznej, Józef Jarząbek i Andrzej Jarząbek z Bańskiej Niżnej, Przemysław Wach, Wojciech Waksmundzki i Łukasz Gromada z Ostrowska. Obecnie grupa liczy 47 osób w tym 4 absolwentów.  Mimo swych niepełnosprawności członkowie „Milusioków” odnoszą wielkie sukcesy artystyczne. Biorą udział w wielu festiwalach, konkursach na szczeblu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mogą poszczycić się nagrodami Grand Prix za taniec zbójnicki i śpiew solowy na Ogólnopolskim Artystycznym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami” w Tarnowie, wielokrotnym I miejscem w Powiatowych Eliminacjach do Finału Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia- Florka. Trzykrotnie uczestniczyli w Zlocie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Wszystkie Anioły Małej Ani” w Zielonce k. Warszawy, gdzie występowały na scenie obok Moniki Kuszyńskiej czy Patrycji Markowskiej. „Milusioki” chętnie biorą udział także w koncertach charytatywnych, podczas których dzielą się swą radością życia i umiłowaniem tradycji podhalańskiej z uczestnikami tychże koncertów.

Co roku „Milusioki” uczestniczą w Festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym przy Parafii    św. Katarzyny w Nowym Targu. Swe umiejętności członkowie grupy prezentują każdego roku podczas swojego święta- Dnia Milusioka. W tym dniu dla małych artystów występują znani i lubiani artyści z Podhala i okolic. Na milusiokowym święcie wystąpili już: Hania Rybka z Przyjaciółmi, Trebunie - Tutki,  Gronicki, Megitza z Bobasem. W tym roku na VI Dniu Milusioka z energetycznym muzykowaniem zaprezentował się zespół „Jazgot”. Wszyscy Ci artyści okazali wielkie serca, grając i śpiewając dla „Milusioków” i ich gości charytatywnie.

„Milusioki” są doskonałym przykładem na to, że można łamać bariery, jakie przed niepełnosprawnymi stawia dzisiejszy świat. A ich sztandarowa śpiewka:

„Milusioki tońcom, Milusioki grajom
Syćkie Milusioki radość w sercu majom”

na pewno rozbrzmiewać będzie jeszcze długo i po całym świecie. Dzieci zaś zarażać będą  swą radością i entuzjazmem wszystkich, którzy się z nimi stykają.

Print Informacja z dnia 09-04-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1974 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE