RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 76
Goście z Litwy na XIX Jarmarku Podhalańskim

Jak w ostatnich latach także i na XIX Jarmarku Podhalański zawitają goście z Litwy. W piątek 16 sierpnia o godz. 17.30 wystąpią dwa Chóry "Versme“ i "Melodija“ oraz Zespół folklorystyczny ”RATILELIS”. Warto poznać tak bliską, a jednak już inną kulturę. Wstęp wolny.

Chór "Versme“

Centrum Kultury Ramuczju, sala rekreacji Domejkawy, powiat Kaunas, Litwa.

            Chór "Versme" został założony w 1995 roku. Od pierwszego dnia powstania chóru, kierownikiem artystycznym jest Rasa Endriukaitiene. W repertuarze chóru są sakralne i oryginalne utwory klasyczne litewskich i zagranicznych kompozytorów oraz ludowe i współczesne piosenki. Chór jest aktywnym uczestnikiem festiwali piosenki Litwy, brał udział w międzynarodowych festiwalach chóralnych-konkursach na Litwie, w Polsce, Austrii, gdzie zdobył godne nagrody. W 2002 roku wydali audio album "U Źródła", na 25-lecie działalności twórczej przygotowuje nowe wydanie jubileuszowego albumu. W chórze są kobiety i mężczyźni w różnym wieku i różnych zawodów a wszystkich łączy jeden cel – miłość do pieśni i chóralnej muzyki.

 

Chór "Melodija“

Centrum Kultury i Sportu, m.Garliawa, powiat Kaunas, Litwa.

            Pierwszy koncert nowego składu chóru dorosłych odbył się 11 marca 1997 roku, ta data jest uważana za "urodziny" chóru Melodia. Od 2008 r. chórem zawodowo kieruje kierownik artystyczny Ramune Navickiene. Repertuar chóru obejmuje utwory litewskiej i zagranicznej klasyki, pieśni ludowe, sakralne, bożonarodzeniowe oraz wielkanocne pieśni. MELODIA  występuje w świętach pieśni i tańca z Litwy, bierze udział w festiwalach chóralnych i różnych konkursach. W chórze jest 30 śpiewaków. Są to osoby w różnym wieku, różnych profesji a wszystkich jednoczy miłość do sztuki. Chór Melodija ceni i pielęgnuje stare tradycje chóralne.

 

Zespół folklorystyczny RATILELIS

Kier. art.: Alvyda Česiene, Skaiste Gecevičiene, Irena Vaitkevičiute

Centrum Kultury Narodowej, m. Kowno, Litwa

                Zespół folklorystyczny "Ratilelis" powstał w szkole Św. Mateusza  w Kownie w 1991 r. Po kilku latach swoją działalność przeniósł do Centrum Kultury Narodowej w Kownie. W zespole są dzieci i młodzież od 7 do 19 lat, tutaj grają na ludowych litewskich instrumentach, śpiewają pieśni, tańczą tradycyjne tańce ludowe.  Działalność twórcza uczestników zespołu folklorystycznego jest zróżnicowana - to edukacyjny program w szkołach i przedszkolach, koncerty w Kownie i poza jego terenem, udział w republikańskich i międzynarodowych projektach twórczych. Zespół jest aktywnym uczestnikiem i wielokrotnym laureatem międzynarodowych festiwali i konkursów. Ratilelis był na międzynarodowym festiwalu "Bałtyk" w Estonii i na "Praskich dniach folkloru" w Czechach. A w 2010 i 2017 r.  uczniowie zespołu przywieźli zasłużoną nagrodę z międzynarodowego festiwalu-konkursu w Bułgarii, stali się posiadaczami Złotego Orfeusza, a kierownikowi nadano tytuł Maestro.

 

Print Informacja z dnia 12-08-2019, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 603 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE