RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 18 lutego 2020 roku

49 dzień roku, 8 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:45
Zachód słońca: 17:02

Imieniny obchodzą: Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zula, Zuzanna

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 127
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w kościele św. Jadwigi Królowej

Zagrzmiała świątynia tysiącem dźwięków. Zagrzmiały trąby na chwałę Pana. W kościele św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta, pod batutą Marcina Musiaka.

To drugi koncert kolędowo-noworoczny w tym kościele i wszystko wskazuje na to, że te noworoczne spotkania u św. Jadwigi, staną się piękną tradycją. Koncert łączył ze sobą kolędy polskie w aranżacji płk. Franciszka Suwały i zagraniczne utwory świąteczne i noworoczne.

Licznie przybyłych Parafian, Rodziny muzyków, Sympatyków Orkiestry, Orkiestrantów – i jak zauważył żartobliwie Kapelmistrz – sympatyków Dyrygenta oraz Radnych Miejskich, po słowach powitania Gospodarza - Ks. Proboszcza Henryka Paśko, przywitał szef Orkiestry. Przywitał również Kapelana nowotarskiej dętej, ks. Roberta Pochopień, który mimo odległości i nowych, krakowskich już obowiązków, nie zapomina o swoich Podopiecznych w Nowym Targu.

Przy towarzyszeniu wspaniałej muzyki, cały kościół śpiewał piękne polskie kolędy, a gdy rozbrzmiały utwory koncertowe, publiczność wspomagała muzyków rytmicznym klaskaniem. Można było usłyszeć: We wish you a Merry Christmas, Jingle Bells, Jingle Bells Rock, czy znany już i cieszący się coraz większą popularnością Instant Concert, łączący w sobie blisko 30 popularnych melodii w tym, również kojarzonych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Koncert zakończyła kolęda Bóg się rodzi, po której Kapelmistrz podzielił się z wszystkimi obecnymi życzeniami, jakie otrzymał od jednego z muzyków, swojego serdecznego Przyjaciela Piotra Twardowskiego:

Niech Jezus narodzi się na nowo w Twoim sercu
niech sprowadzi do niego promienie Swojej miłości,
niech zaprowadzi w nim pokój.

Życzę Ci, byś w Nowym Roku był bardziej, niż dziecko
- niemal naiwnie ufny i znajdujący w tej ufności
uśmiech wschodzącego słońca, rozsyłającego uśpionej ziemi swoje ciepło.

Ciesz się wolnością, która wraz ze szczerą radością,
z głębi serca będzie rodzić w Tobie miłość do każdej istoty.
Byś potrafił być człowiekiem dla człowieka jeszcze bardziej.
By Nowy Rok był Tobą lepszy.

 

Ks. Kanonik otrzymał od Kapelmistrza i wszystkich Muzyków pamiątkowe zdjęcie Orkiestry z Koncertu Galowego oraz zapinkę, jaką Muzycy noszą przy kołnierzach swoich mundurów – waltornię, stanowiącą część orkiestrowego logo. Żegnając i dziękując za koncert, Ksiądz Proboszcz przypomniał, że muzyka, która jest pięknem, zbliża wszystkich do Boga, a rozweselając ludzkie serca, pozwala jeszcze głębiej przeżyć błogosławiony czas Świat i początek Nowego Roku. Po krótkim pożegnaniu i podziękowaniach, Muzycy dodali przysłowiową wisienkę na tort... . Zatrzęsły się mury, a z instrumentów rozległ się Marsz Radetzkiego.

Po koncercie Orkiestra uczestniczyła w Mszy świętej, którą w intencji wszystkich Muzyków i ich Rodzin, a także Miasta, odprawił Ks. Kapelan Robert Pochopień. Ks. Robert, żegnając Orkiestrantów, podziękował za modlitwę w jego intencji, a także odniósł się do słów ks. Henryka Paśko, nawiązujących do opisu Boga poprzez piękno. Piękno słowa i piękno muzyki, także granej przez Orkiestrę Miejską, jak zaznaczył. Przez piękno i wrażliwość, bliżej nam do Boga. Ksiądz Kapelan zwrócił uwagę także na pierwsze czytanie liturgiczne z dzisiejszego dnia, z Księgi Syracha, będące pochwałą mądrości - mądrości jednak nie tylko wynikającej z wiedzy, ale pochodzącej od samego Boga. Między innymi, ten tekst z Mądrości Syracha, stał się później podstawą do Chrystologii, tak pięknie rozwiniętej już przez św. Pawła. Poprzez piękno i mądrość, trzeba dążyć do wieczności. I tylko taka perspektywa sprawia, że w sposób mądry trzeba uczestniczyć także w tworzeniu i działaniu Orkiestry. I na zakończenie dodał - jeśli takie działanie w Orkiestrze nie prowadzi do zbawienia, to taki zespół niech się nawet dziś rozpadnie.

Więcej informacji i zdjęć www.orkiestra.nowytarg.pl

KM/Pe.Te

Print Informacja z dnia 06-01-2015, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1949 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE