RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 18 stycznia 2020 roku

18 dzień roku, 3 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:28
Zachód słońca: 16:11

Imieniny obchodzą: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 74
Nowotarska hala lodowa gościła rewię na lodzie

Takich tłumów dzieci z różnych szkół w całej okolicy, Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu nie widziała już dawno. To właśnie tam swoją premierę miała we wtorek widowiskowa rewia na lodzie „Niezwykłe przygody Sindbada”. 40-osobowy zespół zawodowych łyżwiarzy, cyrkowców i aktorów dał niezapomniany popis swoich umiejętności, oczarowując młodych widzów nieco inną formą adaptacji znanej baśni.

W rewii wzięli udział profesjonalni łyżwiarze figurowi z Walley Ice Story, cyrkowcy Krakowskiej Grupy Cyrkowej oraz aktorzy współpracujący z Katolickim Teatrem Edukacji z Krakowa. Łącznie 40 osób. Dla części artystów – akrobatów, czy aktorów, wyspecjalizowanych w całkiem innych dziedzinach, niż jazda figurowa, był to pierwszy w życiu występ na lodzie. By poradzić sobie na tafli, zamiast łyżew na nogach mieli buty z mini rakami. Dla organizatorów – z bogatym doświadczeniem w organizacji teatralnych przedstawień dla dzieci – również był to debiut jeśli chodzi o rewię na lodzie. 

-Jest coś takiego, jak rewia moskiewska i pomyśleliśmy sobie: czemu nie my? Też mamy w Polsce świetnych łyżwiarzy, tutaj grają sami zawodowcy, mistrzowie Polski, którzy skaczą, robią salta, piruety. Pomyśleliśmy, że spróbujemy, trochę na zasadzie, że „teraz Polska” – mówi organizatorka wydarzenia, a zarazem reżyserka rewii Monika Major z Magic Story on Ice, która na co dzień wraz z mężem zajmuje się organizacją przedstawień teatralnych dla dzieci w ramach Katolickiego Teatru Edukacji –Mamy pięć zespołów, które jeżdżą po całej Polsce z przedstawieniami dla dzieci, tak więc mamy to przygotowanie, zaplecze. Wiemy, jak robić spektakle dla dzieci, żeby się podobały. Stąd pomysł na rewię. 

Baśniowa opowieść przedstawiona w tej wyjątkowej formule robiła duże wrażenie na dzieciach, które miały okazję nie tylko śledzić samą fabułę, ale też podziwiać umiejętności łyżwiarzy czy akrobatów, widowiskową scenografię i kostiumy, czy ciekawe układy choreograficzne. 

-Ja trenuję już od 20 lat, zacząłem jako 5-latek. To sport wczesnej specjalizacji, więc w tym wieku najlepiej zaczynać – tłumaczy Maciej Bernadowski z Walley Ice Story, zdobywca tytułu Mistrza Polski w łyżwiarstwie figurowym na lodzie, który w przedstawieniu grał tytułową rolę Sindbada – Czuję się znakomicie w tej roli. Cieszę się, że dostałem taką szansę, że mogę zagrać główną rolę, to dla mnie nowe doświadczenie. Jest dużo gry aktorskiej, ale myślę, że poradzimy sobie z tym i że dostarczymy dużo przyjemnych emocji dzieciom. 

Szczególne wrażenie na dzieciach robił m.in. statek piratów, widowiskowy finał, muzyczny fragment „Ryby piły się wkurzyły” oraz emocjonujący pokaz na szarfach w wykonaniu 20-letniej akrobatki Oleny Hawran, która wspinała się kilkanaście metrów nad taflą lodowiska.

-Jest to czasochłonne, wymaga dużo przygotowania i samodyscypliny. Ja ćwiczę od 5 klasy podstawówki. Myślę, że kilka lat trzeba, żeby to spokojnie opanować i być pewnym tego, co się robi – mówi Olena Hawran. 

Niestety, ze względu na brak wentylacji w hali, właśnie ten punkt programu rewii musiał być okrojony o istotny element – wyjątkowy pokaz ogniowy z wachlarzami, połykaniem płomieni. W pozostałych pięciu halach lodowych, gdzie przedstawienie będzie wystawiane, pokaz normalnie się odbędzie.

-Generalnie mieliśmy tu pewien problem, bo w trakcie rewii miało być jeszcze show pirotechniczne, ogniowe, ale ze względu na brak wentylacji, nie mogliśmy użyć tego ognia. – tłumaczy Monika Major –  Dlatego mamy taki niedosyt i żal, że nie było takiego full powera. 

-To lodowisko jest troszkę zaniedbane, stare, odczuwa się, że jest tu bardzo zimno. Jak na Nowy Targ i taką drużynę hokeja, pasowałoby coś wreszcie zrobić z tym – dopowiada Tomasz Major, organizator wydarzenia. Oceniając warunki nowotarskiej hali lodowej, organizatorzy zwrócili też uwagę na ograniczoną wielkość samej widowni. Dla małych widzów, godzina trwania przedstawienia było to chyba maksimum, jakie byliby w stanie wytrzymać w tak niskiej temperaturze – większość dzieci w trakcie rewii podskakiwała, by nieco się rozgrzać. Do Nowego Targu przyjeżdżali autokarami z całej okolicy – z Lasku, czy Dębna, ale również z nieco bardziej oddalonych miejscowości, jak Mszana Górna. Po spektaklu wiele grup korzystało z uroków Parku Miejskiego. 

Po nowotarskiej premierze i sześciu przedstawieniach w Stolicy Podhala, które cieszyły się dużym zainteresowaniem okolicznych szkół i przedszkoli, rewia będzie miała swoje pokazy w Sanoku, Krynicy, Krakowie, Opolu i Jastrzębiu-Zdroju. Tam będzie już„pełny pokaz pełnej rewii” – jak zapowiada Tomasz Prudel z Krakowskiej Grupy Cyrkowej. 

Reporterska relacja z wydarzenia – w środowym „Przeglądzie Tygodniowym”. 

/os

Print Informacja z dnia 25-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 876 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE