RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 19 lipca 2019 roku

200 dzień roku, 29 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:54
Zachód słońca: 20:37

Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 78
Zdaniem doradcy: Miejsce w szyku

Trudno powiedzieć, co jest prawdą, ale czasami tak łatwo rozpoznać fałsz. Albert Einstein.
Sukces z natury rzeczy ma wielu ojców. I to jest nawet zrozumiałe. Niech tak zostanie, byle każdy znał swoje miejsce w szyku. Podczas uroczystości otwarcia Miejskiej Pływalni przed ów szyk wyjść chciał Radny Grzegorz Watycha, jak sam twierdzi, w imieniu stowarzyszenia „Fala” i podziękować za... podpisy złożone pod apelem o budowę basenu. Czemu akurat On, nie wiem, skoro zaproszenie do Pani Prezes „Fali” wystosowane zostało imiennie.

Moim zdaniem wystarczającym podziękowaniem za każdą inicjatywę społeczną jest zrealizowana inwestycja publiczna, dostępna dla wszystkich i będąca przecież spełnianiem realnych ich oczekiwań. W czym więc Radny Grzegorz Watycha czuje się niekomfortowo i któż to ogranicza prawa do poczucia współautorstwa tym wszystkim, którzy przyczynili się do budowy pływalni miejskiej? Tym wszystkim, którzy kibicowali i wspierali budowę tego obiektu?

Sądząc po szczerych uśmiechach zadowolonych użytkowników wodnych przyjemności Radnemu brakuje czegoś zgoła przeciwnego. Tej pięknej katastrofy, która miała pogrążyć odpowiedzialnych włodarzy. Coś gdzieś poszło nie tak.

Nie tak dawno basen był tylko na etapie baneru, „najważniejsza i najpotrzebniejsza inwestycja” była przedmiotem bezpardonowej walki politycznej w wykonaniu tej samej grupy, dla której tory pływackie były za wąskie, część rekreacyjna zbyteczna, technologia za droga, dach za płaski, architekci bez wizji i nie z tego „właściwego” biura projektowego, a miotła zbyt włochata. Gdzie w tym czasie był sam Radny Grzegorz Watycha i jakie prezentował stanowisko?

Gdy torpedowanie procesów inwestycyjnych nie przynosiło żadnego efektu prawnego i administracyjnego, zaangażowano Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych oraz Urząd Zamówień Publicznych. Później było jeszcze gorzej, a hamulcowi całą swoją energię pożytkowali na dyskredytowaniu rozwoju miasta.

Dzisiaj paradoksalnie, ci sami sygnatariusze nieszczęść, które miały spotkać Nowy Targ, nie mogąc wykazać się żadnymi osiągnięciami w rozwiązywaniu problemów Nowotarżan uciekają się do negatywnej kampanii wyborczej, że wszystko jest „do bani”. Ale próżno polemizować z Ministrem Sportu, który wystawił Miejskiej Pływalni ocenę najwyższą z możliwych. No to trzeba się ustawić z boku i klaskać wraz z nim. A nie. To nieuczciwe. Czas rzetelnego rozliczenia tych, którzy sypali piaskiem w tryby maszyny tworzącej naszą pływacką perełkę jest bliski. Skoro Pan Radny zajął już raz miejsce w szyku, to proszę się go trzymać. Ta defilada w całości przejdzie przed trybuną honorową, jaką jest społeczeństwo Miasta Nowego Targu i każdy będzie mógł zobaczyć którą formację Pan reprezentuje.

Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Print Informacja z dnia 25-04-2014, była czytana 1723 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE