Projekty Unijne Miasta Nowy Targ

Dziś mamy: piątek
- 25 kwietnia 2014 roku

115 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:29
Zachód słońca: 19:46

Imieniny obchodzą: Jarosław, Marek, Wasyl

Międzynarodowy Dzień Sekretarki

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Edward Sutor
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Śladami historii pog
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 24

Miałem to szczęście spotkać się wielokrotnie, i to w bardzo osobisty sposób z Ojcem Św. Janem Pawłem II, a i wcześniej z kard. Karolem Wojtyłą, jako ministrant i lektor w kościele NSPJ w Nowym Targu podczas różnych uroczystości z udziałem Metropolity Krakowskiego, które odbywały się w Nowym Targu. Spotkałem się również już jako radny i burmistrz miasta. Każde z tych spotkań, w jakiś sposób pozostawiło swój ślad, nie tylko w pamięci, czy na fotografiach, ale przede wszystkim, jako przeżycie ważnego duchowego spotkania.

 

Nadesłane 25-04-2014
Szanowni Mieszkańcy Miasta Nowego Targu! W przeddzień wielkiej i historycznej, nie tylko dla Polski i Polaków, ale też dla Świata uroczystości kanonizacji naszego Wielkiego Polaka Ojca Św. Jana Pawła II zwracam się z prośbą i apelem o udekorowanie naszych domów i innych budynków flagami narodowymi i papieskimi oraz innymi elementami związanymi z tym ważnym dla nas wydarzeniem.
Reporter 24-04-2014

Piotr Rayski-Pawlik
Monika Janeczek, absolwentka Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego otrzymała nagrodę Burmistrza Marka Fryźlewicza dla najlepszej absolwentki Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Jednocześnie jako spełniająca szkolne kryteria otrzymała z rąk Dyrektora Mariana Nowaka Złotą Odznakę ZSCKR. We czwartek w liczącej sobie 80 lat placówce żegnano absolwentów.
Reporter 24-04-2014

26-27 kwietnia bieżącego roku w Nowym Targu odbędą się "II Zawody Modeli Makiet Szybowców RC" wchodzące do cyklu imprez o Puchar Air Tow Team Poland. Członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ, miłośnicy szybowców po raz kolejny postarają się stanąć na wysokości zadania i tym wiosennym akcentem modelarskiej rywalizacji zachęcają modelarzy szybowników do aktywnego rozpoczęcia sezonu na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.

Reporter 24-04-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz jadący rynną wodną w garniturze, uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Ministra Sportu Andrzeja Biernata i poświęcenie przez ks. Tadeusza Juchasa były głównymi punktami oficjalnego otwarcia Miejskiej Pływalni na Placu Evry. Po niespełna dwóch miesiącach od rzeczywistego uruchomienia obiektu, dziś został on otwarty z pełnymi honorami.

- Witam serdecznie państwa na tym świetnym obiekcie – Minister Biernat zaczął od ciepłych słów, a potem było jeszcze milej: - Dowód to na to, że Polska jest w Europie i że baza sportowa nie odbiega od najwyższych standardów europejskich, bo tego obiektu nikt w Europie, ani nawet na świecie nie powstydziłby się, zwłaszcza w miasteczku, czy w mieście wielkości takiej, jak Nowy Targ.
Reporter 16-04-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

W holu Urzędu Miasta Nowego Targu, w jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc od wtorku można oglądać wystawę pokonkursową konkursu plastycznego „Jan Paweł II na Podhalu – na Was zawsze można liczyć” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 noszącą imię bł. Jana Pawła II.

Już za praktycznie kilka dni Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym, natomiast cały rok 2014 jest rokiem jubileuszowym dla miasta, dla nas wszystkich, bo nawet jak to jest tu na tej wystawie przedstawiane, Ojciec Święty trzydzieści pięć lat temu gościł tutaj, na naszym lotnisku – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz.

Reporter 15-04-2014

Fot. Anna Szopińska

W murach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielny wieczór, zabrzmiały dźwięki „Kwartetu na koniec Czasu" Olivier Messiaena. Nowatorskie w swoim czasie, genialne i niezwykłe, inspirowane Apokalipsą dzieło francuskiego kompozytora i dziś wywiera głębokie wrażenie na słuchaczach.

Koncert organizowały wspólnie parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, burmistrz Nowego Targu i Miejski Ośrodek Kultury.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Kolejowej – na 430-metrowym odcinku od ul. Krakowskiej do al. Tysiąclecia. Fragment nie jest długi, ale pod względem wykonawczym nastręcza wielu problemów. Modernizacja wymaga porozumień z kilkoma innymi gestorami. Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Królowej Jadwigi i Przechodniej powstanie kolejne, piąte w mieście rondo.

Cała modernizacja ul. Kolejowej, ciągnącej się od rynku do al. Tysiąclecia, jest inwestycją rozłożoną na dwa lata, o kosztach przekraczających nieco 3 miliony zł.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Burmistrz Marek Fryźlewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka upamiętniając 9. rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II złożyli kosze kwiatów i zapalili znicze pod jego tablicą i pomnikiem.

NTvK Podhale 11-04-2014

W sobotę 5 kwietnia w Kobierzycach odbył się IV Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai dla dzieci i młodzieży, organizowany wspólnie przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzynach oraz Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyamy z Wrocławia (Lamot Dojo). W zawodach wzięła udział imponująca liczba uczestników – 399 zawodników z 28 ośrodków.

 Do Kobierzyc przyjechały kluby z Ukrainy, Rosji (Obwód Kaliningradzki), Białorusi, Niemiec i oczywiście z Polski. Turniej był przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat oraz dla osób pełnoletnich, które do tej pory nie startowały w zawodach. Łącznie rozdano puchary w 34 kategoriach wiekowych i wagowych.

Nadesłane 09-04-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Zbigniew Ćwiąkalski, były Minister Sprawiedliwości gościł we wtorek w Nowym Targu. Zanim spotkał się ze studentami Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w celu rozmowy o zwiększeniu świadomości prawnej młodych ludzi, odwiedził Urząd Miasta i spotkał się z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem oraz jego Zastępcą Eugeniuszem Zajączkowskim.

- Lubię ten region podhalański i gospodarnych ludzi którzy tu mieszkają i pracują. Władzom miasta Nowy Targ życzę wielu sukcesów w ich pracy dla dobra mieszkańców – napisał we wpisie do księgi pamiątkowej na zakończenie spotkania.

Reporter 08-04-2014

1 kwietnia 2014 r. w godzinach popołudniowych w sali Urzędu Miasta odbyła się kolejna edycja "Szkoły trzeźwych kierowców".

Szkoła trzeźwych kierowców" odbywa się od 2005 r. Jest adresowana do kursantów prawa jazdy i ma na celu przeciwdziałanie przypadkom jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Część szkolenia dotyczącą zagadnień związanych z nadużywaniem alkoholu omówiła pani Edyta Wójciak -Pełnomocnik Burmistrza miasta ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Sprawy Urzędu 08-04-2014

Fot. Tadeusz Warczak

Tradycyjnie, jak co roku, w Pałacu Arcybiskupim w Krakowie odbył się Ogólnopolski Zjazd członków Fundacji Szlaki Papieskie, której honorowym patronem jest ks. kard. Stanisław Dziwisz. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3. Mszy Św. przewodniczył ks. biskup Jan Zając – kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Dalsza część spotkania członków fundacji i zaproszonych gości z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem została przeniesiona do prywatnych apartamentów pałacu, a następnie na dziedziniec Pałacu Biskupiego.

Nadesłane 07-04-2014

Fot. Mateusz Zamojski

Czynna jest już kawiarnia w Parku Miejskim. Herbatę, kawę, włoskie lody, gofry i inne desery można na miejscu kupić i skonsumować wewnątrz kawiarni lub w ogródku gastronomicznym rozstawionym w sąsiedztwie. We czwartek uroczyście obiekt otworzyli Burmistrz Marek Fryźlewicz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski. (Piotr Rayski-Pawlik)

 

Reporter 04-04-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Sejmik Województwa przegłosował utworzenie w Nowym Targu filii Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zarząd nowotarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zmienił się całkowicie.

NTvK Podhale 04-04-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 482
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE