RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 9 kwietnia 2020 roku

100 dzień roku, 15 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:00
Zachód słońca: 18:22

Imieniny obchodzą: Dobrosława, Dymitr, Maja, Marceli, Matron

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 100
Odpowiedź Burmistrza Miasta Nowy Targ

Odpowiedź Burmistrza Miasta Nowy Targ do Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji, Pana Andrzeja Rajskiego

"Sam pomysł wprowadzenia płatnego parkowania nie jest nowy. Samorząd myślał o tym od dawna, ale nie taką metodą" - to cytat z Radnego Andrzeja Rajskiego, który 5 kwietnia jako Przewodniczący Komisji Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji zwołał na 12 kwietnia posiedzenie komisji, aby dyskutować między innymi nad tym pomysłem. Jednakże dwa dni przed spotkaniem medialnie narzucił wszystkim członkom Komisji oraz mieszkańcom Miasta swoje stanowisko dezaprobaty na propozycje Burmistrza stwierdzeniem – "te stawki to kpina".

Warto wspomnieć, że dla Pana Przewodniczącego Rajskiego temat stref parkowania nie jest nowy, albowiem sam kilkakrotnie zgłaszał propozycje rozwiązania problemu miejsc parkingowych w Nowym Targu poprzez utworzenie płatnych stref parkowania. I teraz nagle Pan Przewodniczący stwierdza, że ma królika w kapeluszu, bo jakże inaczej nazwać "nie taką metodę", jaką zastosował. Panie Przewodniczący, pozostaje mi zapytać jakaż to magiczna metoda i dlaczego do tej pory nie była inicjowana zgodnie z ustawowym przywilejem  i kompetencją Rady, w której zasiada Pan przecież nie po raz pierwszy?

Z całym szacunkiem ale te sformułowania nie wyglądają na konstruktywny argument w dyskusji nad przedłożonym projektem, ponieważ nie dają żadnej propozycji zmian ani alternatywnych rozwiązań. Ma natomiast charakter zwykłego populizmu i wzbudzania negatywnych odczuć społecznych. Co do samych stawek, to przypominam, że to nikt inny a właśnie Radni kształtują w prawie lokalnym stawki wielu opłat komunalnych i w tym przypadku jest zupełnie tak samo. 

Komisje merytoryczne oceniają i opiniują właściwe zagadnienia, by w sposób demokratyczny przegłosować daną uchwałę rozpatrując wszystkie nurtujące kwestie zarówno z pozycji samorządu jak i rosnących obciążeń budżetów domowych mieszkańców. Pozwolę sobie i tym razem zakwestionować bezpodstawny zarzut jakoby "Zaproponowane stawki świadczą o tym, że Burmistrz tą drogą chce pozyskać do budżetu Miasta ogromne pieniądze kosztem Mieszkańców". Nic bardziej fałszywego i obłudnego. Apeluję zatem o rozwagę i pohamowanie emocji. Rozmawiajmy i porządkujmy problemy komunalne. Szukajmy konsensusu z uwzględnieniem najwyższej racji Nowego Targu, jaką jest głos nowotarżan.  

Nowy Targ, 12 kwietnia 2012 r.  

Burmistrz Miasta Nowy Targ
Marek St. Fryźlewicz

Print Informacja z dnia 12-04-2012, opublikowana przez: Ryszard Kucipera była czytana 1896 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE