X
Budżet obywatelski 2015

Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: poniedziałek
- 20 października 2014 roku

293 dzień roku, 43 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:07
Zachód słońca: 17:41

Imieniny obchodzą: Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 46

„Kpiono”, „krytykowano”, „podważano”, „powoływano się”, „wybroniony został”. To kilka określeń wyciągniętych żywcem z tekstu dziennikarki jednego z podhalańskich portali Sabiny Palki. Przysłuchiwała się ona pierwszemu posiedzeniu komisji kwalifikującej zgłoszone do budżetu obywatelskiego projekty. Podsumowała go jako kpinę i pogardę. Jej prawo.

Podsumowała całe zdarzenie utworem literackim podobnym do felietonu. Nie wiem, czy z nadzieją, że subiektywny charakter takiej publicystyki pozwala na zerową rzetelność, czy po prostu brak zrozumienia dla sprawy przekroczył jej siły napisania zwykłej relacji reporterskiej zawierającej informację kto kim gardził, kto z kogo kpił. Nie udzieliła odpowiedzi na pięć podstawowych pytań stawianych dziennikarzowi: kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego.

Reporter 18-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła wybrany został na papieża przyjmując imię Jana Pawła II. Z okazji tej rocznicy Burmistrz Marek Fryźlewicz złożył kwiaty w dwóch miejscach, w których upamiętniony został święty.

Wiązankę kwiatów złożył pod obeliskiem na lotnisku, gdzie spotkał się z biegaczami z Rudy Śląskiej. Tam Papież po raz pierwszy odwiedził Podhale podczas swojego pontyfikatu. Drugą wiązankę Burmistrz złożył pod tablicą wmurowaną we fronton ratusza.

Reporter 17-10-2014 

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Było miasteczko komunikacyjne, jest mały park. Między os. Szaflarska a os. Wojska Polskiego otwarty został dziś zmodernizowany obiekt służący wszystkim – małym i dużym. Na otwarcie przybyła ponad setka dzieci. Dwoje z nich cięło tradycyjną wstęgę, w górę poleciała setka balonów, a radosne okrzyki dzieci po zakończeniu części oficjalnej dawały pewność, że inwestycja jest trafiona.

- Jest to miejsce dla wszystkich. Miejsce w którym znajdą swoje możliwości wypoczynku i rekreacji i najmłodsi, bo są dwa piękne place zabaw, myślę że dobrze wyposażone, dzieci będą dziś testować – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas uroczystości otwarcia.

Reporter 17-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Grupa biegaczy z Rudy Śląskiej w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w pokojowym biegu śladami św. Jana Pawła II po Małopolsce odwiedziła we czwartek Nowy Targ. Pod obeliskiem świętego na lotnisku spotkali się z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem.

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska wspólnie z Miastem Ruda Śląska od 1998 roku organizuje „Pokojowe sztafety biegowe po Europie”, które do tej pory pokonały dystans ponad 19000 km.

Reporter 17-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Boisko główne o nawierzchni z trawy naturalnej wraz z bieżnią, skoczni, miejsce do rzutu oszczepem, koło do pchnięcia kulą, koło do rzutu dyskiem i skocznia do skoku wzwyż. Obok kompleks trzech boisk do tenisa ziemnego o nawierzchni poliuretanowej, boisko wielofunkcyjne dające możliwość gry w piłkę ręczną, siatkową oraz koszykówkę, boisko do piłki plażowej oraz ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. Wszystko to we środę zostało oficjalnie oddane do użytku.

Reporter 17-10-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W roku jubileuszu 35-lecia wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Nowym Targu prawie w przeddzień 36 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nowotarski Oddział Związku Podhalan zorganizował „papieskie” posiady, których tematem było: „W 35 lecie jubileuszu – Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan”. Gościem posiadów był członek Oddziału - burmistrz Marek Fryźlewicz.

Wstępem do przedstawienia tematu spotkania była projekcja nakręconego przez Nowotarską Telewizję Kablową filmu pt. „Nowotarskie ślady Ojca św. Jana Pawła II” autorstwa Wacława Tomika i Jana Makowskiego.

Reporter 16-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta była okazją do uroczystego wręczenia nagród dla uczestników ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w której wzięli udział młodzi nowotarżanie. Certyfikat potwierdzający udział w kampanii i będący podziękowaniem dla Miasta odebrał Burmistrz Marek Fryźlewicz, a dla koordynatora Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła.

Reporter 15-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Ewa i Krzysztof Guzikowie z os. Gazdy w kategorii budownictwa jednorodzinnego oraz Grażyna Smalec z ul. Szaflarskiej 142 w kategorii budynków wielorodzinnych zwyciężyli w tegorocznej edycji Konkursu na Najpiękniejszy Ogród w Mieście im. Adama Worwy. We wtorek Burmistrz Marek Fryźlewicz wręczył nagrody, dyplomy i puchary laureatom konkursu.

- Jest to jeden z najbardziej sympatycznych konkursów w mieście, którego efekty przyciągają oko nie tylko mieszkańców, ale również ludzi którzy do nas przyjeżdżają – powiedział Burmistrz wspominając osobę patrona i pomysłodawcy konkursu, śp. Adama Worwę,

Reporter 15-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

W dniu 14 października w siedzibie Gimnazjum Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Targu odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ciekawy program artystyczny uroczystości przygotowali uczniowie Gimnazjum Nr 2 pod opieką nauczycieli – Pani Ewy Swijas, Pani Alicji Bryniarskiej oraz Pani Ewy Lewickiej.

Reporter 15-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Nawet przez pięć lat zwolnienia z podatku od nowo wybudowanych budynków przysługiwać będzie przedsiębiorcom, którzy zainwestują w nowotarskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Rada Miasta na poniedziałkowej sesji podjęła uchwałę, na podstawie której owe zwolnienia będą przysługiwać.

Uchwała dotyczy terenu powstałej niedawno Strefy. Ma zachęcać inwestorów do korzystania z infrastruktury, którą Miasto przygotowało dla biznesu.

Reporter 14-10-2014

W centrum handlowo-komunikacyjnym Dekada Nowy Targ rozpoczął działalność bar Green Lemon. Lokal znajduje się tuż obok dworcowej poczekalni i oferuje dania typu fast food (burgery z wołowiny, hot dogi, frytki belgijskie czy kanapki) oraz kawy.

-  Otworzyliśmy swój lokal w Dekadzie Nowy Targ ze względu na profesjonalnego, doświadczonego operatora, jakim jest spółka Dekada Realty. Duże znaczenie ma dla nas obecność dworca autobusowego oraz fakt, że Nowy Targ jest miastem o dużym potencjale nabywczym.

Nadesłane 14-10-2014

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w wielu państwach na świecie. W tym szczególnym dniu nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymują podziękowania oraz odznaczenia, medale i nagrody za swoje osiągnięcia w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży.

W Rzeczypospolitej Polskiej święto nauczycieli jest także formą upamiętnienia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Sprawy Urzędu 14-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. prof. Józef Tischner, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Stanisław Jaskułka, Piotr Cyrwus – to tylko kilka znanych nazwisk z listy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, którego mury opuściło znacznie więcej znanych i szanowanych absolwentów. W piątek szkoła obchodziła 110-lecie swojego istnienia.

Reporter 13-10-2014

Fot. Jarek "Jarky" Haber

Sensacyjnym remisem 2:2 zakończył się towarzyski mecz czwartoligowego NKP Podhale z czołowym zespołem ekstraklasy Wisłą Kraków. Mecz był główną atrakcją uroczystości otwarcia zrewitalizowanego Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego. Po przecięciu wstęgi, w czym Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi asystował m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego, na boisko wybiegli piłkarze.

Reporter 13-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Szkoła Podstawowa nr 5 zwyciężyła w dziewiątej edycji Nowotarskiej Ligi Piłkarskiej dla szkół podstawowych. W tym roku w trochę zmienionej formule turnieju piłkarze z „piątki” okazali się lepsi od drugiej reprezentacji SP 2, trzecie miejsce zajęła SP 4.

- Co ciekawe, od początku rozgrywania tej ligi nie wygrała jej żadna szkoła dwa razy z rzędu. A zwyciężały już w poprzednich edycjach oprócz wspomnianej „piątki” szkoły nr 11, 6 i 2.

Reporter 10-10-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 497
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE