RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 66
II Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu

Razem ze słuchaczami przenieśliśmy się na chwilę w inne wymiary. Podwójnie wykonany Walc Szostakowicza sprawił, że altana w Parku Miejskim stała się na dłuższy czas salą balową. Pląsające dzieciaki w rytm granych przez orkiestrantów utworów, zdawały się to potwierdzać

Za nami już drugi z czterech koncertów Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu, w altanie, w parku miejskim. Jest to realizacja umowy z Miastem pn. "Muzyczna wizytówka Nowego Targu" w ramach której otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu mogliśmy zakupić marynarki mundurowe dla wszystkich muzyków. Jednolicie wyglądająca grupa blisko 30 osób przez ponad godzinę dzieliła się swoją muzyczną radością.

Koncert rozpoczęły utwory typowo orkiestrowe - co zaznaczył na początku koncertu Kapelmistrz Marcin Musiak. Jednak pierwszą pieśnią, jaką zgromadzeni słuchacze wysłuchali był Hymn Miasta. Pieśń Nowy Targ została opracowana na naszą orkiestrę przez jednego z jej członków - Jerzego Nowakowskiego. Po niej na pulpity grających zawitały marsze. W ich rytmie w altanie pląsały małe brzdące, które do samego końca towarzyszyły orkiestrantom.

Po marszach naszedł czas na odpoczynek przy muzyce już nieco bardziej poważnej. Zgromadzeni wysłuchali Concerto D`Amore, Instant Concert, czy wspominany już wcześniej Marsz Szostakowicza, ale wybrzmiał również czardasz węgierski - Tokajer w opracowaniu płk. Franciszka Suwały.

Koncert zakończył się akcentem wojskowym. Rozszumiały się wierzby płaczące i Wiązanka Pieśni Żołnierskich miały zakończyć koncert, aczkolwiek na prośbę publiczności po raz drugi wybrzmiał Walc z II Suity Jazzowej, czyli Walc Szostakowicza.

To oczywiście nie ostatnia okazja, by Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targu usłyszeć. Już 10 sierpnia na nowotarskim lotnisku, wystąpimy w kilku odsłonach, podczas wielkiej inscenizacji bitwy wojennej. To wszystko w związku z rocznicą wybuchu I Wojny Światowej. Będziemy grali wśród historycznych maszyn latających, więc warto zajrzeć na lotnisko miejskie w niedzielę 10 sierpnia.

Print Informacja z dnia 30-07-2014, opublikowana przez: Marcin Bryniarski była czytana 1609 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE