RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 125
Wspominamy, wspominamy...Cyrkowy Dzień Dziecka 2019

W tym roku kalendarz pozwolił nam idealnie wstrzelić się w datę Święta Wszystkich Dzieci, a także pogoda pozwoliła na wielkie świętowanie w Parku Miejskim na Cyrkową (i nie tylko) nutę.

Po pierwsze dziękujemy wam drogie dzieci i Waszym Rodzicom, że tak baaardzo licznie odwiedzaliście nas przez całą sobotę w Parku.

To było bardzo miłe widzieć tłumy ciągnące do Parku i później wasze roześmiane twarze korzystające z przygotowanych atrakcji. Co ważne naszymi gośćmi byli nie tylko mieszkańcy naszego Miasta, ale także okolicznych miejscowości.

A atrakcji było co niemiara: Kataryniarz wygrywał melodie; Magik znakomicie rozbawił publiczność; Mim... no cóż za dużo nie mówił, ale bawił i intrygował; Szczudlarze wywoływali uśmiech i „ja też tak chcę"; a dzięki warsztatom cyrkowym każdy mógł spróbować mini szczudeł, jazdy na miniaturowym rowerku, poćwiczyć równowagę na linie czy rola-bola, pożonglować...; w strefie czytania Biblioteka zabawiała, a zaraz obok przygotowywała multimedialne filmy; a w strefie Mini Akademii ci najmniejsi poznawali kolory cyrkowe.

Na scenie występowały dla nas dzieci i młodzież z: Akademii Tańca, Studia Piosenki Septyma; Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Śwarni"; Zespołu Party-tura; z Litwy ze Studia Tańca „Javonelis" oraz Dziecięco-młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego „Kauškutis prezentujące tańce ludowe z wesołego dzieciństwa dzieci; ze Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem ze spektaklem teatralnym "Kiedyś było  jakoś fajniej" z Opiekunami Martą Sadowa - Chorąży i Martą Harbut (znakomicie oddany czas lat dzieciństwa lat '80 w PRL. Brawo!).

Prawdziwą furorę zrobiły te „aktywne" atrakcje: bumper ball – rozgrywki toczyły się nieustannie; tyrolka większa i mniejsza; ścianka wspinaczkowa; przejażdżki motocyklowe; wyścigi sterowanych modeli; dmuchana zjeżdżalnia i zamek, czy strzelnica gdzie każdy mógł się poczuć jak Robin Hood. Niezapomniane były także występy Fretki Mariana i psa Damona. Było też sporo rozgrywek: szachy plenerowe na czele z Markiem Borowiczem i jego pomocnikami; gra w boule instruowana przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku;  zawody deskorolkowe i hulajnogowe przygotowane przez Piotra Tokarczyka.

Podziękowania dla: Urzędu Miasta Nowy Targ, Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji; Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu; Spółdzielczego Domu Kultury, Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem; Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu; PCD Salami; Piekarnio-Cukiernia-Delikatesy Ryszard Steskal SJ; American Dreams; Villi Toscana; Oberży pod Różą; Pizzerii Da Grasso; Pizzerii Martino; Rancho Lotu; Toru RC Bukowina; Nowotarskiego Stowarzyszenia Motocyklowego; Sklepu Lotnik; Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do zobaczenia za rok! Ps. A jaki temat przewodni Dnia Dziecka chcielibyście zobaczyć?

MOK Nowy Targ

Print Informacja z dnia 05-06-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 651 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE