RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 27 maja 2016 roku

148 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:42
Zachód słońca: 20:31

Imieniny obchodzą: Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 65

Burmistrz Miasta Nowy Targ i Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie zapraszają na Piknik Jeździecki który odbędzie się w niedzielę 29 maja na nowotarskim lotnisku początek o godz 11.00. W tracie pikniku odbędą się zawody w skokach przez przeszkody, wyścigi kłusaków, główną atrakcja będą wyścigi płaskie w których udział wezmą oprócz profesjonalnych dżokei amatorzy z Podhala.

W trakcie pikniku przewidziano pokazy ułanów, jazdy w damskim siodle i wiele atrakcji dla najmłodszych. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Nadesłane 26-05-2016

Burmistrz Miasta Nowego Targu serdecznie zaprasza na wydarzenia kulturalne inaugurujące obchody jubileuszu 670-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu w dniach 22-26 czerwca 2016 r.  PROGRAM:

Reporter 25-05-2016

W niedzielę (22 maja br.) z nowotarskiego Rynku wyruszyło NOWOTARSKIE KOŁOWANIE.  Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w wyjątkowej wycieczce z przewodnikiem, który przybliżył uczestnikom  nie tylko mało znane fakty z historii Nowego Targu, ale również sąsiednich miejscowości.

Reporter 25-05-2016

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w 5 finałowej edycji zawodów pływackich o Puchar Dyrektora MCSiR, które odbędą się w dniu 29 maja 2016 na Pływalni Miejskiej w Nowym Targu przy Placu Evry 4.

Szczegółowy program zawodów: www.basen.nowytarg.pl

Zgłoszenia przyjmowane są na kasach pływalni miejskiej na podstawie karty zgłoszeniowej dla każdej edycji osobno. Opłata startowa płatna przy zgłoszeniu 10 zł od osoby za każdą edycję osobno. Opłata zawiera wstęp na pływalnię.  Serdecznie zapraszamy

Nadesłane 24-05-2016 

Burmistrz Miasta Nowy Targ zaprasza wszystkich Mieszkańców Miasta do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu: “Najpiękniejszy ogród w Nowym Targu  im. Adama Worwy”

Głównymi kryteriami oceny zgłoszonych do konkursu ogródków będzie ich ogólna estetyka, kompozycje roślinne i dobór takich roślin, dzięki którym ogród ozdobiony jest przez cały okres wegetacji, pod uwagę komisji będzie również brana pomysłowość i oryginalność w jego urządzeniu.

Sprawy Urzędu 24-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Osiem instrumentalnych grup z różnych miejscowości Nowotarszczyzny przybyło, by wziąć udział w X Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Nowotarski rynek całe niedzielne popołudnie rozbrzmiewał ich muzyką.

W pierwszy tak ciepły majowy dzień słońce przeglądało się w lśniących blachach instrumentów. Lazur nieba przecinały szybowce, pluskała fontanna, atmosfera na rynku panowała piknikowa, kolejki po lody były bardzo długie.

www.podhaleregion.pl 24-05-2016

Fot. Zbigniew Krauzowicz

20 maja 2016 r odbyły się uroczyste obchody 25-lecia NADANIA IMIENIA ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11  W NOWYM TARGU

Budowę nowej szkoły w Nowym Targu rozpoczęto wmurowaniem aktu erekcyjnego 5 lipca 1983 roku. Prace budowlane prowadzone były w latach 1986-1988. Uroczyste oddanie budynku odbyło się 31 sierpnia 1988 roku.

Reporter 23-05-2016

26 maja 2016 r. po raz 75. spod kładki nieopodal lodowiska w Nowym Targu wyruszy Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Jest to najstarsza i największa impreza kajakarska w Europie.

Uroczyste otwarcie spływu odbędzie się na stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 12:30 choć już od 11:30 uczestnikom spływu przygrywać będzie zespół NEW MARKET JAZZ BAND. Kajakarze wyruszą na trasę spływu o godzinie 13:30 w okolicy kładki na Dunajcu. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Nadesłane 23-05-2016

Nowy Targ zgłosił dwie lokalizacje placów zabaw do konkursu „Podwórka NIVEA”, w którym nagrodą jest wybudowanie przez firmę NIVEA placów zabaw na wskazanych terenach. Dla uzyskania nagrody konieczne jest uzyskanie w głosowaniu jak największej ilości głosów.(NIVEA wybuduje 40 placów zabaw na terenie całego kraju, na które zostanie wysłana największa ilość głosów).

Urząd Miasta zaproponował teren przy osiedlu „Na Skarpie” obok ścieżki rowerowej.

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa zgłosiła teren od zachodniej strony budynków przy ul. Wojska Polskiego 8-12.

Nadesłane 22-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Wydarzenie pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region

NOWY TARG. Najpierw ich było słychać, potem ulicą Sobieskiego fantastycznie kolorowy korowód wkroczył do rynku. Przed tym wkroczeniem, do uczestników jubileuszowych Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dołączyła grupa „najmłodszych” studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – też z okrzykami: - Tak się bawi, tak się bawi U - T - W! Żacy wzięli miasto we władanie na dwa dni.

www.podhaleregion.pl 20-05-2016

Z przyjemnością zapraszamy na prezentację etapowego wyścigu kolarskiego Nowy Targ Road Challenge połączonego ze wspólnym treningiem z Kasią Niewiadomą- najlepszą polską zawodniczką w kolarstwie szosowym.

Prezentacja odbędzie się przed Ratuszem w Nowym Targu o godz. 10:00 w sobotę 21 maja. Zostaną pokrótce przedstawione trasy poszczególnych etapów.

Nadesłane 20-05-2016

Już 20 maja w piątek na Nowej Targowicy w Restauracji Czarna Owca odbędzie się I edycja Miss Polski Podhala.

o koronę oraz awans do ćwierćfinału walczy 15 półfinalistek z  Podhala.Podczas imprezy na wybiegu będzie można zobaczyć ubrania włoskiej produkcji, polskich projektantów,  koronkową bieliznę, nietuzinkowa oraz ręcznie robioną biżuterię. Nie zabraknie także produktów regionalnych i atrakcyjnych występów tanecznych oraz muzycznych.
Nadesłane 20-05-2016

Przypomnijmy, że ten wyjątkowy maraton to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Miejscem startu tradycyjnie jest Rynek w Nowym Targu, natomiast metą Plac Niepodległości w Zakopanem. Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 900 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 650 metrów zbiegając.

Reporter 20-05-2016

Fot. Adrian Gładecki

W Nowym Targu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta dla zawodników z rocznika 2003 i młodsi. Organizatorem turnieju byli animatorzy boiska "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 2: Sebastian Świerzbiński oraz Jarosław Lech.

Ostatecznie w stawce sześciu drużyn najlepsi okazali się reprezentanci LKS Szaflary, podopieczni trenera Konrada Dygonia.
Tygodnik Podhalański 19-05-2016

Kołowanie z przewodnikiem rozpocznie się o w dniu 22 maja (niedziela) godzinie 11.00 przy nowotarskim Ratuszu. Od godziny 9.30 przed Punktem Informacji Turystycznej czynny będzie bezpłatny serwis rowerowy, gdzie każdy przed wycieczką będzie mógł sprawdzić swój stan techniczny roweru.

Reporter 19-05-2016
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 543
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE