RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 22 lutego 2020 roku

53 dzień roku, 8 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:37
Zachód słońca: 17:09

Imieniny obchodzą: Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław

Europejski Dzień Ofiar Przestępstw
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 56
W sprawie obwodnicy Ludźmierskiej - piłeczka po stronie powiatu

NOWY TARG. Reakcją Zarządu Dróg Wojewódzkich na wniosek miasta, które oczekuje sfinansowania projektu obwodnicy ul. Ludźmierskiej, jest nadesłana propozycja trójporozumienia. Miałoby ono objąć województwo, miasto i powiat. Proponowane przez województwo trójporozumienie dotyczy partycypacji samorządów w kosztach wielowariantowej koncepcji oraz projektu.

Przebieg obwodnicy ul. Ludźmierskiej przez Ibisor jest pokazany w projekcie zmian Studium Kierunków i uwarunkowań rozwoju przestrzennego miasta Nowego Targu, wyłożonym do publicznego wglądu w ubiegłym roku. Ta droga została też pokazana we wcześniejszych dokumentach planistycznych, w 2010 roku, ale w nieco innej lokalizacji.

Jej początek przewidywany był wtedy na skrzyżowaniu z ul. Składową, przy światłach koło E.Leclerca. Dalej miała biec przez ul. Kasprowicza, nad torami i w kierunku Ibisoru, łącząc się z zakopianką na skrzyżowaniu z ul. Parkową. 

Mapa

 - Jednak ten wariant oznaczałby wyburzenie kilku, jeśli nie kilkunastu budynków przy ul. Kasprowicza – zaznacza Wojciech Watycha, naczelnik wydziału rozwoju i urbanistyki UM Nowego Targu. - Dlatego kilka lat temu burmistrz podjął decyzję o zweryfikowaniu przebiegu tej drogi i powstała wstępna koncepcja w kilku wariantach. Miejska komisja urbanistyczna wybrała przebieg prowadzący przez teren byłej zajezdni PKS, nad torami kolejowymi i w kierunku Ibisoru, tak, jak to było pierwotnie planowane. Ten z kolei wariant nie wymaga wyburzeń. 

W niedawno uchwalony przez Radę Miasta plan miejscowy Nowy Targ 33 jest już wrysowany przebieg obwodnicy Ludźmierskiej. Jest również zgoda właściciela terenu zajezdni, a to aspekt bardzo ważny, bo przybliża realizację obwodnicy.

Planowana droga nie wchodzi w koryto Dunajca, a więc nie koliduje z obszarem Natura 2000. Natomiast mamy tam do czynienia z terenami zalewowymi.

- Będzie ta kwestia bardzo szczegółowo badana na etapie decyzji środowiskowej i wtedy odpowiednie opracowania wykażą, na ile ta droga będzie wpływać na korygowanie obszarów zalewowych – zapewnia naczelnik Watycha. - Wtedy też te kwestie będziemy bardzo szczegółowo rozstrzygać. Teraz, według mnie, jest za wcześnie, aby mówić o tym, w jaki sposób te tereny będą poszerzane lub ograniczane, szczególnie od strony zachodniej, bo to budzi największe kontrowersje.

Koncepcja, którą miasto posiada, jest na razie bardzo wstępna. Do uzyskania decyzji środowiskowej potrzeba natomiast szczegółowej, wielowariantowej koncepcji. Ona właśnie ma powstać w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Idea jest taka, by prawdopodobnie kilkusettysięczny koszt przygotowania koncepcji i projektu ponosiły: w połowie województwo, a w pozostałej części, po jednej czwartej, powiat i miasto.

Przez dwa tygodnie na razie sprawa partycypacji w koncepcji i w projekcie nie weszła pod obrady Zarządu Powiatu. Odesłał on ją do skonsultowania Powiatowemu Zarządowi Dróg. Ta jednostka natomiast, przed wyrażeniem opinii, zwróciła się do burmistrza z prośbą o pokazanie całego planowanego ciągu obwodnic na terenie miasta. 

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 14-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 819 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE