RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 70
F16, legendy z Węgier, czeskie "byki"

To był dzień niesamowitych, lotniczych wrażeń, przepięknych widoków i wymarzonej pogody. 

Jego punktem kulminacyjnym był zjawiskowy przelot myśliwca F16 nad miastem, jednak XI Nowotarski Piknik Lotniczy obfitował tego dnia również w inne atrakcje dla miłośników lotniczych pokazów. Na nowotarskim niebie zaprezentowały się takie legendy lotnictwa akrobatycznego jak Zoltan Veres, czy Peter Besseneyi. Niezapomniane show dała czwórka pilotów „Flying Bulls” z Czech.

Nowotarski Piknik Lotniczy o największa i najsłynniejsza impreza masowa organizowana w Nowym Targu. Jedenasta już edycja znów przyciągnęła na miejskie lotnisko tłumy mieszkańców i turystów. Program wydarzenia obfitował w atrakcyjne pokazy, dopisała też pogoda – góry nie mogły chyba ukazać się piękniej i bardziej przejrzyście o tej porze roku, stanowiąc perfekcyjne tło dla widowiskowych przelotów.

Największą ciekawość i emocje wzbudziła obecność samolotu bojowego F16, przez samych organizatorów określana jako największa atrakcja imprezy. Był to lot widowiskowy, bardzo głośny, w imponujący sposób ukazujący potęgę i możliwości polskich sił powietrznych. Wyjątkowych pokazów było jednak więcej. 

 

-Mamy blisko 40 statków powietrznych, program imprezy wypełniony jest po brzegi, praktycznie latamy od przedpołudnia do godzin wieczornych – mówi Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ, organizatora wydarzenia – Piloci przyjechali z całej Polski, ale można też powiedzieć, że z całego świata. Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że dzisiaj Piknik Lotniczy można traktować mianem air show, czyli pokazów międzynarodowych, które skupiają naprawdę największych pilotów na świecie i najlepsze statki  z całego świata. 

Na nowotarskim Pikniku pokazy dali m.in. węgierscy piloci określani mianem legend lotnictwa akrobatycznego – Zoltan Veres i Peter Besseneyi, a możliwość występu w ich towarzystwie na tym samym Pikniku była zaszczytem dla wielu utytułowanych pilotów. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia Pikniku był akrobatyczny pokaz czwórki pilotów z teamu The Flying Bulls z Czech, podczas którego zaprezentowanych zostało aż 38 figur akrobacji lotniczej. Nowotarżanie z sympatią przywitali stylowego „Wiedeńczyka” z desantem skoczków spadochronowych, mistrzynię śmigłowca Bolkov 105 Marię Muś, podniebny taniec dwóch bojowych śmigłowców MI-24, czy historycznych Piper Cubów z lat 1943-1944.

 

-To jest przede wszystkim dla ludzi. Bardzo się cieszę, jak mają uśmiech na twarzy  po pokazie, machają – mówi  jedna z gwiazd Pikniku, Maciej Pośpieszyński – Dla mnie to odskocznia od zawodniczego latania, gdzie latamy rzeczy narzucone z góry, a tutaj latamy freestyle’owe figury.

Niedzielne pokazy rozpoczną się już o godzinie 11:00 i potrwają  – jeśli pozwoli pogoda – do godziny 18:00. Przylot F16 zaplanowany jest na godzinę 16:40. 

Już wkrótce relacja filmowa z wydarzenia.

/os

fot. os/ak/pk

 

Galeria zdjęć Zbigniewa Krauzowicza

Print Informacja z dnia 07-07-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1250 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE