RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 72
Targi Wielkanocne na nowotarskim rynku - już ruszyły

W płatkach śniegu otwierano dzisiaj oficjalnie Targi Wielkanocne na nowotarskim rynku. Władzom miasta towarzyszył zespół „Mali Śwarni”, który góralskim śpiewem przywitał wystawców i pierwszych gości. W targowych budkach znaleźć można wędliny z Podstolic i Węgier, regionalne sery, domowe wypieki, zabawki, koronkowe serwetki i sporo świątecznych dekoracji.

Dużym wzięciem cieszyły się dziś wielkanocne palmy. Tradycyjnie już, jedną z atrakcji skierowanych do dzieci jest mini zoo z króliczkami, alpakami i owieczkami. Jeśli pozwoli pogoda, od jutra planowane są również warsztaty.

-Niech ten śnieg nikogo nie zmyli, to są targi wielkanocne, wiosenne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości przez najbliższy tydzień, aż do Wielkiego Czwartku –  mówił podczas otwarcia targów burmistrz Grzegorz Watycha. 

Pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg polecała mini-zoo, nie tylko najmłodszym: 

-Zapraszamy również dorosłych, w tej przedświątecznej gorączce do zapoznania się z alpakami, alpakoterapia naprawdę działa  odstresowująco – zapewniała. 

Poza alpakami, które chyba cały Nowy Targ poznał i pokochał podczas ostatnich targów bożonarodzeniowych, na nowotarski rynek zawitały też owieczi, okazałe gatunki belgijskich królików – olbrzymów i kilka gatunków ptaków. Zwierzątka, pod okiem hodowcy można głaskać i przytulać, na specjalną prośbę króliczki mogą być wyjęte z klatek.

Targi potrwają łącznie 6 dni. W ofercie, poza stroikami, wiklinowymi koszykami, rękodziełem związanym z tematyką Wielkanocy, kwiatami, ceramiką, ozdobami, znaleźć można regionalne specjały, nie tylko z Podhala: sery, wędliny, wypieki, owoce, chleb, miód, soki, chrzan czy jajka. Są oscypkowe baranki i koronkowe cudeńka, które będą ozdobą każdego koszyczka, czy wielkanocnego stołu. Znalazło się też miejsce na stoisko ze strojami góralskimi i różnymi stylizowanymi dodatkami, są wyroby z wełny alpak i zabawki.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali dla dzieci kreatywne zajęcia z MOK oraz gry i zabawy z biblioteką. Jeśli pogoda pozwoli, już jutro będą miały miejsce warsztaty wyplatania ze słomy. 

/os

Print Informacja z dnia 15-04-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1046 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE