RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 36
Droga z Niwy na Grel otwarta!

1,3 kilometrowa droga została dziś uroczyście poświęcona i otwarta przez przedstawicieli rządu Polski, władze Nowego Targu, a także Radę Miasta. Ulica św. Brata Alberta ma pomóc - choć w pewnej części - rozładować korki w rejonie Niwy, a mieszkańcom Nowego Targu zapewni bezpieczniejszy dojazd do szkoły i kościoła. 

– Jesteśmy dumni z tej drogi – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. – Poprowadzenie drogi nowym śladem to naprawdę wyczyn – gratulował miastu i mieszkańcom poseł Wiesław Janczyk.

To była jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez miasto w ostatnich latach. Nowa droga o długości 1,3 km usprawni komunikację w tym rejonie miasta, otworzy tereny budowlane, zapewni bezpieczne dojście do szkoły i kościoła, a także – zapewni mieszkańcom os. Niwa dostęp do gazociągu i kanalizacji. Wykonawcą rozpoczętych w maju br. robót budowlanych była firma Strabag. Szacowana na blisko 10 mln zł inwestycja realizowana była z 4,5- milionowym dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowa ulica, łącząca ul. Starokrakowską z os. Niwa otrzymała imię patrona parafii św. Brata Alberta. Po uroczystym poświęceniu przez ks. proboszcza Franciszka Rembiesę, oficjalnego otwarcia dokonały władze Nowego Targu, w tym burmistrz Grzegorz Watycha, a także przedstawiciele Rady Miasta. Obecni byli także przedstawiciele rządu – poseł Solidarnej Polski Edward Siarka czy poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk. Parlamentarzyści wyrazili słowa uznania dla wyboru patrona nowej drogi. 

Symbolicznego odsłonięcia tablicy z nazwą nowo powstałej ulicy dokonali radni Danuta Szokalska -Stefaniak i Grzegorz Luberda – najmocniej zaangażowani w realizację tej inwestycji. Na uroczystości nie brakło mieszkańców Niwy i Grela, przedstawicieli firm wykonawczych, kierownika budowy, nadzoru budowlanego, władz powiatu, urzędników magistratu zaangażowanych w proces inwestycyjny. Słowa podziękowania od wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka – dziś również w roli prowadzącego – usłyszeli wszyscy, którzy przyczynili się do powstania nowej drogi. Na koniec, panu wiceburmistrzowi, który od początku koordynował całość działań, podziękował burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

Po części oficjalnej i Mszy św. odprawionej m.in. w intencji burmistrzów i Rady Miasta, w kościele odbył się koncert dziękczynny. Poszczególne utwory dedykowane były różnym osobom, firmom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania inwestycji. 

Więcej na ten temat w nadchodzącym Przeglądzie Tygodniowym.

/os, ps/

fot. Maciej Gębacz/os

Print Informacja z dnia 01-12-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 998 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE