RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 10 kwietnia 2020 roku

101 dzień roku, 15 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:58
Zachód słońca: 18:24

Imieniny obchodzą: Antoni, Apoloniusz, Daniel, Ezechiel, Grodzisław, Henryk, Makary, Małgorzata, Michał, Pompejusz

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 44
Wiedza - najlepsza inwestycja

Szczęśliwców z nowotarskich podstawówek i gimnazjów, którzy z rąk burmistrza Marka Fryźlewicza i przewodniczącego Rady Miasta Lesława Mikołajskiego odbierali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie tudzież innych dziedzinach szkolnego życia, było kilkudziesięciu.

Legitymują się oni nie tylko wysoką średnią ocen, ale także osiągnięciami w olimpiadach i konkursach, zaangażowaniem w pracę dla szkolnych społeczności.

Społecznicy, artyści i sportowcy z podstawówek i gimnazjów Fot. Anna Szopińska

 

Jest to oczywiście zasługa głównie samych uczniów, ale także wychowawców, kadry nauczycielskiej, która z nimi na co dzień pracuje. Prymusi, sportowcy, społecznicy to dla miasta chluba i świetna promocja i dobre widoki na przyszłość.

O wielokrotnym plonie, jaki przynosi każda złotówka zainwestowana w wiedzę, mówił przewodniczący Rady Miasta, Lesław Mikołajski, spokojny, że za kilkadziesiąt lat będzie miał kto pracować nad rozwojem miasta.

Podczas wręczenia nagród i wyróżnień sala widowiskowa MOK była pełna, przyszli bowiem nie tylko sami uhonorowani, ale też ich rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Zaprezentowały się przed tą publicznością cztery śpiewające gimnazjalistki: Ania Glonek, Monika Cyrwus, Ania Jaróg i Izabela Guroś - znane już z wcześniejszych występów laureatki muzycznych przeglądów i konkursów. Finałem święta prymusów był natomiast brawurowy, bardzo dobrze przygotowany (w wersji anglojęzycznej) spektakl "High School Musical" - dzieło gimnazjalistów z "jedynki", inscenizowane pod kierunkiem nauczycielki Anny Zabrzeskiej.

Wcześniej wymienialiśmy laureatów z najlepszymi wynikami i największymi osiągnięciami w nauce. Dziś pora na młodych społeczników, artystów i sportowców.

Za osiągnięcia w nauce i szczególną aktywność w życiu szkoły uhonorowane zostały dwie uczennice SPO Nr 6 Na Skarpie: Barbara Pyzowska i Beata Wolak.

Osiągnięciami w dziedzinie kultury i w promowaniu szkoły zasłużyły sobie na nagrody wspomniane wcześniej wokalistki: Martyna Łęcka ze Szkoły Podstawowej nr 10, Anna Glonek, Izabela Guroś, Anna Jaróg i Elżbieta Stanek z Gimnazjum nr 1. Jeszcze więcej było nagrodzonych za osiągnięcia sportowe. Dyplomy odebrali: Adrian Legutko ze Szkoły Podstawowej nr 3, Oskar Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5, Bartosz Olchawski ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Krystian Woźniak z Gimnazjum nr 1.

(ASZ)

Print Informacja z dnia 21-06-2010, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1721 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE