RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62
400 tysięcy dla nowotarskich Klubów Sportowych. Największe wsparcie dla hokeja

Podczas zwołanej w piątek w samo południe Konferencji Prasowej burmistrz miasta Grzegorz Watycha przedstawił wyniki konkursu Projektów na zlecenie zadań publicznych w zakresie Sprzyjania Rozwoju Sportu na terenie Miasta Nowy Targ. Do rozdania był 400 tys. złotych, a o jej podziale decydowała powołana do tego celu Komisja, na czele której stał Arkadiusz Szymczyk jako kierownik referatu Turystyki i Sportu.

Do Urzędu wpłynęło 9 projektów spełniających warunki przystąpienia do konkursu. Każdy z podmiotów ubiegających się o dotację otrzymał określoną kwotę wsparcia.

– Komisja podzieliła środki, kierując się kryteriami ustalonymi w uchwale. To zawsze wywołuje emocje. Kwota 400 tysięcy to z jednej strony jest dużo, ale niestety nie na tyle by w pełni zaspokoić potrzeby o jakie wnioskowały kluby uczestniczące w konkursie – zaznaczył na wstępie burmistrz Watycha. 

Najwięcej – 310 tysięcy złotych – zasili konto Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ.

– Klub wnioskował o pełną pulę 400 tysięcy złotych, ale zważywszy na fakt, że w Nowym Targu są też inne dyscypliny sportu, musieliśmy że tak powiem znaleźć kompromis. Liczę się, z tym że nasza decyzja pociągnie za sobą szereg dyskusji i komentarzy ze strony przede wszystkim sympatyków tej dyscypliny, ale myślę że wsparcie jakie miasto udziela do lat hokejowi, jest naprawdę odpowiednie i przede wszystkim adekwatne do możliwości miasta – uzasadniał Watycha, który podkreślił, że na przestrzeni lat 2015-2019 władze miasta przekazały na rzecz hokeja seniorskiego łączną sumę prawie 2,5 miliona złotych.

Jednocześnie zaznaczył: – To że jesteśmy jako Nowy Targ rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale też w Europie w dużej mierze zawdzięczamy hokejowi. Chcemy tą tradycje nadal wspierać i kultywować. Hokej jest chlubą naszego miasta.

32 tysiące dostał Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ. Burmistrz miasta zaznaczył w tym miejscu, że warunkiem przystąpienia klubu NKP Podhale do konkursu był podpisanie porozumienia o spłacie zadłużenia klubu względem miasta w wysokości prawie 100 tysięcy złotych. Zadłużenie wzięło się z nieregulowania opłat za wynajem pomieszczeń biurowych i noclegowych na Stadionie Miejskim. Jak zaznaczył dyrektor MCSiR – administrator miejskiej obiektów sportowych – Krzysztof Łapsa, część tej kwoty klub już uregulował, pozostała została rozłożona na raty.

– Mimo tych problemów, uważam, że skala naszego zaangażowania w piłkę nożną też jest duża, chociaż zdaje sobie sprawę, że oczekiwania działaczy, zawodników czy kibiców tej dyscypliny są wyższe. Nie zgodzę się też z opiniami jakie słyszę coraz częściej, że piłka jest gorzej traktowana od hokeja. Nie jest. Biorąc chociażby pod uwagę środki miejskie, to ta kwota względem klubu NKP Podhale, w ciągu kilku ostatnich lat jest niemal trzykrotnie wyższa – zaznaczył Watycha.

27 tysięcy złotych na sekcję hokeja i 6 tysięcy złotych na sekcję unihokeja otrzymał Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale.

16 tysięcy złotych z podziałem: 10 tysięcy na sekcję tenisa stołowego i 6 tysięcy na II ligową drużynę siatkarską przekazano dla Klubu Sportowego Gorce.

Ponadto 3,5 tysiąca złotych otrzymał Nowotarski Klub Kolarski, 3 tysiące trafiło do Auto Moto Klubu Gorce, a 2,5 tysiąca do Szkółki Piłkarskiej Górale.

Przewodnicząca Komisji Sportu Turystki i Promocji Miasta Katarzyna Wójcik zaznaczyła, że w przyszłości może dojść do pewnych zmian w zasadach rozstrzygania wysokości kwot dotacji z miejskiej kasy.

– Będziemy chcieli te warunki przyznania dotacji sprecyzować i określić punkty wedle których kluby będą dotowane. Chodzi nam o to by wspierać i jednoczyć, ale nie dzielić – poinformowała Wójcik.

Print Informacja z dnia 09-09-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 603 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE