X
Budżet obywatelski 2015/2016
RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 10 października 2015 roku

283 dzień roku, 41 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:52
Zachód słońca: 18:02

Imieniny obchodzą: Franciszek, German, Kalistrat, Lutomir, Paulin, Tomił

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
UTW

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 50

W czwartek 8 października 2015 r. w nowotarskim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacyjno-naukowego pn. „Karpaty pełne czarów”. Jest on realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu we współpracy z instytucjami kultury na terenie województwa małopolskiego. Składa się na niego kilka działań m.in. prezentacja wydanej w połowie roku publikacji naukowej, warsztaty kulturoznawcze dla młodzieży oraz wernisaże wystawy fotograficznej. Wydana został także limitowana seria ośmiu widokówek - zdjęć autorstwa Pani Zofii Kity. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Limanowskiego.

Nadesłane 09-10-2015

Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na gadżet promocyjny regionu, służący budowaniu nowoczesnego wizerunku regionu, w oparciu o nowe logo Małopolski, osiągnięcia w dziedzinie innowacji oraz regionalne dziedzictwo kulturowe.

Nadesłane 08-10-2015

Burmistrz Miasta Nowego Targu serdecznie zaprasza na nowotarskie obchody XV Dnia Papieskiego.

W programie:
16 października w Państwowej Szkole Muzycznej wystąpi włoski pianista i  kompozytor Stefano Gueresi (godz. 17:00 ul.Parkowa 12), a 17 października w Kościele Św. Jana Pawła II, odbędzie się koncert zespołu Turnioki, który zaprezentuje znane i lubiane przez Jana Pawła II pieśni w góralskiej stylistyce (godz. 19:15 ul. Szaflarska 160).

Nadesłane 07-10-2015

W dniu 6 października 2015 r. na sali sportowej przy SP 6 Nowy Targ odbyły się mistrzostwa Gminy Miasto Nowy Targ w piłce halowej chłopców.

Najlepsze dwie drużyny z tego turnieju, SP 2 (nauczyciel Rafał Adamczyk) oraz SP 6 (nauczyciel Artur Kasperek), uzyskały awans na kolejny turniej, czyli powiatowe mistrzostwa Ośrodka Sportowego Nowy Targ. Trzecie miejsce w turnieju zajęła SP 4 (nauczyciel Maciej Zborowski).

Nadesłane 07-10-2015

W dniu 26.09.2015 na strzelnicy sportowej LOK im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu, odbyły się Otwarte Małopolskie Mistrzostwa LOK Juniorów i Seniorów w strzelaniu z broni kulowej. Równocześnie w trzech miastach Małopolski: Nowym Targu, Tarnowie i Oświęcimiu, reprezentujące 10 powiatów drużyny walczyły o strzeleckie laury.

Nadesłane 07-10-2015

Oto dziś dzień krwi i chwały! zabrzmiało uroczyście w Parku Miejskim imienia wielkiego narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza. W niedzielę odbył się bowiem koncert patriotyczny Miejskiej Orkiestry Dętej, ale tym razem publiczność nie tylko słuchała pięknych melodii, ale sama brała czynny udział w koncercie, włączając się w śpiew.

Nadesłane 07-10-2015

W ostatnim wydaniu Przeglądu Tygodniowego,  który emitowany jest przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl i kanale prowadzonym w serwisie YouTube zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

NTvK Podhale 06-10-2015

W miesiącu wrzesień 2015 roku zakończyła się kolejna edycja odbioru i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Nowy Targ.

W tym roku do programu przystąpiło 18 nieruchomości, z których firma wyłoniona przez Urząd Miasta Nowy Targ odebrała na terenie miasta Nowy Targ 47,53 Mg odpadów niebezpiecznych zawierających azbest.

Sprawy Urzędu 05-10-2015

Przed nami pierwsza edycja Międzynarodowego Dnia Animacji w Nowym Targu, święta obchodzonego na całym świecie co roku w wokół daty 28 października. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda.

W Nowym Targu Międzynarodowy Dzień Animacji odbędzie się w dniach 23- 24 października, ale już podczas otwartej konferencji prasowej 10 października widzowie będą mieli szansę zobaczyć kilka animacji.

Nadesłane 02-10-2015

Podczas konferencji podsumowującej realizację mikroprojektów w Euroregionie Tatry pt. „Łączą nas mikroprojekty” która odbyła się w dniu 1 października, Miasto Nowy Targ zostało wyróżnione spośród 44 wytypowanych projektów, w kategorii kultura, za realizację projektu „Nowy Targ – Kieżmark transgraniczna prezentacji kuchni regionalnej”.

Sprawy Urzędu 02-10-2015

30 października 2015r. w Przedszkolu Nr 4 odbył się Rajd Rowerowy. Celem było tworzenie warunków harmonijnego rozwoju dzieci poprzez aktywne działania prozdrowotne, jak również promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez zachęcanie do rowerowych wycieczek. Była to druga edycja rajdu i tym razem trasa wiodła ścieżkami rowerowymi od przedszkola aż do rogatek Ludźmierza.

Nadesłane 02-10-2015

GMINA CZARNY DUNAJEC. Oficjalnie została otwarta transgraniczna część ścieżki rowerowej po polskiej stronie. Powstała ona w ramach projektu pod nazwą „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Uroczystość została zorganizowana w Chochołowie w pobliżu granicy ze Słowacją i Suchej Hory w Dzień . Europejskiej Współpracy oraz Światowy Dzień Turystyki.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

NOWY TARG. – Rowery mają być substytutem samochodu. Chcemy pokazać, że tak można – mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas konferencji w bazie Nadleśnictwa przy ul. Składowej. W miejscu nie przypadkowym, bo w sąsiedztwie dawnej „śtreki", gdzie czynem społecznym powstawał pierwszy fragment rowerowych ścieżek w mieście, zostało obwieszczone rozpoczęcie nowego projektu, tym razem dofinansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu Oliwia Kunc-Jasińska z klasy Va, została laureatką konkursu plastycznego "Warto pomagać" organizowanego w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umys" . W dniu 23 września 2015 roku Oliwia wraz z rodzicami uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Nadesłane 30-09-2015

W sobotę, 26 września w sali koncertowej MCK „Sokół” w Nowym Sączu, odbył się koncert laureatów 38 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity, podczas którego wręczono nagrody i odznaczenia. Na koncercie byli oczywiście przedstawiciele Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu, która w tegorocznym przeglądzie zdobyła 3 miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno – kulturalnych.

Nadesłane 30-09-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 522
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE