RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 30 marca 2020 roku

90 dzień roku, 14 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:21
Zachód słońca: 18:07

Imieniny obchodzą: Amelia, Aniela, Częstobor, Jan, Kwiryn, Kwiryna

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Od Bałtyku po Tatry – życzenia dla Kardynała Jubilata
Od Bałtyku po Tatry – życzenia dla Kardynała Jubilata
Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Samorządowcy z całego Podhala wraz z prezydentem Sopotu złożyli w piątek życzenia ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu, który w niedzielę obchodzi 85. urodziny. - Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem – czytamy w życzeniach, pod którymi podpisali się rektor PPWSZ i zarazem Senator prof. Stanisław Hodorowicz, Poseł Andrzej Gut Mostowy, Posłeł RP Edward Siarka, oraz pozostali samorządowcy Podhala.

- To jest niesłychane żeśmy tu się spotkali w takiej społeczności od Bałtyku po Tatry. A jakbym to zobaczył moimi oczami i moim sercem, to dzięki moim rodzicom, jak byłem mały to lato było nad Bałtykiem i w górach. Bardzo wam dziękuję za życzenia. To taki symbol wierności – ks. kard. Macharski był wyraźnie wzruszony liczną delegacją i życzeniami od górali.

Ks. kard. Franciszek Macharski, honorowy obywatel miasta Nowego Targu od powołania na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II w 1979 r. był Metropolitą Krakowskim aż do roku 2005, kiedy to zrezygnował z funkcji Biskupa Krakowa, a Papież Benedykt XVI, który przyjął tą rezygnację powołał na to stanowisko ks. kard. Stanisława Dziwisza. Kard. Macharski mieszka obecnie w klasztorze sióstr albertynek w Krakowie. Z inicjatywą osobistego złożenia mu życzeń wyszedł Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

 

A oto pełna treść życzeń:

W imieniu samorządów, duchowieństwa oraz społeczności lokalnej Podhala, Spisza, Orawy i Pienin składamy Eminencji z serca płynące gratulacje oraz najlepsze życzenia z okazji 85. urodzin.

Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem. Obecność Eminencji wśród nas w chwilach uroczystych i radosnych, nieraz trudnych i dramatycznych, stanowiła dla nas zawsze znak solidarności i łączności Kościoła z nami, ale również wyraz pasterskiej i ojcowskiej troski Księdza Kardynała. Pozostając, jak Ksiądz Kardynał to kiedyś określił, nie w cieniu ale w blasku swojego Wielkiego Poprzednika Kardynała Karola Wojtyły, wprowadzał nas Eminencja w ten otwarty krąg miłości i świętości Jana Pawła II.

Dziękując za wszystkie przejawy dobra, których przez tak długie lata doświadczaliśmy od i za pośrednictwem Księdza Kardynała, życzymy Eminencji wszelkich potrzebnych w każdym dniu życia i pasterskiej posługi, łask Bożych – a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w przeżywaniu codziennych chwil o które prosimy za pośrednictwem św. Franciszka z Asyżu i bł. Jana Pawła II.

Serdecznie gratulując, zapraszamy do nas oraz pozdrawiamy w imieniu samorządów, duchowieństwa, społeczności „Podhalańskiej Wyższej” i całego ludu naszej Ziemi.

Print Informacja z dnia 18-05-2012, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1901 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE