Dziś mamy: sobotę
- 30 maja 2015 roku

150 dzień roku, 22 tydzień roku.
Wschód słońca: 3:41
Zachód słońca: 19:33

Imieniny obchodzą: Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna, Sulimir

Międzynarodowy Dzień bez Stanika

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Aeroklub
UTW
NTvK

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 47

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 28 maja w Auli PPWSZZ w Nowym Targu, odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie sezonu 2014/2015 MMKS Podhale Nowy Targ. Na uroczystość przybyli min: Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Poseł Andrzej Gut - Mostowy, prezes Dawid Chwałka, oraz osoby zaangażowane w funkcjonowanie klubu. Podczas tej uroczystości nagrodzono dyplomami zawodników i zawodniczki, z każdej z sekcji i kategorii wiekowej.

Reporter 29-05-2015

Sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej jest jedną z wielu form oceny poziomu pracy nauczycieli szkoły, chociaż jego wynik przede wszystkim odnosi się do zindywidualizowanych możliwości i osiągnięć poszczególnych uczniów. Wszelkie rankingi w przedmiotowym zakresie nie są więc do końca miarodajnym i pełnym źródłem informacji edukacyjnej, ale nie należy ich lekceważyć zwłaszcza kiedy widoczne są niekorzystne tendencje w dłuższym przedziale czasu.

Sprawy Urzędu 29-05-2015

W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca 2015 r. w Nowym Targu po raz kolejny rusza bezpłatny cykl treningów Nordic Walking. Tradycyjnie treningi będzie prowadzić Arkadiusz Marczyk – certyfikowany instruktor Nordic Walking.

- To już czwarty rok naszych spotkań z kijkami. Niezwykle cieszy mnie tak prężny rozwój tej rekreacji, szczególnie tu na Podhalu, gdzie naprawdę mamy wspaniałe warunki przyrodnicze do uprawiania Nordic Walking.

Nadesłane 29-05-2015

4 czerwca 2015 r. po raz 74. spod kładki nieopodal lodowiska wyruszy Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Jest to najstarsza i największa impreza kajakarska w Europie.

Uroczyste otwarcie spływu odbędzie się na stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 12:30 choć już od 11:30 uczestnikom spływu przygrywać będzie zespół SWIM CREAM. Kajakarze wyruszą na trasę spływu o godzinie 13:30 w okolicy kładki na Dunajcu. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Nadesłane 28-05-2015

W dniu 27 maja na nowotarskim lotnisku rozegrane zostały biegi terenowe pod nazwą „Kwietna Mila”. Biegi rozegrano na dystansie 1765 m dla dziewcząt oraz 3530 m dla chłopców. Były to eliminacje do biegu finałowego, który odbędzie się 10 czerwca 2015 r. na krakowskich Błoniach.

Organizatorem zawodów było Ognisko TKKF Gorce Nowy Targ, Urząd Miasta Nowy Targ.

Nadesłane 27-05-2015

IX Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych pokazał, że te zespoły to nie przypadkowi ludzie grający kolokwialne "umpa umpa", ale prawdziwi i dojrzali muzycy, zakochani po uszy w tym, czym dzielą się ze swoimi słuchaczami.
Na Rynku Stolicy Podhala w niedzielne popołudnie, spotkało się kilkanaście zespołów, by rywalizować, a przede wszystkim żeby być i cieszyć się wspólnie pięknem muzyki.

Reporter 27-05-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

9 maja 2015r. w Hali Gorce w Nowym Targu po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego oraz Freestyle TATRY CUP DANCE FESTIVAL 2015.

W turnieju tańca towarzyskiego udział wzięło ponad 250 par z Polski, Białorusi, Czech, Izraela, Słowacji, Rosji i Ukrainy oraz 60 zawodników w stylu Free Style. W jury zasiadło 27 znakomitych sędziów z kraju i z zagranicy.

Nadesłane 26-05-2015

I znów wielka radość w gronie solistów nowotarskiej „Septymy” działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Po kolejnych wyjazdach na konkursy – kolejne laury i wspaniałe puchary. Reprezentantki Nowego Targu uczestniczyły w Małopolskim Konkursie Piosenki Polskiej w Krakowie, w którym udział wzięło 108 uczestników. Nasze solistki otrzymały następujące miejsca:

MOK 26-05-2015

Fot. Mateusz Zamojski

W minioną sobotę 23 maja w nowotarskim skateparku odbyły się Międzynarodowe Zawody Deskorolkowe o Puchar Burmistrza Nowego Targu SKATE JAM w ramach projektu Skateboard Bez Granic, realizowanego razem z miastem Liptowski Mikulasz. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji Skate Jam, składającej się z eliminacji, półfinałów i finałów oraz Best Trick. Sędziowie nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom prezentowanych trików był naprawdę wysoki. W zawodach wzięła udział liczna grupa zawodników ze Słowacji. Zwycięzcom puchary wręczył Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Reporter 25-05-2015

Na podstawie złożonych przez poszczególne komisje obwodowe protokołów z wyników glosowania ustalono, że w mieście Nowy Targ wygrał Andrzej Duda - uzyskał 57,31 % głosów. Prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 42,69% głosów. Ostateczna frekwencja osiągnęła poziom 53,86%.

Frekwencja na godz. 12.00 wyniosła 18,47 %, a na godz. 17.00 - 40,82 %.

Reporter 25-05-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 22 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu w ramach obchodów 25-lecia samorządności odbył się koncert pt. „Jeszcze Polska Muzyka”. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą wybitnego dyrygenta Wojciecha Czepiela wykonała zapomnianą muzykę polską w kontekście najwybitniejszych dzieł światowych co służy zachowaniu polskiego dziedzictwa kulturowego.

Reporter 23-05-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

Kończy się kolejna - 18 edycja ogólnopolskiej  akcji Pola Nadziei - akcji, której symbolem jest piękny wiosenny kwiat - żonkil. 19- 20 maja odbył się finał Podhalańskiej akcji Pola Nadziei organizowanej już po raz piąty  przez Fundację im. Adama Worwy.

Rajd rowerowy, zakończony wspólnym biesiadowaniem , a także II Marsz Nadziei zgromadziły dzieci,  młodzież oraz ich opiekunów,  zaangażowanych w akcję pomocy chorym.

Reporter 22-05-2015

W poniedziałek, 18 maja 2015r. w Wadowicach zorganizowano uroczyste obchody 95. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Z tej okazji do Wadowic udali się przedstawiciele uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 Nowym Targu, gdyż 18 maja to dzień szczególny nie tylko dla Wadowic ale także dla nowotarskiej „Trójki” noszącej imię Jana Pawła II .

Nadesłane 22-05-2015

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom , którzy wsparli działania nowotarskich instytucji i stowarzyszeń w ramach V Nocy Muzeów w Nowym Targu, a byli to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu:

Agnieszka Pater, Marta Zygmund, Karolina Grońska, Emilia Hajduga, Dominik Bielak, Dominika Tomczewska – Iskrzyska, Maciej Czubernat, Kamil Starczowski, Mateusz Rzadkosz, Jakub Chudoba, Stanisław Krzysztofek, Karolina Hornik oraz Kacper Lendecki –autor zdjęć i Tanita Zborowska –autorka tekstu zamieszczonego poniżej.

MOK 22-05-2015

W niedzielę 31 maja o godz. 15 rozpocznie się bieg na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 32 w Krakowie. Wśród samolotów i po pasie startowym, na nawierzchni z betonu, ziemi i trawy uczestnicy pokonają pięciokilometrowy dystans.

W Biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, posiadający aktualne badania lekarskie lub składający pisemne oświadczenie o stanie zdrowia, pozwalającym na udział.

Nadesłane 20-05-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 512
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE