RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 55
Prawie 4,5 mln zł dofinansowania na budowę drogi Niwa-Grel

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się w tym tygodniu uroczyste przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Trafiły one do 13 powiatów i 38 gmin leżących w Małopolsce. Najwyższe dofinansowanie spośród 38 małopolskich gmin trafiło w ręce Miasta Nowy Targ na budowę drogi Niwa-Grel w Nowym Targu. Przyznana kwota to 4 mln 441 tys. złotych.

W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, małopolscy parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Małopolskie samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały wsparcie na łączną kwotę w wysokości 99 344 626,00 zł. Zadaniem funduszu jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Fundusz będzie też finansował inwestycje na drogach samorządowych, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym. 

– Lepsze drogi to większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. Dlatego przygotowaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, z którego dofinansujemy modernizację i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. W ciągu 10 lat wspomożemy samorządy kwotą 36 mld zł. Cieszę się, że województwo małopolskie tak bardzo zyska dzięki nowemu programowi rządowemu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Fundusz Dróg Samorządowych to nie tylko realne wsparcie dla samorządów, to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby mieszkańców naszego województwa. To właśnie inwestycje na drogach gminnych i powiatowych są tak istotne z punktu widzenia codziennych czynności i obowiązków. Serdecznie gratuluję wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego, które otrzymały to rządowe wsparcie i życzę sprawnej realizacji inwestycji – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 

Funkcjonowanie Funduszu Dróg Samorządowych powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także do poprawy oraz zwiększenia atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. 

Budowa nowej drogi Niwa-Grel to nie jedyna inwestycja, jaka będzie realizowana w Nowym Targu z  tegorocznego Funduszu. W tym samym naborze, dofinansowanie w kwocie 2 mln 700 tys. zł zdobyło też powiatowe zadanie przebudowy ul. Szaflarskiej. 

źródło i fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie

/os

 

Print Informacja z dnia 21-06-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 731 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE