RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 29 czerwca 2016 roku

181 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:37
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Benedykta, Benita, Dalebor, Paweł, Piotr

Dzień Marynarki Wojennej
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 127

24 czerwca br. o godz. 19:00 odbył się koncert NOWOTARŻANIE DLA NOWOTARŻAN - LUBIĘ WRACAĆ TU, podczas którego przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha wystąpili Jagoda Kret, Magda Bałajewicz, Beata Bełtowska, Justyna Pustówka, Andrzej Lichosyt, Jarosław Haber i Pior Lupi Lubertowicz. Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu!

Reporter 28-06-2016

Już od 13 czerwca mieszkańcy Polski mogą włączać się w wielką, ogólnopolską akcję mającą na celu stworzenie jak największej liczby Miejsc Przyjaznych Pszczołom, by zapewnić dobrostan tym pożytecznym owadom w każdej gminie. Najaktywniejsze społeczności lokalne mają szansę na wygranie centrum edukacyjnego - niezwykłej przestrzeni interaktywnej poświęconej pszczołowatym. Wszystko to w ramach VI edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” organizowanej przez ZT „Kruszwica” S.A.

Nadesłane 28-06-2016

24 i 25 czerwca br., w ramach uroczystych obchodów Jubileuszu 670-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ, Voit Studio przygotowało niesamowitą niespodziankę - kolorowankę prezentującą Nowy Targ! Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mogli przyczynić się do powstania pięknego obrazu prezentującego nasze miasto! Dziękujemy!

Reporter 28-06-2016

Fot. Anna Szopińska
Wyściskany, wycałowany, żegnany wszystkimi dobrymi słowami i kciukami zaciśniętymi mocno – o godz. 20.00 Sebastian Bibro rozpoczął swój 250-kilometrowy bieg dookoła Tatr. Robi to dla podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy, Ani Garcarz z Waksmundu. W zeszłym roku pokonał dla niej 643 kilometry z Zakopanego do Gdańska, rozwijając wspaniałą, charytatywną akcję.
 
www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Miasto jest kuźnią śpiewaczych talentów. Pokazują to osiągnięcia Studia Piosenki SEPTYMA, ale dowiedli też starsi, występując w klimatycznym i sentymentalnym koncercie „Nowotarżanie dla Nowotarżan”, pod hasłem „Lubię wracać tu”.

Koncert wpisany w program kulminacji jubileuszu 670-lecia poprzedził zawładnięcie sceną przez Jana Kantego Pawluśkiewicza i jego przyjaciół. 

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Znamy listę zdań, które przeszły pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną i zostały dopuszczone do głosowania w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. O tym, które z projektów zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy. Głosowanie rusza 18 czerwca i potrwa do 6 lipca.

Małopolanie zgłosili łącznie 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione  i to na nie będą mogli głosować mieszkańcy regionu. Wśród nich jest 120 zadań powiatowych i 32 zadania subregionie.

Nadesłane 27-06-2016

Na swoje 670. urodziny Nowy Targ dostał rewelacyjny prezent – pierwszy na Podhalu musical, w dodatku tworzony przez nowotarżanina. Janusz Stokłosa razem ze swoim artystycznym partnerem, Januszem Józefowiczem, ściągnął do Miasta ze stolicy Teatr Studio Buffo w 50-osobowym składzie, z gwiazdą Nataszą Urbańską. Sam dyrygował orkiestrą.

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Początek transmisji o godz. 11.50

Reporter 27-06-2016 

W dniu wczorajszym (24 czerwca br.) Jubileuszowe wydarzenia rozpoczęła Uroczysta Sesja Rady Miasta Nowy Targ, podczas której miało miejsce wręczenie aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Nowego Targu Pani Wandzie Szado-Kudasik i Panu  Tadeuszowi Błażusiakowi oraz wręczenie Medali za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu Panom Piotrowi Augustynowi, Michałowi Batkiewiczowi, Konradowi Nowakowi oraz Towarzystwu Sportowemu Old Boys Podhale.

Reporter 25-06-2016

Goście 50-lecia Muzeum Podhalańskiego z trudem mieścili się w ratuszowych salach. Przybyło wielu działaczy PTTK, bo to z grupy działaczy Komisji Opieki nad Zabytkami przy Oddziale PTTK Gorce z górą pół wieku temu wyszedł zamysł stworzenia tej placówki. Przewodniczył jej owładnięty zbieraczą pasją Czesław Pajerski i to jego imię nosi dziś Muzeum Podhalańskie.

www.podhaleregion.pl 25-06-2016

Uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 670-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ odbędzie się w piątek 24 czerwca. Początek o godzinie 13. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Uroczysty charakter spotkania podkreśli odegranie hejnału miejskiego oraz odczytanie aktu lokacji Miasta Nowy Targ.

Będą też wystąpienia okolicznościowe przewodniczącego Rady oraz burmistrza Miasta.
podhale24.pl 24-06-2016
Zapraszamy do obejrzenia 3-minutowego filmu, prezentującego kolekcję relikwii św. Jana Pawła II, znajdującą się w nowotarskim Ratuszu oraz w kościele pasywnym pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu.
Emisja już jutro (24.06.2016 r.) o godz. 20:45 na antenie TVP3 Kraków.

http://krakow.tvp.pl/25684441/relikwie-sw-jana-pawla-ii
Nadesłane 23-06-2016

Jesteś aktywnym seniorem w swojej miejscowości? Masz ciekawy pomysł na realizację akcji wolontariackiej, którą mógłbyś przeprowadzić ze znajomymi seniorami w Waszej miejscowości? Zbierz grupę i zgłoście się do konkursu “Działaj z nami-seniorami!”.Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami - seniorami!”, którego celem  jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez seniorów.

Nadesłane 23-06-2016

Sprzedaż alkoholu nieletniemu jest przestępstwem, za które odpowiada zarówno sprzedawca, jak i właściciel sklepu, w którym do tego przestępstwa doszło. Tak w skrócie można skonkludować kolejne szkolenie dla sprzedawców alkoholu zorganizowane w Urzędzie Miasta z udziałem przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Funkcjonariuszka potwierdziła, że w okresie wakacyjnym nowotarska komenda planuje kontrole punktów sprzedaży alkoholu zarówno przez umundurowanych, jak i nieumundurowanych funkcjonariuszy. W przeszłości takie kontrole skutkowały wieloma skutecznymi wnioskami o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż alkoholu.

Nadesłane 23-06-2016

W dniu 15 czerwca 2016 roku już po raz kolejny najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych w Nowym Targu udali się na wycieczkę- nagrodę Burmistrza.  Tym razem 41 dzieci z SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6 i SP 11 odwiedziło Tarnowskie Góry oraz Będzin. Mimo wczesnego wyjazdu wszyscy stawili się na miejscu zbiórki punktualnie. Pierwszy na liście atrakcji znajdował się zamek w Będzinie.

Nadesłane 23-06-2016
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 547
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE