Dziś mamy: poniedziałek
- 20 kwietnia 2015 roku

110 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:39
Zachód słońca: 18:38

Imieniny obchodzą: Agnieszka, Amalia, Czech, Czechasz, Czechoń, Czesław, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor

Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 23

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W ramach Światowego Dnia Zdrowia na nowotarskim Rynku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, we współpracy z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym zorganizował imprezę pod nazwą „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”.

Celem imprezy było przedstawienie wpływu właściwego odżywiania na zdrowie i samopoczucie człowieka. Edukowano jak należy postępować z żywnością, o wpływie czystości przy przyrządzaniu oraz przechowywaniu.

Reporter 18-04-2015

Dzisiaj na scenie MOK gościliśmy zespoły dziecięce z Litwy, z miasta Utena, na scenie zaprezentowały się Decima Ups!, Vieversa i Varpelis . We wspólnym występie obejrzeliśmy również Małych Śwarnych ,którzy pełnili rolę gospodarzy spotkania. Ponad godzinny program obejrzał wiceburmistrz pan Waldemar Wojtaszek, który zachęcał młodych wykonawców litewskich do ponownego przyjazdu do Nowego Targu. Zaplanowane zostały również kolejne kontakty artystyczne, które zaowocują wspólnymi realizacjami w najbliższej przyszłości.

MOK 17-04-2015 

16 kwietnia na w Obiekcie sportowym „Gorce” odbyła się pierwsza edycja Turnieju Tenisa Stołowego dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ, „Równi w sporcie, równi w życiu” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” i Szkoły Równego Traktowania. W rozgrywkach wzięło udział 35 zawodników. Oprócz popularyzacji tenisa stołowego, organizacja turnieju miała na celu zintegrować uczestników pochodzących z różnych środowisk, zwrócić uwagę na potrzebę przeciwdziałania zachowaniom dyskryminacyjnym oraz podkreślić znaczenie wychowywania w trzeźwości poprzez sport i rekreację ruchową.

Nadesłane 17-04-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 przez dwa dni uczestniczyli w czterogodzinnych, wyjątkowo żywych, interaktywnych spotkaniach z moderatorami programu „Archipelag Skarbów". Program profilaktyczny pod tym hasłem adresowany jest też do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty odbyły się w sali obrad Urzędu Miasta. Innowacyjna profilaktyka jest finansowana ze środków miejskiego funduszu przeciwdziałania uzależnieniom, czyli z tzw. „korkowego". „Archipelag Skarbów" uczy zdrowego i mądrego stylu życia.

Reporter 17-04-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniach 9-14.04.2015 r. na Nowotarskim lodowisku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Po zakończeniu finałowego meczu MP Młodzików między Jastrzębiem, a Janowem który zakończył się wynikiem 7:2, odbyła się ceremonia wręczenia medali, Pucharów, a także indywidualnych wyróżnień dla najlepszego obrońcy, napastnika, bramkarza i króla strzelców Turnieju. W ceremonii zakończenia medale oraz Puchary trzem najlepszym drużynom wręczali prezes MMKS Podhale Nowy Targ Agata Michalska oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Reporter 16-04-2015

9 kwietnia 2015 roku na sali sportowej przy SP 6 N. Targ odbył się towarzyski turniej w piłce nożnej halowej chłopców. Wystartowało pięć drużyn z nowotarskich podstawówek. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła nr 2, która wystawiła dwie drużyny i zajęły pierwsze dwa miejsca. Na podium ulokowali się także zawodnicy SP 4. Miejsca kolejne zajęli SP 3 oraz SP 6.

Reporter 14-04-2015

W niedzielne popołudnie, na scenie przed ratuszem, schola „Promyki" promowała swoją świeżo wydaną płytę. I był to uroczy koncert grupy działającej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wcześniej, w Niedzielę Palmową, schola rozdawała płyty parafianom w prezencie.

„Promyki" znane są przede wszystkim z muzycznej oprawy „dwunastek" – mszy dla dzieci w niedzielne południe - i z występów w kolejnych edycjach „Sacrosongu".

www.podhaleregion.pl 14-04-2015

RADA NADZORCZA NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) OGŁASZA  KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI.

Zgłoszenia będą przyjmowanie w terminie do dnia 20 kwietnia 2015r do godz. 15:00 w siedzibie Spółki 34-400 Nowy Targ, ul. Józefczaka 1 osobiście lub listownie (decyduje data wpływu do siedziby Spółki).

 Kandydaci ubiegający się o to stanowisko i funkcję powinni spełniać następujące wymagania:

NTvK Podhale 10-04-2015

Podatniku - nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Targu, włączając się w ogólnopolską akcję „Szybki PIT w galerii handlowej”, która odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 organizuje Punkt Pomocy Podatnikom zlokalizowany w Galerii Nowotarskiej w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 17.

Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur będą pełnili pracownicy tut. Urzędu Skarbowego.

Nadesłane 10-04-2015

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Targu zgłosiła teren od zachodniej strony budynków przy ul. Wojska Polskiego 8-12 do konkursu ,,Podwórko NIVEA”, w którym nagrodą jest wybudowanie placu zabaw na wskazanym terenie przez "Nivea". Dla uzyskania nagrody konieczne jest uzyskanie w głosowaniu internetowym jak największej ilości głosów.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.nivea.pl/podworko

Nadesłane 09-04-2015

„Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym” - to hasło eventu, który w czwartek, 16 kwietnia, na nowotarskim rynku organizuje nowotarski sanepid, wraz ze starostwem i magistratem.

Impreza, która potrwa od godz. 11 do 18, związana jest z przypadającym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia, obchodzonym w tym roku pod hasłem bezpieczeństwa żywności.

Według pierwotnego planu, miała się odbyć w najbliższy czwartek, ze względu jednak na nieciekawą prognozę pogody, organizatorzy zdecydowali się przenieść ją o tydzień.

Tygodnik Podhalański 09-04-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W 10 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II na stoku narciarskim "Zadział"zapłonęła Watra Pamięci którą tradycyjnie współorganizatorem był Nowotarski Oddział Związku Podhalan. Pomimo zimna i śnieżycy w uroczystości uczestniczyło kilkudziesięciu wiernych w godzinę śmierci 21:37, zebrani na modlitwie odśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego "Barkę".

Reporter 03-04-2015 

W dniu 24 marca 2015 r. w siedzibie Urzędu Miasta w Nowym Targu Burmistrz Grzegorz Watycha podpisał z Panem Pawłem Bargieł prowadzącymi działalność gospodarczą pn. Handel Artykułami Dziecięcymi umowę dzierżawy gruntów w nowotarskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Na terenie o pow. ok. 0,4 ha Firma P. Pawła Bargieł jako druga ulokuje swoje przedsiębiorstwo. Orientacyjny termin rozpoczęcia działalności przewidziano na 2016 r.

Sprawy Urzędu 02-04-2015

Szanowny Pan
Bogusław Giełczyński
Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich
w Urzędzie Miasta Nowy Targ

W związku z przejściem Pana na emeryturę, w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników mam zaszczyt podziękować Panu za prawie 49 lat pracy zawodowej w Urzędzie Miasta Nowy Targ.

Reporter 02-04-2015

Wśród społeczeństwa panuje przekonanie, że wypalanie traw poprawia jakość gleby, jest swoistym rodzajem jej nawożenia i użyźniania. Jednak już wiele lat temu naukowcy udowodnili, że takie pożary są szkodliwe.

Ogień nie tylko zabija żyjące w trawie zwierzęta i mikroorganizmy, ale także wyjaławia glebę. Po wypaleniu gleba ubożeje, ginie cała mikroflora i mikrofauna, które ją ożywiają. Łąka czy pastwisko po wypaleniu zazielenią się, ale będą bezwartościowe. Jest to najgorsza opcja przygotowania gleby do nowego cyklu.

Sprawy Urzędu 01-04-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 508
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE