RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81
VIII kampania profilaktyczna Podhalańskich Amazonek: Zbadaj się i wygraj zdrowe życie

Ósmy raz kampania profilaktyczna Podhalańskich Amazonek stała się silnym, pozytywnym impulsem do badań i wsłuchiwania się w to, co chce nam powiedzieć własne ciało. Z entuzjazmem wzięła w tym evencie udział uczniowska brać z kilku szkół podstawowych i średnich, czyli młodzież z całego powiatu, także z Leśnicy, która należy już do powiatu tatrzańskiego.

Dwugodzinną akcję rozpoczęły występy artystyczne na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, kończącym wielką wyprowadzkę na czas przebudowy. Goście ze słonecznikami w rękach – przedstawiciele władz miasta i powiatu, posłanka Anna Paluch, sponsorzy 75 badań USG piersi – razem z młodzieżą mogli się cieszyć efektownymi tanecznymi popisami uczniowskich grup. Uwieńczył je happening ZIEMIA, który miał rozbudzić troskę o stan naszej planety, przygotowany przez uczniów „piątki” pod kierunkiem Małgorzaty Brożek. Wystąpili też młodzi wokaliści ze Studia Piosenki SEPTYMA Doroty Kret.

Plenerowe występy

Plenerowe występy odbyły się w pięknym słońcu, w cudownej pogodzie, która zdawała się być uśmiechem nieba nad zbożnym dziełem Amazonek. Te niestrudzone, nieocenione, fantastycznie empatyczne kobiety bowiem nie tylko prowadzą szeroką akcję edukacyjno-profilaktyczną na terenie dwóch powiatów, ale też znalazły sponsorów dla ponad 70 badań USG piersi, które zostaną wykonane w klinice Allmedica.

Już na scenie MOK-u ten dar był przez sponsorów wręczany osobom, dla których tym razem przeznaczyły go Amazonki, czyli przedstawicielkom nauczycielskich gron ze szkół podstawowych i średnich, także z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu.

Duże nadzieje i radość środowiska Amazonek budzi podnoszenie naszych warunków leczenia raka piersi do standardów europejskich, czyli uruchamianie kolejnych ośrodków klinicznych w ramach sieci Breast Cancer Units i potwierdzone przez ministra zdrowia refundacje leków ratujących życie. Prężnie działające Amazonki z Podhala cieszy i to, że akcja profilaktycznych badań USG znajduje sponsorów – w gminie Łapsze Niżne kończą się właśnie badania, których koszt pokrył Zespół Zbiorników Wodnych Niedzica S.A. 

Ósmą profilaktyczną kampanię zakończył fundowany przez miasto koncert zespołu FOLKLAND, z wygrywaną na skrzypcach, gitarze i akordeonie muzyką łuku Karpat. Amazonki ze złocistymi słonecznikami w rękach 5. października uczestniczyć będą w dorocznej Pielgrzymce na Jasną Górę, która zawsze gromadzi kilka tysięcy kobiet po mastektomii lub zmagających się z tym najczęstszym w naszej populacji rodzajem nowotworu. Przykład ich dzielności i zaangażowania oraz apele o samobadanie, poddawanie się badaniom standardowym i bardziej specjalistycznym – są wielką otuchą i wsparciem dla kolejnych pań, które usłyszą nie będącą już wyrokiem diagnozę „rak piersi”. 

(asz)

 

Print Informacja z dnia 02-10-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 608 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE