RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 91
KULTURALNY REMANENT czyli ostatni koncert w starym MOK-u!

Zapraszamy na KULTURALNY REMANENT w dniu 1 października (wtorek) godz.19.00, czyli ostatni koncert w starym MOK-u! Koncertem opuszczamy zabytkowe mury budynku! Bilety 40zł/os. Rezerwacje: sektretariat MOK, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl

Przez ponad czterdzieści wspólnych lat przeżyliśmy wspólne projekty, wydarzenia, sukcesy wracamy do Was za dwa lata. W nowym zrewitalizowanym obiekcie będziemy przeżywać je ponownie. Na ten czas znajdziecie nas w budynku Wieży Wodnej przy dworcu PKP gdzie dalej będziemy kulturalnie "rozrabiać". Bądźcie z nami w tym szczególnym momencie!

ANOTHER PINK FLOYD
Zespół powstał wiosną 2009 roku i połączył w swych szeregach muzyków, którzy nie są jedynie odtwórcami partii muzycznych, ale zagorzałymi fascynatami twórczości Pink Floyd.
Taki stan rzeczy sprawia, że wykonywane utwory Floydów są odwzorowane ze szczególną dbałością o zachowanie wszelkich niuansów brzmieniowych. Zespół używa podobnych instrumentów, niemal identycznych efektów gitarowych oraz sampli jak pierwowzór, co nadaje muzyce Another Pink Floyd niepowtarzalnego klimatu - takiego, jaki w swych utworach i na koncertach tworzyła grupa Pink Floyd.

HISTORIA MOK-u (w duuużym skrócie)
Miejski Ośrodek Kultury jest największą instytucją Kultury w regionie działającą od 1974 roku. Początkowo funkcjonował pod nazwą Powiatowy Ośrodek Kultury. W 1975 roku zmieniono ją na Wojewódzki Ośrodek Kultury, by już w 1977 roku przyznać placówce status Miejskiego Ośrodka Kultury. Od początku mieścił się on w budynku usytuowanym przy głównej ulicy miasta. Mając do dyspozycji szereg pomieszczeń, oraz salę widowiskową na 450 miejsc z dużą sceną i pełnowymiarowym ekranem kinowym , skupił twórców i animatorów kultury z różnych dziedzin.
Kabina projekcyjna i ekran pozwoliły Podhalańskiemu Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu rozwinąć skrzydła. Scena była idealnym miejscem dla prób i występów zespołów regionalnych, które prezentowały się publiczności podczas dorocznych festiwali i okolicznościowych akademii. Tam też realizowano najważniejsze przedsięwzięcia kulturalne miasta: zapraszano teatry gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, organizowano obchody.Ośrodek dysponował dużą powierzchnią ekspozycyjną, pozwalającą realizować szereg wystaw plastycznych co zaowocowało powstaniem Klubu Plastyka Amatora „WIZJA” będącego inicjatorem Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej. W ciemni i pracowni fotograficznej znalazło miejsce na działalność Podhalańskie Towarzystwo Fotograficzne, którego dzieckiem jest Konkurs Fotografii Górskiej im. J. Sunderlanda.
Obecnie Miejski Ośrodek Kultury kontynuuje wszystkie wyżej wspomniane działania i imprezy. Niektóre oparły się próbie czasu, inne zyskały nową odpowiednią do czasów formę i jakość. Stopniowo oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu również rozszerzała się i obecnie ośrodek stara się odpowiadać na bieżąco na pojawiające się, kulturalne potrzeby mieszkańców miasta i regionu. Organizowane są duże przeglądy piosenki (Konkurs Kolęd. Pastorałek i Pieśni Zimowych, Przegląd Piosenki Angielskiej, Sakrosong), koncerty, mini festiwale filmowe (Spotkania z Kulturą). Funkcjonują trzy sale wystawowe (hol główny, sala 28 i galeria Stara Kotłownia), w których urządzanych jest kilkanaście wystaw rocznie. Dostępne dla wszystkich zainteresowanych są liczne, stałe zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinach: plastyki (Laboratorium sztuki), fotografii (klub Foto) a także teatru, śpiewu, tańca, literatury. Również muzeum prowadzi działalność edukacyjną poprzez organizację warsztatów towarzyszących wystawom czasowym. MOK w Nowym Targu jest także organizatorem konkursów o zasięgu ogólnopolskim (Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej, Ogólnopolski Konkurs Literacki) a także imprezy o zasięgu międzynarodowym (Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny ”Krajobraz górski” im. Jana Sunderlanda). Od 2005 r. Miejski Ośrodek Kultury pozyskuje środki z UE na realizację dużych projektów tj Talentem obdarzeni ,bogaci Kulturą, Przyroda pogranicza cyfrą malowana, Transgraniczny Trakt Tradycji, Otwarta Przestrzeń Integracji oraz Ocalić od Zapomnienia. Oprócz przytoczonych działań, MOK jest partnerem dla innych organizatorów imprez kulturalnych w mieście, wielokrotnie użyczając swojego zaplecza technicznego i służąc pomocą w promocji.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury są również odpowiedzialni za organizację Jarmarku Podhalańskiego od roku 2005, dużej imprezy plenerowej odbywającej się co roku w sierpniu stolicy Podhala.

 

Print Informacja z dnia 27-09-2019, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 523 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE