RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 29 lutego 2020 roku

60 dzień roku, 9 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:24
Zachód słońca: 17:20

Imieniny obchodzą: Dobronieg, Roman

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 84
Dach hali lodowej - do konserwacji, nie do wymiany

Radny Paweł Liszka wniósł interpelację o „niezwłoczne przystąpienie do wymiany poszycia dachowego na lodowisku”, twierdząc w piśmie, że „obecny stan zagraża infrastrukturze hali jak i uczestnikom imprez sportowych”. Opinii nie poparł jednak żadnymi danymi, a te uzyskane chociażby w wyniku ustawowo przeprowadzonych, corocznych kontroli technicznych obiektu nie wykazały, by dach kwalifikował się do wymiany, ani tym samym, zagrażał bezpieczeństwu kogokolwiek.

W planach jest natomiast jego konserwacja  tj. jego odrdzewienie i pomalowanie.

-W związku z tym, iż dach Miejskiej Hali Lodowej jest cały zardzewiały i niedługo pojawią się na nim dziury składam interpelację o niezwłoczne przystąpienie do wymiany poszycia dachowego na lodowisku. Obecny stan zagraża infrastrukturze hali jak i uczestnikom imprez sportowych” – stwierdził w interpelacji radny Paweł Liszka – Mając na uwadze fakt, iż budowa nowego lodowiska oddala się w nieznaną przyszłość proszę o należytą dbałość o majątek miasta, który był budowany przez tysiące Nowotarżan – pompatycznie zakończył interpelację radny Liszka. 

W odpowiedzi, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha w pierwszej kolejności przypomniał o tym, że Miejska Hala Lodowa- podobnie jak wszystkie inne obiekty sportowe – poddawana jest corocznym, ustawowym przeglądom technicznym i budowlanym. Ostatnia taka kontrola miała miejsce na przełomie III i IV kwartału 2019 roku i nie wykazała nieprawidłowości w tym zakresie.

-Stan pokrycia dachu lodowiska jest przedmiotem kontroli technicznej w ramach realizowanych ustawowych przeglądów budowlanych i technicznych. Dokonane kontrole nie wykazały, aby stan pokrycia dachowego został zakwalifikowany do wymiany. W trakcie roku budżetowego będzie dokonywana analiza aktualnych wydatków z budżetu Miasta oraz możliwości pozyskania środków z finansowania zewnętrznego i w momencie pojawienia się możliwości zabezpieczenia środków Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w pierwszej kolejności wykonana konserwacje pokrycia przez jego wyczyszczenie i pomalowanie – odpowiedział burmistrz Grzegorz Watycha. 

Już jutro natomiast, w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ będzie miała miejsce publiczna dyskusja nad projektem zmian w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowy Targ, obejmującej tereny projektowanego Centrum Sportów Lodowych.

fot. wizualizacja MCSiR

Obiekt Miejskiej Hali Lodowej w najbliższym czasie czeka natomiast pewna modernizacja, polegająca na wymianie południowych i północnych okien, w związku z uzyskaniem 90% dofinansowania z programu Interreg na realizację mikroprojektu „W blasku olimpijskiego znicza”. Od wewnętrznej strony hali, na całej jej długości mają pojawić się wizerunki nowotarskich olimpijczyków. W hali lodowej powstanie też miejsce pamięci poświęcone ich sylwetkom, osiągnięciom i historii klubu Podhale Nowy Targ (patrz: wizualizacja w galerii poniżej)/ Więcej na ten temat – w jutrzejszym „Przeglądzie Tygodniowym”. 

fot. pk

/os

Print Informacja z dnia 23-01-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 168 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE