RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 83
Smyki na Start w Nowym Targu

Dzień 17 grudnia 2014r. był dniem wyjątkowym dla kilkudziesięciu dzieci z nowotarskiego Przedszkola Promyczek. Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zorganizowali bowiem wspaniały spektakl, promujący ideę szybownictwa, nowotarskiego aeroklubu oraz lotniska.

Zasadniczym celem była edukacja przez zabawę, a przy tym odrobina sportowej rywalizacji. W programie znalazły się sztandarowe Otwarte Zawody Modeli Szybowców PW-5 Smyk, pokaz modelu samolotu o rozpiętości ok. 3m, a także prezentacja filmów aeroklubowych.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia nowotarskich lotników przybyłych do przedszkola, krótkiego wykładu na temat „dlaczego szybowiec lata?”, aż wreszcie rozpoczęto warsztaty w trakcie których dzieci próbowały sił przy budowie swojego pierwszego modelu w życiu. W pracach warsztatowych z dziećmi dzielnie wspierały nas Panie – opiekunki. Po ok. 40 min. rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część imprezy – loty modeli szybowców. Niektóre długości lotów były naprawdę imponujące, gdyż sięgały kilkunastu metrów.

W oczekiwaniu na wyniki, nasze dzieci miały okazję do obejrzenia dwóch krótkich filmów prezentujących wydarzenia z ostatniego roku, które miały miejsce na nowotarskim lotnisku. Ostatecznie ustaliliśmy, że zawody wygrywają…wszystkie biorące w nich udział dzieciaczki. Jakaż to była ogromna radość, przy ogłaszaniu skrupulatnie zliczanych przez sędziów wyników. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Aeroklubu Nowy Targ. Byli z nami Asia Matyga, Wojtek Adamowski, Piotrek Kryj, Kuba Świst i wierny sympatyk naszego Aeroklubu z aparatem w dłoni – Michał Adamowski. Impreza została przeprowadzona w ramach Akcji Smyki na Start z Aeroklubem Polskim, który dofinansował w 50% zakup zestawów zawodniczych. Wsparła nasz także Fundacja Smyki na Start oraz Modelarz Firma Rodzinna. Dziękuję wszystkim z całego serca za poświęcony czas oraz wsparcie w organizacji zawodów. Radosne uśmiechy dzieci pozostaną na długo w naszej pamięci.

Prezes Aeroklubu Nowy Targ
Paweł Kos

Print Informacja z dnia 22-12-2014, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1825 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE