RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 29 lutego 2020 roku

60 dzień roku, 9 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:24
Zachód słońca: 17:20

Imieniny obchodzą: Dobronieg, Roman

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 67
"Panie burmistrzu, z całego serca dziękujemy za ten bal" (galeria)

W dniu wczorajszym odbył się IV Charytatywny Bal Burmistrza Miasta Nowy Targ. Tym razem, zaproszeni goście - w rekordowej ilości ponad 260 osób - bawili się w klimacie lat 20-tych i 30-tych. Zarówno panie, jak i panowie, stanęli na wysokości zadania, zachwycając stylowymi kreacjami, a w odtworzeniu nastroju tamtej epoki pomogła oprawa balu - perfekcyjnie dobrane dekoracje, gadżety, muzyka. 

Pieniądze zebrane podczas balu - dzięki loterii fantowej i licytacji - zostaną przekazane w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Fundacji im. Adama Worwy, która jeszcze w tym roku planuje otworzyć nowy gabinet rehabilitacji.

Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza i toastu wzniesionego przez burmistrza Nowego Targu.

-Mam nadzieję, że ta niezwykła atmosfera będzie nam towarzyszyła przez całą dzisiejszą noc. Serdecznie dziękuję Państwu, że przybyliście na charytatywny bal karnawałowy i że po raz kolejny możemy wspólnie z Fundacją im. Adama Worwy bawić się, a przy okazji również wspierać szczytny cel – witał gości gospodarz wydarzenia, burmistrz Grzegorz Watycha – Życzę  udanej zabawy, miłych wrażeń. Mam nadzieję, że będzie tak dobrze, że będziecie się chcieli spotkać za rok. 

Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć reprezentantek Fundacji im. Adama Worwy – współorganizatora wydarzenia, któremu przyświeca przede wszystkim charytatywny cel.

-Cieszymy się, że jesteście z wami, ze nas wspieracie – mówiła Aneta Markus, prezes Fundacji im. Adama Worwy –  Nasza fundacja – to ludzie. To ponad 50 podopiecznych, ale także wolontariusze, którzy bez względu na pogodę, porę roku, kiedy jest potrzeba, biorą puszki w ręce i idą pomagać. Bal jest już czwarty raz. Panie burmistrzu, z całego serca dziękujemy za ten bal. To przepiękna inicjatywa połączona z chęcią niesienia pomocy, czego można chcieć  więcej. 

Podobnie jak przed rokiem, na balu nie brakło artystycznej niespodzianki – do muzyki z „Vabank” w kreacjach z epoki na parkiecie zaprezentowało się taneczne, kobiece trio z Krakowa. O stworzenie atmosfery tamtych dni zadbał też zespół New Market Jazz Band, który idealnie wpisał się w  formułę wydarzenia, a po 21:00 o oprawę muzyczną – również w rytmach z epoki – zadbał zespół muzyków z Krakowa. 

-To jest ważny bal, bo pierwszy po wygranych wyborach, pierwszy w drugiej kadencji burmistrza. Zależało nam, by był piękny i stylowy. Stąd formuła balu – koronki, pióra i nasz New Market Jazz Band mógł się zaprezentować– mówiła pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, odpowiedzialna za koncepcję i aranżację wydarzenia. 

Na parkiecie tego dnia dominowały pióra, etole, opaski na głowę, rękawiczki, cygaretki, eleganckie suknie, frędzle, perły, wachlarze, mocne makijaże i peruki. Dyrektor MOK Bolesław Bara, przed otwarciem balu nie omieszkał przekazać paniom komplementu „Panie, wyglądacie cudownie” – mówił. Na wysokości zadania stanęli również panowie – szelki, kapelusze, ciemne okulary, prążkowane garnitury, doprawiane wąsy, a nawet broń w kaburach – wszystko to również stworzyło niezwykły klimat. Wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia przed stylowym lustrem, bądź  na specjalnej ściance. 

Wśród dwustu drobniejszych i nieco większych fantów przeznaczonych na loterię i licytację, znalazły się m.in. batoniki „Grześki”, liczne vouchery (m.in. na korepetycje z matematyki), gadżety sportowe, biżuteria, ale również prace tak szczególne, jak dzieło plastyczne 8-letniego podopiecznego Fundacji, Jakuba Papierza, zatytułowane „Burza na morzu”.

-To dla nas najcenniejsza rzecz. My zawsze jesteśmy sercem przy naszych podopiecznych – mówiły panie z Fundacji im. Adama Worwy, dziękując wszystkim darczyńcom – Fajne jest to, że  gdziekolwiek się nie udałyśmy, spotykałyśmy się z ogromną sympatią, otwartymi sercami i efekt tego można zobaczyć tutaj. Zdarzały się nawet sms-y „Słuchajcie, kiedy ten bal, bo ja już mam coś przygotowane i chcę przekazać”. To jest bardzo miłe i cieszy. Wielu przyjaciół Fundacji puka ponownie do naszych drzwi i przypomina, że też chce pomóc. Dzięki ich dobrym sercom i myślom możemy się tu dziś spotkać i  bawić. 

/os

Print Informacja z dnia 18-02-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2291 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE