RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 18 stycznia 2020 roku

18 dzień roku, 3 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:28
Zachód słońca: 16:11

Imieniny obchodzą: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 52
Wywózka śniegu - od 8 stycznia

NOWY TARG. W drugim dniu śnieżycy sytuację na miejskich drogach udało się opanować na tyle, że – mimo wielu utrudnień komunikacyjnych – główne arterie nie są „zakorkowane”. Dla firm odśnieżających duże utrudnienie w operowaniu ciężkim sprzętem stanowią auta zaparkowane na poboczach ulic. Nie ma jednak na razie satysfakcjonującej odpowiedzi dla tych, którzy pytają, kiedy wreszcie rozpocznie się wywózka śniegu.

– Rozpoczniemy, jak moce przerobowe pozwolą, a śnieg się trochę utwardzi, zaczynając od Strefy Płatnego Parkowania –zapowiada wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. – Wywożenie świeżego, sypkiego śniegu jest trudne i mało ekonomiczne, a budżet na zimowe utrzymanie – ograniczony.

Sygnałów od mieszkańców, w sprawie zasypanych ulic i spóźnionego ośnieżania – nie ma wiele. Miasto odśnieżają trzy firmy – KAL-TRANS oraz dwie działające na osiedlach podgorczańskich. W stan pogotowia został też postawiony Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, który udrażnia przejścia dla pieszych i chodniki w miejscach niezamieszkałych lub nowo wybudowane ciągi piesze, także najbardziej ruchliwe trakty. Pomaga w tym zamontowany do ciągnika wirnik.

Ze względu na sporą ilość osób w okresie świątecznym wyruszających w Gorce i na narciarzy – odśnieżony został parking na Oleksówkach, przed Długą Polaną. Amatorom biegówek służy natomiast parking przed „Ranchem Lot”. Załatwiający sprawunki w mieście mogą natomiast korzystać z również odśnieżanego parkingu na Berekach.

Najwięcej problemów nastręcza utrzymanie głównych ciągów powiatowych – ulic Szaflarskiej i Waksmundzkiej, z powodu samochodów zaparkowanych na poboczu. Z tych samych przyczyn zawężenia wstępują na miejskich ulicach w układzie wschód-zachód: Kościelnej, Długiej, Ogrodowej.

Miasto przypomina wszystkim właścicielom, administratorom i użytkownikom nieruchomości o bezwzględnym obowiązku odśnieżania chodników przed nieruchomościami, usuwania śliskości i sopli. Za wypadki powstałe skutkiem takich zaniedbań oni bowiem będą ponosić odpowiedzialność.

Firmy świadczące usługę skarżą się ponadto na mieszkańców, którzy śnieg z podjazdów i chodników przed posesjami wyrzucają na jezdnię.

W dziale obwieszczeń na stronie miasta umieszczona została informacja o gestorach wszystkich dróg w granicach Nowego i podmiotach odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie, włącznie z numerami telefonów komórkowych. Zamieszczamy ją poniżej.

A narciarzy biegowych – również w perspektywie zbliżającego się Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II – ucieszy wiadomość, że trasy biegowe zostaną ubite po raz trzeci. To powinno już utwardzić pokrywę śniegu na tyle, że wytrzyma przez miesiąc, umożliwiając trenowanie.

 

W związku z planowanym wywozem śniegu z ulic miejskich w dniach 8 - 11 stycznia, Burmistrz Miasta Nowy Targ zwraca się z prośbą o usunięcie wszystkich pojazdów w godzinach od 18:00 wieczorem do 6:00 rano wg. harmonogramu dostępnym pod linkiem

Print Informacja z dnia 04-01-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1154 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE