RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 54
Koncertowe pożegnanie nowotarskiego MOK-u (zdjęcia)

Koncert, artystyczny happening, szalone stylizacje i after party w stylu lat 70., a także tort z okazji 45-lecia istnienia MOK – to było piękne i tłumne pożegnanie, godne tak ważnego obiektu. Nowy Targ przy dźwiękach legendarnej płyty „The Wall” w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd pożegnał stare mury Miejskiego Ośrodka Kultury. Było nawet symboliczne zburzenie pierwszej ściany.

Pożegnalny koncert zgromadził pełną salę – zarówno fanów muzyki Pink Floyd, jak i tych mieszkańców, którzy chcieli po raz ostatni nacieszyć się wydarzeniem kulturalnym w murach starego MOK. Z daleka widać i słychać było, że w MOK-u dzieje się coś wielkiego – koncert był nagłośniony również na zewnątrz, wejście do budynku – klimatycznie podświetlone, a od progu przybyłych witali ubrani barwnie w stylu lat 70. pracownicy MOK i Wydziału Promocji Urzędu Miasta. Przywołanie tamtych lat nie było przypadkowe – to właśnie w gierkowskiej dekadzie, dokładnie w 1974 roku oddano przecież budynek MOK do użytku. 

-To był budynek na miarę XX wieku, bardzo nowoczesny w skali całego województwa krakowskiego, a może i całej Polski. Teraz chcemy stworzyć obiekt na miarę XXI wieku – mówił radny Leszek Pustówka, były dyrektor MOK. Przywołał też wielkie koncerty, jakie odbywały się na scenie widowiskowej w Nowym Targu: Maanamu z Korą, Czesława Niemena, czy Marka Grechuty. 

Podczas pożegnalnej imprezy świętowano 45-lecie istnienia budynku, a przy okazji, siłą rzeczy – również 40-lecie płyty „The Wall”, którą w całości wykonał pochodzący spod Krakowa cover band Another Pink Floyd. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznego występu grupy na rynku – w ramach Przywitania Lata 2018 – także i tym razem w trakcie wykonywania słynnego protest songu „Another Brick In The Wall”, na scenie pojawili się „Mali Śwarni”.

 

Nie był to jednak koniec niespodzianek – pod koniec koncertu, sala widowiskowa MOK stała się miejscem niezwykłego happeningu. Symbolicznie „zburzono” pierwszą ścianę w przeznaczonym do remontu budynku – ułożony na scenie z wielkich, białych, kartonowych „cegieł” mur, w kulminacyjnym momencie runął, a kartony – spontanicznie podrzucane przez widzów – dotarły aż na samą górę widowni.

-Cieszymy się, że mogliśmy tę pierwszą ścianę wspólnie z wami zburzyć. Dziękujemy! – wołał ze sceny wokalista zespołu, Norman Power. Cały 9-osobowy skład zespołu dał się porwać atmosferze towarzyszącej pożegnaniu MOK, mając świadomość, że przyszło im uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. Publiczność nagrodziła występ owacją na stojąco. W ramach bisu pojawiło się kilka dodatkowych przebojów grupy, w tym słynne „Wish You Were Here”, którego fragmenty śpiewała samodzielnie nowotarska publiczność. Duże wrażenie zrobił też laserowy pokaz zaprezentowany w trakcie gitarowej solówki w „Comfortably Numb”. 

Po koncercie, w holu MOK miało miejsce after – party z bogatym poczęstunkiem, śledzikiem, tańcami, lampką szampana i wielkim urodzinowym tortem. Wydarzenie było też okazją – dla mieszkańców, pracowników, przybyłych na wydarzenie notabli – do dzielenia się wspomnieniami związanymi z budynkiem. Wiele z nich, czasem bardzo osobistych, uwiecznionych zostało na specjalnie przygotowanej planszy w holu MOK. Nie brakło podziękowań ze sceny dla wszystkich zespołów, grup i stowarzyszeń współpracujących z MOK, jak również poprzednich dyrektorów instytucji. 

Filmowa relacja z wydarzenia – w jutrzejszym „Przeglądzie Tygodniowym”!

/os

Print Informacja z dnia 02-10-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 717 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE