RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 19 lipca 2019 roku

200 dzień roku, 29 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:54
Zachód słońca: 20:37

Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 71
As z rękawa Hajdugi

Cicho, nader cicho, ale jednak przed turniejem w Sanoku mówiło się, że nie tylko jego aspekt sportowy będzie najważniejszy. Potwierdziło się to w sobotę. W Sanoku zebrała się Rada Patronacka przy PZHL. Co prawda jest to organizacja niestatutowa, ale z racji postaci, które ją tworzą, niezwykle ważna. W Sanoku dyskutowano m.in. nad rozbudową lodowisk i mocniejszym lobbowaniem za hokejem. Ale, co było najważniesze, ustępujący prezes PZHL, Zenon Hajduga, rekomendował swojego kandydata na następcę. -Nie mam zamiaru kandydować -stwierdził Zenon Hajduga. -Ale kieruje mną troska o dalszy los hokeja.

Szczególnie w sytuacji, jaka wytworzyła się w środowisku, gdzie z licznych kandydatów może dwóch gwarantuje, że hokej nie zniknie ze sportowej mapy. Dlatego zdecydowałem się zaproponować kandydata, któremu bez najmniejszej obawy można będzie powierzyć ster związku.

Liczba kandydatów „niezależnych" zaczęła rosnąć ostatnio jak grzyby po deszczu. Co prawda program swój traktują hasłowo, ale głos każdego, kto głośno krzyczy - „walić w PZHL", brzmi zachęcająco. Niektóre kandydatury można by potraktować humorystycznie. Niestety, sami zainteresowani na tyle poważnie je traktują, że jest to żart, ale ponury. Przedstawiony wczoraj przez Zenona Hajdugę kandydat jest znany w środowisku -i co najważniejsze, ma doskonałą opinię. To znany w Mało-polsce, a szczególnie w Oświęcimiu - 55-letni Zdzisław Ingielewicz. Wlatach1988-2005byłpre-zesem Zarządu Dwory S.A. Zatem w czasach największych sukcesów Unii. Absolwent Politechniki i Uniwersytetu Warszawskiego. Wybitny specjalista w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

-Wszystko rozstrzygnie się na walnym zjeździe -stwierdził Zdzisław Ingielewicz. -Jestem człowiekim poważnym i niezależnym finansowo. Dlatego nie będę brał wynagrodzenia za swoją pracę. Jeżeli środowisko będzie zainteresowane moją kandydaturą, wtedy wystartuję. Dlatego teraz nie czas na konkretny program. Takowy oczywiście przedstawię we właściwym czasie. I będzie dobrze przygotowany. Ale już teraz jest oczywiste, że czeka nas konsekwentna praca przez kilka lat, aby podnieść polski hokej. Stanowisko sekreterza generalnego może przypaść piastującemu je już w latach 90. dyplomacie, Markowi Bykow-skiemu. Problem tylko w tym, że może zostać wezwany w „ambasadory". Ale to będzie wiadomo przed czerwcem.

(Artykuł z dnia 11.02.2008)

Print Informacja z dnia 13-02-2008, była czytana 1157 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE