RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 76
Arkadiusz Iwański wygrywa Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe
Arkadiusz Iwański wygrywa Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe
Fot. Tadeusz Brodalka

II Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe przeszły do historii. Do rywalizacji o Puchar firmy PCD Salami – głównego sponsora imprezy, stanęło 16 załóg z całej Polski. W dwa dni zawodów, 7-8 lutego br., odbyły się wszystkie zaplanowane loty, w ramach których rozgrane 3 konkurencje.

W I locie zaplanowano konkurencje – „cel wyznaczony przez sędziego”. Na trzy obowiązkowe krzyże (cele), tylko jeden z nich upolowały trzy załogi. W II locie Dyrektor sportowy wyznaczył konkurencję „walc”, która polega na samodzielnym wyborze jednego z dwóch wyznaczonych celów.
Jeden z punktów był usytuowany w bezpośredniej bliskości „zakopianki”. Z uwagi na dzień masowych wyjazdów turystów z Podhala, momentalnie stworzył się gigantyczny „korek”, a opuszczający nasze strony turyści doznali nieoczekiwanych wrażeń, podziwiając kilkanaście balonów na nowotarskim niebie. Niemal każdy z nich, chciał uwieńczyć swoje oczekiwanie w korku, wykonując pamiątkową fotografię z balonem na ogrzane powietrze w tle. III lot to ponownie „cel wyznaczony przez sędziego” i trzy obowiązkowe krzyże. Ciekawostką z tego lotu było niewątpliwie to, że połowa załóg pomyliła kolory markerów, które zrzucili w nieprawidłowej kolejności. Przyczyną tego, mogło być zaskoczenie pilotów związane z kierunkiem wiatru, dzięki któremu balony powędrowały w pierwszej kolejności na drugi a nie pierwszy cel. Na całe szczęście, konsekwencją pomylenia kolorów markerów było przyznanie jedynie 50 pkt. karnych. Warto także podkreślić, że pomimo braku śniegu w rejonie lotów, ostatni lot balonu PCD Salami zakończył się lądowaniem na zaśnieżonej polanie w okolicy miejscowości Obidowa. Udało się zatem z powodzeniem obronić nazwę II Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar PCD Salami. Niektórzy wszak humorystycznie sugerowali, aby ją nieco zmodyfikować , na „zawody wiosenne”.

I miejsce w generalnej klasyfikacji zawodów, uzyskując 3246pkt., zajął utytułowany zawodnik, m.in. zdobywca Pucharu Polski (2010), mistrz Polski (2011), zdobywca III miejsca Pucharu Europy (2013),
II wicemistrz Polski (2013), członek Balonowej Kadry Narodowej oraz reprezentant Polski w sporcie balonowym – Arkadiusz Iwański (Aeroklub Włocławski), latający pod banderą firmy GASPOL.
II lokata przypadła dla Jacka Barskiego (Aeroklub Krakowski), który zgromadził łącznie 2696pkt.
III miejsce na podium należy do Wojciecha Nogi (Aeroklub Krakowski), który zdobywając 2650pkt. wyprzedził o raptem 5 pkt. Krzysztofa Borkowskiego reprezentującego Aeroklub Nowy Targ rywalizującego na balonie PCD Salami.

Przez dwa dni zawodów, lotnisko miejskie w Nowym Targu odwiedziło kilkaset osób, które miały możliwość z bliska zobaczyć na czym polega piękno sportu balonowego. W niedzielę, już po zakończeniu zawodów, cztery załogi postanowiły wykonać loty nad Nowym Targiem, żegnając się tym samym z naszymi mieszkańcami. Piloci wyjechali z Podhala bardzo zadowoleni, z nadzieją na powrót na nowotarskie lotnisko już za rok. To my serdecznie dziękujemy, że byliście z nami oraz że wzięliście udział w naszych zawodach balonowych, które staramy się udoskonalać z roku na rok.

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie całych zawodów. W sposób szczególny pragnę złożyć serdeczne podziękowania za okazane wsparcie, na ręce Pana Prezesa PCD Salami – Kazimierza Stolarczyka oraz Dyrektora PCD Salami – Zdzisława Budzyka. Bez Was zorganizowanie tych zawodów byłoby niemożliwe.

Paweł Kos

Foto: Michał Adamowski ( zdjęcia z zawodów ), Tadeusz Brodalka ( zdjęcia z rozdania nagród )

Print Informacja z dnia 10-02-2014, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2358 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE