RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Znowu będą chodzić!

W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca 2015 r. w Nowym Targu po raz kolejny rusza bezpłatny cykl treningów Nordic Walking. Tradycyjnie treningi będzie prowadzić Arkadiusz Marczyk – certyfikowany instruktor Nordic Walking.

- To już czwarty rok naszych spotkań z kijkami. Niezwykle cieszy mnie tak prężny rozwój tej rekreacji, szczególnie tu na Podhalu, gdzie naprawdę mamy wspaniałe warunki przyrodnicze do uprawiania Nordic Walking.

Mam nadzieję, że ten sezon będzie obfitował w pogodne dni choć jak mówią moi koledzy i koleżanki z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking „nie ma złej pogody na Nordic Walking – jest tylko złe ubranie” – powiedział Arkadiusz Marczyk.

Nikogo nie trzeba przekonywać na temat dobroczynnego wpływu marszu z kijkami na całe ciało a także psychikę. Jest to wręcz fenomen motoryczny XXI wieku. Wystarczy nadmienić, że stosowanie poprawnej techniki poruszania się z kijkami konsumuje o 1/3 więcej kalorii na godzinę niż w normalnym marszu, zmniejsza napięcia mięśniowe oraz bóle szyi i kręgosłupa, może angażować do 90% wszystkich mięśni nie obciążając dodatkowo stawów i kolan (ok. 5kg odciążenia z każdym wbiciem kijka).

- Ale Nordic Walking to także wzmocnienie systemu immunologicznego, obniżenie poziomu hormonu stresu, zapobieganie cukrzycy lub łagodzenie jej objawów. Wzmacnia kości zmniejszając ryzyko osteoporozy i poprawia sprawność układu krążenia.

Nie można także zapomnieć o pozytywnym wpływie Nordic Walking na zdrowie psychiczne. Spacer z kijkami odpręża, zwiększa poziom energii, poprawia samopoczucie, a uprawiany w towarzystwie stwarza świetną możliwość nawiązania i utrzymywania kontaktów społecznych– podkreśla psycholog Gabinetu Pomocy Psychologicznej i Rozwoju Osobistego „Do siebie” – Ewa Kruchowska.

W stolicy Podhala jest wiele ścieżek do uprawiania Nordic Walking w tym kilka dedykowanych specjalnie dla miłośników kijków – w Borze na Czerwonem oraz w lesie za byłym „kombinatem”. Tam też na zmianę będą się spotykać uczestnicy treningów.

- Liczę, że w tym roku uda się zaktywizować i zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej rekordową liczbę osób. Już w tym roku ze wspólnych treningów skorzystali mieszkańcy gminy Czorsztyn, obecnie odbywają się zajęcia w Czarnym Dunajcu, niedługo dołączy Nowy Targ i być może jeszcze jedna orawska miejscowość. Za to 4 lipca przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla fanów Nordic Walking. W ten dzień na Podhale zjadą miłośnicy (amatorzy i profesjonaliści) uprawiania Nordic Walking z całego regionu i sąsiednich województw. Na ten dzień zaplanowałem święto tej formy rekreacji, czyli drugie już „Powitanie Lata z Nordic Walking”. Więcej szczegółów na temat tej imprezy wraz z możliwością zapisania się na nią znajdziecie Państwo na stronie www.powitanielata2.pl – obiecał Arkadiusz Marczyk

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia – pierwsze spotkanie odbędzie się przy kładce na Białym Dunajcu w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00. Rekomendowany jest strój sportowy. Jeśli ktoś nie będzie posiadał własnych kijków – istnieje możliwość bezpłatnego ich wypożyczenia.

Cykl zajęć Nordic Walking w Nowym Targu jak co roku organizowany jest przy współudziale Gminy Miasto Nowy Targ.

Print Informacja z dnia 29-05-2015, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1397 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE