RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 70
Miejska Pływalnia oficjalnie otwarta
Miejska Pływalnia oficjalnie otwarta
Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz jadący rynną wodną w garniturze, uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Ministra Sportu Andrzeja Biernata i poświęcenie przez ks. Tadeusza Juchasa były głównymi punktami oficjalnego otwarcia Miejskiej Pływalni na Placu Evry. Po niespełna dwóch miesiącach od rzeczywistego uruchomienia obiektu, dziś został on otwarty z pełnymi honorami.

- Witam serdecznie państwa na tym świetnym obiekcie – Minister Biernat zaczął od ciepłych słów, a potem było jeszcze milej: - Dowód to na to, że Polska jest w Europie i że baza sportowa nie odbiega od najwyższych standardów europejskich, bo tego obiektu nikt w Europie, ani nawet na świecie nie powstydziłby się, zwłaszcza w miasteczku, czy w mieście wielkości takiej, jak Nowy Targ.
Znam historię powstawania tego obiektu, znam perypetie, wszystkie przeszkody, czy belki jakie były rzucane po drodze do realizacji tego projektu, ale jak widać udało się to dokończyć i obiekt już służy mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Świetny obiekt, funkcjonalny, bez zbędnego przepychu, wszystko co powinno być na takim obiekcie, tutaj się znajduje. Jest funkcja rekreacyjna, jest funkcja sportowa, która mnie najbardziej cieszy, świetnie wyposażony obiekt i oby takich więcej – powiedział Minister życząc góralom, by wkrótce, w co wierzy, na tym basenie pojawił się pływacki talent.

- Znaczenie tej pływalni dla regionu wiąże się z faktem, że jest to jedyny w całym powiecie ogólnodostępny, zarządzany przez samorząd basen – podkreślił Burmistrz Marek Fryźlewicz wymieniając zasługi miasta dla polskiego sportu, w tym najwyższą w Polsce liczbę olimpijczyków przypadających na jednego mieszkańca. Wymienił też trwające obecnie, lub zakończone niedawno inwestycje w sport oraz wydatki bieżące na szkolenie sportowej młodzieży. Miasto jest na piątym miejscu jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców i to w rankingu samego Ministerstwa Sportu.

- W tej kadencji wydaliśmy ponad sześćdziesiąt trzy miliony złotych na sport. Są to oczywiście głównie wydatki inwestycyjne, ale również bieżące – powiedział Burmistrz. Przy okazji oficjalnego oddania pływalni do użytku Burmistrz serdecznie podziękował Radnym Miasta tej i poprzedniej kadencji, pracownikom Urzędu Miasta, osobom związanym z realizacją inwestycji, w tym Stanisławowi Potoczakowi, wykonawcy basenu, który dokończył budowę mimo bankructwa dwóch konsorcjantów. Przedsiębiorca zebrał zresztą brawa od zgromadzonych na hali basenu, kiedy z ust Burmistrza padły podziękowania pod jego adresem.

Burmistrz nie omieszkał również wypomnieć osobom, które rzucały kłody pod nogi przy budowie pływalni traktując to jako formę walki z władzami Miasta. - Jak już kiedyś powiedziałem, burmistrz pochodzi ze znanego nowotarskiego rodu Fryźlewiczów „Maziorzy” i tak łatwo się nie poddaje, a trudności bardziej mnie mobilizują, niż osłabiają, czy paraliżują – powiedział dodając, że w pierwszym rzędzie myśli o stowarzyszeniu „Fala”, ale również o innych środowiskach.

Minister Biernat miał dziś obejrzeć wszystkie inwestycje związane ze sportem, jakie są obecnie prowadzone w Nowym Targu, jednak z uwagi na pilne spotkanie w Warszawie w sprawie olimpiady zdążył tylko obejrzeć nowotarskie lodowisko i wyremontowaną szatnię hokeistów MMKS, po czym zajrzawszy jeszcze do Zakopanego do Centralnego Ośrodka Sportu wrócił do Warszawy.

(Piotr Rayski-Pawlik)

Print Informacja z dnia 16-04-2014, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2638 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE