RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 27 czerwca 2017 roku

178 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:36
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Maria Magdalena, Władysław, Władysława, Włodzisław

Światowy Dzień Rybołówstwa
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Mikroporady
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 63
Sprawy Urzędu 27-06-2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził dziś w Krakowie program inwestycyjny dla "zakopianki" z Rdzawki do Nowego Targu.

- Myślę, że wreszcie spełnią się marzenia nie tylko Krakowian i Małopolan, ale wszystkich, którzy korzystają z „Zakopianki” w okresie wakacji czy ferii zimowych. Po zakończeniu tej inwestycji będzie można płynnie dotrzeć na Podhale – powiedział minister Andrzej Adamczyk, podpisując aneks do programu inwestycyjnego dla rozbudowy drogi krajowej nr 47, czyli zakopianki.

nowytarg24.tv 27-06-2017

 Początek transmisji o godz. 15.00

nowytarg24.tv 26-06-2017 

Drugi dzień "Przywitania lata" w Nowym Targu upłynął w żywiołowym rytmie trzech różnych, muzycznych propozycji sobotniego wieczoru: irlandzkiej, etnicznej i dyskotekowej. Oba koncerty dały uczestnikom możliwość ambitnych, muzycznych podróży niemal dookoła całego świata.

I choć niektórzy woleli posiedzieć na ławeczkach, korzystać z ciekawej, ogródkowej oferty gastronomicznej (zaprzyjaźnione z Nowym Targiem Węgierskie Specjały, Rumcajs, Steskal, Związek Podhalan), czy leniwie zajadać lody w promieniach chylącego się ku zachodowi, ale wciąż upalnego dnia, wielu dało się namówić do tych energetycznych, taneczno-muzycznych podróży.

nowytarg24.tv 26-06-2017

Za nami pierwszy dzień koncertów z cyklu "Przywitanie lata". Na początek familijnie rozbawiła publiczność jak zwykle kolorowa Majka Jeżowska, następnie niebanalnym głosem zauroczył 21-letni Piotr Zioła, a na koniec scenę przejęli w posiadanie legendarni Brytyjczycy.

Majka Jeżowska przypomniała wiele znanych przebojów, przy których bawiły się zarówno dzieci, jak i ich rodzice, doskonale pamiętający słowa "Na raz, na dwa", "Wszystkie dzieci nasze są", czy piosenki, od której wszystko się zaczęło, czyli "A ja wolę moją mamę" do słów Agnieszki Osieckiej.

nowytarg24.tv 26-06-2017

Klasa - to jedno słowo najlepiej określa gości drugiego dnia imprezy ph. „Przywitanie Lata”. Najpierw na scenie przed ratuszem wystąpił „Carrantuohill”. Zespół grający muzykę irlandzką działa od 30 lat i to słychać doskonale. Na dodatek zaprosił z sobą do Nowego Targu młodzieżową formację taneczną „Salake” z Gliwic - mistrzów Polski i Świata w tańcu step, którzy na scenie pokazali nowotarżanom, co to jest irlandzki taniec. Wcześniej na płycie rynku prowadzili taneczne warsztaty.

Tygodnik Podhalański 26-06-2017

Za nami pierwszy dzień muzycznego „Przywitania lata”, ale to dopiero półmetek zabawy na nowotarskim rynku.

Tygodnik Podhalański 26-06-2017

Krzysztof Garbacz

Najpierw zespół zespół CARRANTUOHILL, prezentujący irlandzką muzykę i taniec, a potem zespół Dikanda z muzyką wielu kultur, bawili publiczność na Rynku, podczas drugiego dnia miejskiej imprezy pt. "Przywitanie lata".

podhale24.pl 26-06-2017

Szymon Pyzowski

W piątkowy wieczór na Rynku odbyły się pierwsze koncerty w ramach imprezy miejskiej pn. "Przywitanie lata". Na scenie wystąpili: Majka Jeżowska, Piotr Zioła z zespołem i UK Legends.

Największe tłumy, głównie dzieci, zgromadził występ Majki Jeżowskiej. Choć pogoda była niepewna, to w trakcie w trakcie koncertu zaświeciło słońce. Dzieci dobrze bawiły się podczas jej występu. Majka Jeżowska przypomniała swoje największe hity, których słowa śpiewali również rodzice.

podhale24.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Nazwa zespołu, do którego należał drugi dzień nowotarskiego Przywitania Lata, pochodzi od najwyższego szczytu w Irlandii i rzeczywiście śląska grupa zaprezentowała na scenie przed ratuszem najwyższy muzyczny poziom. Przy tym dostarczyła publiczności wspaniałej rozrywki i zauroczyła irlandzkim klimatem.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Nowotarskie Przywitanie Lata było też czasem wschodzących gwiazd. Scenę ledwo opuszczoną przez Majkę Jeżowską wziął we władanie coraz słynniejszy piosenkarz bardzo młodego pokolenia – Piotr Zioła.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Z mocnym instrumentarium na Przywitanie Lata przyjechali Legendsi – grupa pop-rockowa złożona z pięciu legendarnych muzyków kultowych zespołów.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

O tym, że Przywitanie Lata miało w dużej mierze gorący, etniczny charakter – zdecydował też koncert zespołu „Dikanda”.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

NOWY TARG. Lato zostało przywitane – tłumnie, kolorowo, w gorących i sentymentalnych rytmach. Dużo było u progu wakacji zabawy dla młodszych i starszych oraz dobrej muzyki. Dwudniowe imprezy w sercu miasta miejscowi i przybysze powinni zapamiętać jako wyjątkowo rozrywkowy początek kanikuły.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Miasto Nowy Targ ogłosiło przetarg na remont i konserwację zabytkowego obiektu techniki z przełomu XIX i XX wieku – wieży wodnej przy dworcu kolejowym w Nowym Targu. Ulokowane w strategicznym punkcie trasy Szlaku wokół Tatr miejsce, będzie stanowiło jedną z jego dodatkowych atrakcji turystycznych. Jest to jednocześnie kolejne działanie w kierunku rewitalizacji rejonu dworca PKP.

O tym, że Nowy Targ posiada taki zabytek techniki, jak wieża wodna, wiele osób dowiedziało się dopiero niedawno i nadal pojawiają się jeszcze pytania, do czego właściwie służył. Był to obiekt, który w epoce kolei parowej służył do zaopatrywania parowozów w wodę niezbędną do poruszania tłoków silnika.

nowytarg24.tv 25-06-2017
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 587
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE