Projekty Unijne Miasta Nowy Targ

Dziś mamy: środę
- 30 lipca 2014 roku

211 dzień roku, 31 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:08
Zachód słońca: 20:24

Imieniny obchodzą: Abdon, Julia, Julita, Ludmiła, Maryna, Ubysław

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 42

W dniach od 21 do 27 lipca 2014 w miejscowości Wapienne odbył się letni obóz karate Kyokushin, w którym wzięło udział 54 młodych adeptów karate. Organizatorem obozu był Nowosądecki Klub karate Kyokushin , któremu przewodniczy shihan Andrzej Krawontka, a głównym trenerem była sensei Ewa Pawlikowska. Dodatkowo opiekę nad uczestnikami obozu sprawowali sensei Stanisław Klimkiewicz , sensei Edward Krawczyk oraz Urszula Krawontka.

Reporter 30-07-2014
Razem ze słuchaczami przenieśliśmy się na chwilę w inne wymiary. Podwójnie wykonany Walc Szostakowicza sprawił, że altana w Parku Miejskim stała się na dłuższy czas salą balową. Pląsające dzieciaki w rytm granych przez orkiestrantów utworów, zdawały się to potwierdzać
Za nami już drugi z czterech koncertów Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu, w altanie, w parku miejskim. Jest to realizacja umowy z Miastem pn. "Muzyczna wizytówka Nowego Targu" w ramach której otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu mogliśmy zakupić marynarki mundurowe dla wszystkich muzyków. Jednolicie wyglądająca grupa blisko 30 osób przez ponad godzinę dzieliła się swoją muzyczną radością.
Reporter 30-07-2014
Trenerzy osiedlowi w ramach programu organizowanego przez Urząd Miasta Nowy Targ zakończyli już 6 edycję ligi piłkarskiej dla gimnazjalistów. Liga z roku na rok zyskuje na popularności i jest świetną formą spędzania wakacji. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba drużyn bo aż 12! Jednak w trakcie rozgrywek (trwały codziennie przez 2 tygodnie) dwie drużyny się wycofały.
Rozgrywki były najbardziej wyrównane w historii i do ostatniego dnia nie była znana kolejność mimo, że drużyny rozegrały po w sumie około 150 meczów.
Reporter 29-07-2014

W sobotę 2 sierpnia od godziny 18,00 na nowotarskim Rynku odbędzie się Piknik Country z udziałem zespołów: Honky Tonk Brothers, Alabama Band, Wille Jons Band i Siuhaje.

Z kolei w dniach 2-3 sierpnia w Nowym Targu będzie miała miejsce VII/VIII Runda OI Mistrzostw Polski Trial, Runda Pucharu Polski oraz Classic Trial. Organizator czyli AMK „Gorce” zobowiązany również został do organizacji III,IV Rundy Pucharu MACEC. Tradycją jest już, że nowotarski klub stara się nadać imprezie rangę międzynarodową. Odcinki jazdy obserwowanej usytuowane będą w Gorcach na obszarze Wspólnoty Leśnej Wsi Waksmund.

Nadesłane 25-07-2014

W dniach 11.-20.07.2014r. w Ostrowie Wielkopolskim przy okazji rozgrywania XXI Szybowcowych Mistrzostw Polski Kobiet w klasie Klub A, odbyły się również Krajowe Zawody Szybowcowe w klasach 18-metrowej, Standard i Klub B, w których miałem okazję brać udział i reprezentować Aeroklub Nowy Targ.

Początek zawodów ze względu na niestabilną pogodę zmusił organizatorów do wykładania krótkich konkurencji obszarowych, podczas których wielu pilotów miało problem z ukończeniem zadania i zmuszonych było do wcześniejszego powrotu na lotnisko lub tez lądowania w terenie przygodnym. Przydarzyło się to również mi.

Nadesłane 25-07-2014

Izba Skarbowa i Ministerstwo Finansów ostrzegają przed płaceniem za wpis do rejestru płatników. Jest to oferta komercyjna, a nie obowiązek.

„Jesteśmy tu dla Ciebie. Nie stosujemy nieuczciwych praktyk” – tak na swojej stronie internetowej reklamuje się Nobel Credit. Ta sama prywatna firma rozsyła przedsiębiorcom wezwanie do zapłaty 195 zł za wpis do komercyjnego Centralnego Rejestru Płatników, który ma „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”.

Z pozoru nie ma w tym nic podejrzanego, ale Nobel Credit w swoim piśmie powołuje się na publiczny rejestr prowadzony przez ministra finansów, czyli Centralny Rejestr Podmiotów – Krajową Ewidencję Podatników.

Gazeta Krakowska 25-07-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Strefa Płatnego Parkowania w rejonie centrum miasta  nie zostanie wprowadzona.

Co najmniej trzy ważne sprawy  podjęli radni na minionej sesji.

NTvK Podhale 25-07-2014

Fot. Anna Szopińska

Dla rodzin wielodzietnych jest to szansa na pomoc finansową przy zakupach nieuchronnych z początkiem każdego roku szkolnego. Miasto zbiera deklaracje od potrzebujących takiego wsparcia, ale tylko do 24 lipca.

O pomoc w ramach programu „Pierwszy dzwonek" mogą się ubiegać rodzice lub opiekunowie prawni
uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych w Nowym Targu, a pochodzących z rodzin 4+ (rodzice i co najmniej czworo dzieci w wieku do 18 roku życia lub pozostających na utrzymaniu rodziców/opiekunów do 24 roku życia, uczących się lub studiujących).

www.podhaleregion.pl 23-07-2014

Fot. Anna Szopińska

Wręczeniem pucharów w wielu kategoriach psich piękności zakończyła się XVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Prestiżowy tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy zdobył owczarek australijski z hodowli Thornapple, wabiący się poetycznie Shine on you crazy diamond.

Imię psa to tytuł słynnego utworu "Pink Floydów". Prócz pucharu i gratulacji zwycięzca o ciekawym umaszczeniu blue merle dostał potężny worek karmy.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Fot. Maciej Zubek

Druga edycja Turnieju Tatry Football Cup 2014 za nami! W dwudniowej rywalizacji  - pod patronatem PODHALEREGION.PL - udział wzięło łącznie we wszystkich kategoriach 34 drużyny z wielu miast, miasteczek i wiosek z południowej Polski. Rozegrano ponad 100 meczów. Ostatecznie główne trofeum trafiło w ręce reprezentantów krakowskiej Biznes Ligi, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali zdobywców tytułu sprzed roku, ekipę Mador Sosnowiec.

- To zdecydowanie jedno z największych naszych osiągnięć w dotychczasowej przygodzie z piłką. Generalnie zespół tworzą zarówno zawodnicy jak i koordynatorzy i pracownicy naszej Biznes Ligi.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

14 lipca br w Warszawie w Ufficio Primo odbyła się Gala Jubileuszowej X Edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolita” 2014. Podczas gali wręczenia nagród i wyróżnień laureatom rankingu „Rzeczpospolitej” odbyła się debata pt. „Czy potrzebna jest przebudowa systemu dochodowego samorządów – postulaty a realia.

Od dziesięciu lat kapituła prowadzona jest przez byłego Premiera i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, współtwórcę drugiego etapu reformy samorządowej, która nagradza najlepsze lokalne władze.

Sprawy Urzędu 18-07-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Andrzej Skupień został nowym prezesem Związku Podhalan. 

Z samorządowcami powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego spotkała się wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

NTvK Podhale 17-07-2014

Niecałych 16 kilometrów liczy z dawna obiecywany i wsławiony ciągłym przesuwaniem terminów ogłoszenia przetargu na wykonawstwo oraz rozpoczęcia budowy odcinek „zakopianki" o całkowicie nowym przebiegu, między Lubniem a Rabką.

Podczas poniedziałkowej wizyty w Nowym Tagu pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska podała już konkretne terminy tej inwestycji: ukończenie projektu (wiele razy zmienianego, głównie z powodu planowanego tunelu) - do końca tego roku; wykupy gruntów (wzdłuż przebiegu podzielonego na trzy części) – w roku przyszłym. Ogłoszenia przetargu na wykonawstwo można się spodziewać w I kwartale 2015. W przyszłym roku również – początek budowy.

www.podhaleregion.pl 17-07-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Firma Wojas SA przez trzy lata zapewni Nowotarskiemu Klubowi Piłkarskiemu „Podhale” stabilizację finansową, Miasto Nowy Targ udostępni na preferencyjnych zasadach Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego, natomiast w ciągu tych trzech lat klub zobowiązuje się szkolić nowotarski narybek piłkarski i pierwszą reprezentacją wejść do trzeciej ligi. Takie porozumienie na koniec sezonu podpisali Prezes Wojas SA Wiesław Wojas, Prezes NKP Grzegorz Wrona, oraz Burmistrz Marek Fryźlewicz.

Wiesław Wojas, który trzy lata temu wycofał się ze sponsorowania nowotarskiego hokeja nie ukrywał, że brak zainteresowania tą dyscypliną sportu wynika z braku przyszłości na szczeblu ogólnopolskim, a nawet światowym.

Reporter 15-07-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Już szósty rok z rzędu na boisku „Blisko Boisko” przy Szkole Podstawowej nr 11 zorganizowana została Wakacyjna Liga Trenerów Osiedlowych dla szkół podstawowych. Sześć drużyn z całego Nowego Targu przez dwa tygodnie w słońcu i deszczu walczyło o medale i puchary ufundowane przez Burmistrza Marka Fryźlewicza.

- Liga była w tym roku poziomem drużyn wyraźnie podzielona. Dwie drużyny prezentowały zauważalnie wyższy stopień piłkarskich umiejętności. Dwie kolejne walczyły o brązowy medal i dwie ostatnie dawały z siebie wszystko żeby zakończyć rozgrywki nie na końcu tabeli – podsumował zawody Artur Kasperek, jeden z trenerów osiedlowych prowadzący ligę.

Reporter 15-07-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 491
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE