RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 45
Przez życie bez przeszkód

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w roku szkolnym 2018/2019 realizowany jest projekt pod nazwą „Liga Bez Barier” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W projekcie tym bierze udział pięcioro uczniów z klasy Ic: Wiktoria Kiszka, Arkadiusz Sroka, Zuzanna Wątor, Natalia Niedośpiał i Natalia Wacławik, pod opieką p. mgr S. Maślanki.

Celem naszego projektu jest pokazanie ludziom problemów codziennego życia osób niepełnosprawnych oraz uświadomienia im, że mają na nie duży wpływ. Brak zrozumienia ze strony społeczeństwa bywa czasem bardziej dokuczliwy, niż brak udogodnień w miejscach publicznych.  Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wybór tego tematu projektu.

Naszym pierwszym działaniem była ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Myślenic na temat osób niepełnosprawnych. Większość ankietowanych stwierdziła, że wiele miejsc nie jest przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych i rzadko ten temat jest poruszany w przestrzeni publicznej.

Kolejną naszą akcją była impreza mikołajkowa dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Myślenicach. W ramach tego spotkania młodzież wzięła udział w zajęciach praktycznych, grach zręcznościowych, a finałem akcji było spotkanie ze świętym Mikołajem, który wręczył prezenty grzecznym dzieciom.

Nawiązane przyjaźnie zaowocowały zaproszeniem naszego zespołu na jasełka przygotowane i przedstawione przez naszych przyjaciół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Wkład pracy oraz zaangażowanie młodych aktorów wywarły nie tylko na nas ogromne wrażenie.

Ostatnim naszym działaniem było spotkanie na auli szkolnej z przedstawicielami osób niepełnosprawnych. Naszymi gośćmi byli: Pani Aneta Tyczka - pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach, Pan Tomasz Gołąb - rodzic niepełnosprawnej Iwony, oraz Rafał Żmuda - absolwent naszej szkoły, a obecnie student prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wydarzeniu tym wzięli udział również przedstawiciele młodzieży z naszej szkoły.  Spotkanie to było bardzo wartościowe i ukazało nieco inne spojrzenie na życie osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia z każdej akcji można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku (https://www.facebook.com/Liga-bez-Barier-264266797592770/)

Print Informacja z dnia 26-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 636 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE