RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Z unijnym dofinansowaniem – to cieszy rowerzystów. Młynówka asfaltowana

Do końca maja powstaną trzy kolejne fragmenty ścieżek rowerowych w granicach miasta. Strefa Relaksu zostanie rozbudowana dla potrzeb rowerzystów. Te zadania i inne można realizować dzięki prawie 2,5 milionowemu unijnemu dofinansowaniu. Dziś wylewany jest asfalt ścieżki w pasie drogowym ul. Młynówka.

Miejskie projekty pozyskały je z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach III etapu budowy Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr pozwolą one stworzyć atrakcyjne odcinki ścieżek dla jednośladów lub spiąć ich sieć i zbudować miejsca wypoczynku dla rowerzystów. W przypadku każdego projektu dofinansowanie sięga 60 procent ogólnych kosztów.

– Dofinansowanie jest wysokie, dlatego nie mogliśmy zrezygnować z kolejnej okazji, żeby rozbudować system ścieżek, który tak znakomicie odpowiada mieszkańcom, ale staje się też produktem turystycznym znanym już nie tylko w Polsce – mówi burmistrz Grzegorz Watycha.

Ścieżka rowerowa – z bitumiczną nawierzchnią i betonowymi obrzeżami powstaje w pasie drogowym ul. Młynówka. Jej stworzenie wymaga przebudowy ul. Roberta Schumana, tędy bowiem poprowadzi kolejny odcinek.

– Jest to rejon tzw. Ibisoru. Tam po śladzie dawnego koryta Młynówki – i można sobie będzie przy okazji przypomnieć, którędy płynęła dawniej Młynówka z ujęcia na Czarnym Dunajcu do elektrowni przy parku – powstanie nowy odcinek – zaznacza burmistrz. – Będzie on służył nie tylko rekreacji, ale ułatwi mieszkańcom tego rejonu przemieszczanie się do szkoły, do pracy i będzie zachętą, by przesiąść się z samochodu na rower.

Najdroższym zadaniem w tej grupie jest budowa pieszo-rowerowej ścieżki w rejonie lotniska. Na roboty ziemne i brukarskie, wycinkę drzew, wykonanie przepustu, wykonanie nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych na ścieżce i na placu, także na montaż ławek parkowych, stojaków rowerowych, koszy na śmieci, tablic informacyjnych – potrzeba ponad miliona zł, a prawie 626 tysięcy w tej kwocie to dotacja unijna.

– Budujemy nowy odcinek ścieżki, żeby poprawić bezpieczeństwo rolkarzy, którzy dotąd korzystali z drogi dostępnej i dla samochodów, i dla pieszych – mówi gospodarz miasta. – Stąd ten dukt od wyjazdu z kładki na Białym Dunajcu w kierunku placu przed lotniskiem, który będzie też przyczynkiem dalszej rozbudowy systemu ścieżek w rejonie lotniska. Jest to element ważny i z tego względu, że staną tam tablice informacyjne wzmacniające walor edukacyjny ścieżek. Osobną tablicą będzie upamiętniona postać Ojca Świętego i Jego wizyta na lotnisku ponad 40 lat temu.

Bliskość ścieżki w rejonie lotniska i nowotarskiej Strefy Relaksu na brzegu Białego Dunajca przesądziła o tym, że i ona może liczyć na doposażenie, które uczyni z niej już naprawdę atrakcyjne i użyteczne miejsce. Powstaną tam bowiem: siłownia pod chmurką, altany, strefa Workout, przebieralnia. Grill zyska zadaszenie, pojawią się leżaki i hamaki. Cała strefa objęta zostanie monitoringiem wizyjnym.

Termin ukończenia prac przy trzech fragmentach ścieżek i doposażeniu Strefy Relaksu to koniec maja.

Asfalt na ścieżce w śladzie dawnego koryta Młynówki będzie lany jeszcze jutro.

(asz)

Print Informacja z dnia 08-05-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 415 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE