RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 83
Bartłomiej Topa, Stanisław Snopek, Józef Różański i Śwarni - odbiorą tegoroczne Medale za Szczególne Zasługi dla Miasta

Aktor Bartłomiej Topa, dziennikarz i komentator sportowy Stanisław Snopek, najstarszy druh nowotarskiej OSP Józef Różański oraz zespół regionalny „Śwarni” – to osoby i stowarzyszenia, jakie w tym roku, podczas akademii z okazji Święta Niepodległości zostaną uhonorowane Medalami za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu. 

Uchwały w tej sprawie podejmą radni podczas najbliższej Sesji.

Z wnioskami o przyznanie tegorocznych odznaczeń, wystąpili do Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Targu oraz Komisja Oświaty i Kultury Rady Miasta Nowy Targ. Wszystkie cztery wnioski rozpatrywała i opiniowała podczas posiedzenia w dniu 20 września Kapituła Honorowa Miasta Nowy Targ. 

Bartłomiej Topa to znany aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, urodziny w 1967 roku w Nowym Targu. Jest absolwentem Technikum Weterynaryjnego na Kokoszkowie i wydziału aktorskiego w łódzkiej „filmówce”. Ma w swoim dorobku wiele wybitnych ról i prestiżowych nagród, znany jest szczególnie ze współpracy z Wojciechem Smarzowskim. Wielokrotnie w wywiadach podkreśla swoje nowotarskie korzenie, bywał w Nowym Targu na premierach filmów ze swoim udziałem. 

Bartłomiej Topa

Fot. Anna Kaczmarz/UM Nowy Targ

Stanisław Snopek – szef działu hokeja na lodzie w TVP, dziennikarz telewizyjny, publicysta internetowy, komentator sportowy. Urodzony w 1963 roku w Nowym Targu. Nagrodzony w plebiscycie „Hokejowe Orły” i „Hokejowe Gwiazdy”, legendarny komentator zimowych olimpiad sportowych oraz meczy hokejowych. Zawsze promuje Nowy Targ jako kuźnię hokejowych talentów, kreując pozytywny wizerunek miasta w ogólnopolskich mediach. Komentując mecze, zwraca uwagę na wychowanków nowotarskiego klubu i często przywołuje nazwę „Szarotek”.

Stanisław Snopek

fot. pzhl.org.pl

Józef Różański – ur. w 1931 roku to obecnie najstarszy strażak – senior nowotarskiej OSP. Jego zasługi dla Nowego Targu, na wielu różnych niwach, są o wiele dłuższe.  Przewodniczący Miejskiej Rady w latach 1970-1973, wiceprzewodniczący komitetu budowy obecnego MOK-u. Wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego na Kowańcu, poseł z ramienia Stronnictwa Demokratycznego, w latach 1976-1985. Zasłużony Działacz Ratownictwa Górskiego, Lotnictwa Polskiego, Prezes Aeroklubu Nowy Targ w latach 1978-1986, członek Podhalańskiego Koła Pszczelarzy, odznaczony najwyższym odznaczeniem tj. Statuetką ks. dr Jana Dzierżonia. Jako poseł, starał się o państwowe środki na budowę Alei Tysiąclecia oraz mostu na Białym Dunajcu. Uhonorowany Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za swoją pracę zawodową i społeczną.

Józef Różański

fot. Anna Szopińska

Zespół Regionalny „Śwarni” – działający od 1973 roku zespół regionalny założony w Nowym Targu. Od samego początku, jego siedzibą i miejscem prób jest Miejski Ośrodek Kultury. Skupia członków z Nowego Targu i okolicznych miejscowości. Działa nieprzerwanie od 46 lat, przez jego szeregi przewinęło się około tysiąca młodych ludzi – jego skład zmienia się niemal całkowicie co 5 lat. Powstał przy nowotarskim oddziale Związku Podhalan, jednak od 15 lat działa jako niezależne stowarzyszenie. Ma na swoim koncie wiele zagranicznych występów, audycji radiowych i telewizyjnych, prestiżowych nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. trzy Złote Ciupagi na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Ostatnią – zdobytą w 2019 roku. Zespół jest też organizatorem wielu nowotarskich imprez kulturalnych. 

/os

Print Informacja z dnia 02-10-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 644 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE