RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81
Przetarg na przebudowę MOK - powtórzony w tym miesiącu

Na ten miesiąc zaplanowano wszczęcie dwóch postępowań przetargowych dotyczących przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Jedno dotyczy prac budowlanych, drugie - pełnienia czynności inspektora nadzoru inwestorskiego. To najważniejsza z zaplanowanych do rozpoczęcia w tym roku, miejskich inwestycji.

o już  drugie podejście do przetargu. Poprzedni – z września ubiegłego roku – unieważniono, gdyż najniższa oferta za kwotę 35,5 mln była o ponad 15 mln wyższa, niż przeznaczona przez miasto na ten cel. Mimo sporego zainteresowania, złożono wówczas jedynie dwie oferty. Teraz być może będzie ich więcej – optymizmem napawać może duża liczba aż 9 chętnych, jacy zgłosili się w niedawno zakończonym postępowaniu przetargowym na przebudowę części hotelowej Hali „Gorce”.

Projekt modernizacji 40-letniego obiektu ma zagwarantowane 6 mln dofinansowania ze środków unijnych. Miasto liczy też na pozyskanie dodatkowych funduszy ze środków ministerstwa.

-Dla samego budżetu miasta będzie to zadanie – nie mówię, że niemożliwe – ale takie, które nas mocno obciąży- mówił w rozmowie z naszym portalem burmistrz Grzegorz Watycha – Minister w swoich programach, założeniach mówi, że maksymalna kwota dofinansowania to 3 mln złotych, natomiast nie ma przeszkód ku temu, żeby ta kwota była wyższa,  dzięki dostrzeżeniu szczególnej roli MOK-u, tak jak było to w innych miejscach, gdzie były dofinansowania do instytucji kultury. Liczymy tu na naszych parlamentarzystów: naszą panią poseł Annę Paluch, która często bywa w MOK, wie, jak wygląda, jaką rolę pełni; na posła Edwarda Siarkę, który zresztą ma biuro poselskie po sąsiedzku, że będą zabiegać o to, by znalazły się dodatkowe źródła, np. ze środków rezerwy ministerstwa 0 żeby jednak wesprzeć tę inwestycję. Parlamentarzyści zadeklarowali pomoc. Dużą aktywność przejawia tu sam dyrektor MOK, któremu bardzo zależy na tym, żeby obiekt jak najszybciej przekazany został w ręce ekip budowlanych. Pracy jest tam dużo.

Nieoficjalnie wiemy, że rezerwacje sal w Miejskim Ośrodku Kultury przyjmowane są jedynie do czerwca br. 

/os

Print Informacja z dnia 04-02-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 800 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE