RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 92
Koncert Noworoczny aż zapierał dech…

Aula Podhalańskiej Wyższej z półokrągłą sceną mogła pomieścić publiczność większą niż sala w MOK-u. I melomanami liczącymi na lawinę musicalowych wzruszeń oraz artystycznych wrażeń z najwyższej półki w sobotni wieczór wypełniła się ona prawie cała. Koncert Noworoczny z Orkiestrą OBLIGATO Jerzego Sobeńki, z gwiazdami muzycznych i operowych scen, obmyślony i aranżowany przez Jolantę Suder, znów stał się wydarzeniem porywającym, przyjętym gorąco, z zachwytem i wdzięcznością.

Tym bardziej, że Orkiestra maestra Sobeńki, pani Jolanta i artyści przez nią sprowadzani do Nowego Targu – z roku na rok coraz bardziej podbijają serca miejscowej publiki. Koncert Noworoczny, na który proszą Burmistrz z MOK-iem, za każdym razem ma inną formułę. Były już operowe i operetkowe arie, było królestwo walców, były popisy tenorów, a tym razem  artyści dali zaznać uroku i siły największych światowych musicali. Stąd wielka rozmaitość stylów i nastrojów; stąd też całe bogactwo wzruszeń i przeżyć – od Upiora w operze i Tańca wampirów po kultowe partie Skrzypka na dachu, przeboje kabaretowej sceny i klimaty Johna Travolty. A oprócz tego: Dzwonnik z Notre Dame, brawurowo przez Edytę Krzemień wykonana Evita z muzyką Andrew Lloyda Webbera, Koty, Grees, Nędznicy, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia.

W tym muzycznym spektaklu, kreowanym głosami znakomitych wykonawców  (wśród nich także Anita Steciuk, Weronika Bochat-Piotrowska, Damian Aleksander, Łukasz Talik, Tomasz Steciuk, wsławieni występami na scenie m.in. Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie), operowym aktorstwem, pysznymi kreacjami, czarodziejstwem świateł – na głównym planie, choć nie w mocnym świetle reflektorów – cały czas był była orkiestra: świetny, utalentowany, 25-osobowy skład pod batutą maestro Sobeńki, z pierwszym skrzypkiem Zbigniewem Kawalcem.

Jolanta Suder w srebrno-granatowych kreacjach upodobniała się do królowej śniegu i księżycowej wróżki, tym razem jednak anegdoty z artystycznych eskapad porzucając na rzecz krótkiej historii wybitnych musicali i ich przesłań oraz legendarnych wykonawców. Wśród artystów Koncertu Noworocznego też znalazła się gwiazda, która wkrótce zabłyśnie międzynarodowym blaskiem – chodzi o uznawaną za jeden z najwspanialszych polskich sopranów koloraturowych Edytę Krzemień, która właśnie podpisała kontrakt z hollywoodzką wytwórnią i będzie dla niej śpiewać na żywo. 

20-minutową przerwę między dwoma blokami Koncertu wypełnił – jak zwykle – noworoczny toast wznoszony razem z artystami przez burmistrza Grzegorza Watychę, dyrektora MOK-u Bolesława Barę i prorektora PPUZ dra Krzysztofa Trochimiuka. Na uczestników Koncertu lampki szampana czekały w holu.

Drugi blok koncertowy zdominowały efektowne partie z musicalu „Nędznicy”, a jego półfinał oklaskiwani na stojąco artyści wykonywali na bis.

Trzy godziny koncertowych atrakcji kilkusetosobowej publiczności z miasta i z całego Podhala – bo nowotarskie koncerty noworoczne mają swoją markę w regionie – znów dało możność obcowania z muzyczna rozrywką na najwyższym poziomie i dostarczyło wrażeń wytęsknionych przez cały rok.

Mimo, że koncertowy program się skończył – straussowska orkiestra OBLIGATO nie powiedziała ostatniego słowa. Na długą chwilę zatrzymały jeszcze ludzi w sali czarowne dźwięki walców.  

(asz)

Print Informacja z dnia 07-01-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 618 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE