RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 40
Przebudowę MOK wykona lokalna firma - rozstrzygnięto przetarg

Konsorcjum firm Stanisław Potoczak P.H.U. „POTOCZAK” oraz Robert Potoczak Podhalańska Grupa Budowlana „ROBEX-BUD” ze Skawy zrealizuje przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wczoraj nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie tej dużej inwestycji.

Jeśli do 30 sierpnia nikt nie złoży odwołania, jeszcze z końcem miesiąca zostanie podpisana umowa. Rozpoczęcia prac budowlanych można spodziewać się najprawdopodobniej w drugiej połowie października, już po wyborach parlamentarnych. Koszt przebudowy MOK opiewa na kwotę 35 mln złotych. 

Przebudowa budynku MOK staje się faktem – wykonawca właśnie został wybrany, a z końcem lipca Rada Miasta większością głosów dokonała stosownych zapisów w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Koszt przebudowy MOK to – łącznie z kosztami inspektora nadzoru budowlanego – 35 mln 300 tys. zł. Już blisko 2 lata temu uzyskano 6 mln dotacji z Unii Europejskiej, jednak by nie obciążać nadmiernie miejskiego budżetu, teraz wnioskuje się o dodatkowe środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich, gdzie jest szansa na zdobycie nawet 20 mln złotych.

W ogłoszonym przez miasto przetargu złożono łącznie trzy oferty. Poza konsorcjum firm POTOCZAK i ROBEX-BUD ze Skawy, zgłosiły się firmy BESTA z Rzeszowa (36 mln 484 tys. zł) i CECHINI z Krynicy-Zdroju (37  mln 892 tys. zł).

Realizacja tej dużej inwestycji, dla pracowników i wszystkich wynajmujących sale w MOK oznacza wielkie logistycznie przedsięwzięcie przeprowadzki do innych, tymczasowych lokalizacji. Chodzi tutaj zarówno Miejskiego Ośrodka Kultury, jak i Miejskiej Biblioteki Publicznej. MOK ma na to 30 dni od podpisania umowy, biblioteka – dwa miesiące. W przypadku MOK-u, mówi się o pomieszczeniach dworca kolejowego (piętro), wieży wodnej i Szkoły Podstawowej nr 11, biblioteka prawdopodobnie znajdzie nową siedzibę w budynku PZU na skrzyżowaniu Krzywej i Kolejowej. 

Wejście na plac budowy teoretycznie możliwe byłoby już z początkiem października, jednak te przymiarki mogą pokrzyżować zaplanowane na 13 października wybory parlamentarne. To w budynku MOK znajduje się bowiem jedna z obwodowych komisji wyborczych. 

-Możliwe, że ten termin przesunie się na drugą połowę października, tak czy inaczej nastąpi to bardzo szybko, jak tylko dojdzie do podpisania umowy – mówi dyrektor MOK Bolesław Bara.

Zarówno miastu, jako inwestorowi, jak i wykonawcy zależy na rozpoczęciu prac jeszcze przed zimą.

/os

Print Informacja z dnia 22-08-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 601 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE