Projekty Unijne Miasta Nowy Targ

Dziś mamy: sobotę
- 30 sierpnia 2014 roku

242 dzień roku, 35 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:52
Zachód słońca: 19:28

Imieniny obchodzą: Adaukt, Częstowoj, Gaudencja, Miron, Rebeka, Róża, Szczęsna, Szczęsny, Tekla

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 53

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Nowego Targu

Odrodzony prawie 25 lat temu wolny samorząd w Polsce rozwija się i efekty jego działalności możemy dostrzec w każdej polskiej gminie. Efekty materialne każdy z nas widzi również w naszym mieście – Nowym Targu. Jako doświadczonemu „samorządowcowi” wydaje mi się, iż przyszedł już czas aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy mieli wpływ nie tylko na wybór władz, ale również na to co będzie realizowane w mieście. Stąd mój pomysł i inicjatywa aby rozpocząć w Nowym Targu wprowadzanie tzw. budżetu obywatelskiego.

Sprawy Urzędu 29-08-2014

Kontrowersje, które wzbudziła wśród samorządu nowotarskiego idea budowy Pomnika Olimpijczyka w Nowym Targu skłaniają do przemyślenia podstawowych pojęć związanych z powstawaniem pomników. Po co w ogóle stawiamy pomniki? Czyż nie ma w samorządzie ważniejszych potrzeb? Najlepszą odpowiedź jaka ostatnio czytałem była ta udzielona przez krytyka sztuki Krzysztofa Ślusarczyka: „Wszak dlaczego wznosimy pomniki – odpowiedź wydaje się banalnie prosta, dla upamiętnienia tego co wielkie i dobre. Dla pamięci indywidualnej i zbiorowej. Dla utrwalenia i naśladowania, dla pamięci, bez której nie ma dziś, nie będzie jutra”.

Wszystko to jest spełnione w nowotarskim przypadku idei budowy Pomnika Olimpijczyka w Parku Miejskim. Miasto Nowy Targ jak to ktoś zauważył również z powodu ilości wywodzących się stąd uczestników Olimpiad jest miastem szczególnym. Matematycznie rzecz biorąc gdyby przeliczyć ilość olimpijczyków na tysiąc mieszkańców to jesteśmy z pewnością nie tylko ogólnopolskim liderem ale i europejskim i być może światowym.

Sprawy Urzędu 29-08-2014

Ta wiadomość sprzed kilkunastu dni zaskoczyła, wprawiła w istne osłupienie wszystkich. Ksiądz Robert - nasz Kapelan, decyzją ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, zostaje przeniesiony do krakowskiej parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Setki pytań dlaczego, próby wpłynięcia na zmianę decyzji - na nic. Klamka zapadła. Ksiądz Robert Pochopień odchodzi z Nowego Targu.

Choć nie grał na żadnym instrumencie, to był częścią nas. To On nam ucierał ścieżki wśród opornych i od samego początku dopingował. Mówił, że jeżeli chcemy zrobić coś dobrego, to trzeba iść w zaparte, mimo nie zawsze sprzyjających warunków, a wykorzystać wszelkie dobre strony.

Nadesłane 27-08-2014

Zagraj w streetball!
W dniu 29 sierpnia 2014 r. na boisku przy ul. Szaflarskiej (obok bloku 142) w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł" odbędą się IX Otwarte Mistrzostwa Nowego Targu w Streetballu pod honorowym patronatem Marka Fryźlewicza Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Drużyny mogą zgłaszać swój udział w turnieju na formularzu zgłoszeniowym w Wydziale Infrastruktury Społecznej i Promocji nowotarskiego Urzędu Miasta ul. Krzywa 1, pokój 211, tel. 018-26-11-237 do dnia 25 sierpnia.

Reporter 26-08-2014

Jak każdego roku, również i tym razem przed Jarmarkiem Podhalańskim, zostało zorganizowane oraz przeprowadzone szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych. W dniu 20 sierpnia 2014 r. w nowotarskim Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie, na którym właściciele i sprzedawcy mogli zapoznać się z prawnymi aspektami sprzedaży.

W związku z faktem, iż Jarmark Podhalański to czas zabawy i rozrywki, szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkie próby nabywania alkoholu przez nieletnią młodzież.

Sprawy Urzędu 25-08-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  to w podhalańskiej tradycji święto Matki Boskiej Zielnej.

Wyjątkowo cenne i wzruszające  było spotkanie z 92-letnim uczestnikiem powstania warszawskiego.

NTvK Podhale 25-08-2014

Hokej. – Najpóźniej w poniedziałek ogłosimy terminarz i system rozgrywek. Ekstraklasa powinna wystartować 26 września – mówi rzecznik PZHL Patryk Rokicki.

Od kilku lat bardzo źle się dzieje w polskim hokeju. Dyktatorskie rządy poprzedniego prezesa Piotra Hałasika doprowadziły do wojny z klubami, PZHL popadł w długi, oficjalnie mówi się o 1,7 mln zł, nieoficjalnie aż o 4 mln zł. Kompletnie nieudanym projektem było powołanie w Krynicy Dream Teamu, który rozsypał się po dwóch miesiącach.

Dziennik Polski 25-08-2014

Zbigniew Krauzowicz

W piątek o godzinie 14:00 z Parku Miejskiego wraz z władzami Miasta, mieszkańcami i zespołami regionalnymi, wyruszymy w radosnym przemarszu na Rynek miejski. To nie fanaberia, bo właśnie w piątek zaczynamy XIV Jarmark Podhalański, w którym także i nasza orkiestra zaprezentuje się publiczności - najpierw w paradnym przemarszu, a później podczas popołudniowego koncertu.

Nowotarska defilada, choć krótsza niż w latach ubiegłych, gdy to kolorowy przemarsz rozpoczynał się w okolicach bloków na ulicy Podhalańskiej, będzie i tak bardzo dostojna. Od zeszłego roku prowadzi ją liczna Miejska Orkiestra Dęta, przez co wyraz pochodu nabiera zarówno radośniejszego, ale także dostojniejszego znaczenia.

Reporter 21-08-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozmowa z Markiem Fryźlewiczem, burmistrzem Nowego Targu

- Organizowany przez miasto system gospodarowania odpadami działa od roku, a wykluwał się w gorących sporach na forum Rady Miasta. Co w tej chwili wiemy o jego ekonomice?

- Jeśli nie w dziesiątkę, to w dziewiątkę na pewno utrafiliśmy z wysokością stawek w stosunku do ilości odpadów. Stawki zostały zaplanowane tak, że system się bilansuje. Nie sprawdziły się złe sny opozycji, że to wszystko jest fatalnie przygotowane. System jest zbilansowany, mimo iż w poszczególnych miesiącach notujemy zauważalne różnice w ilości odpadów. Są to wahania w granicach 5 – 10 procent. 5 procent to jeszcze granica błędu. Gdyby natomiast były to wahania kilkunastoprocentowe i tych odpadów przybywało, stawki też trzeba by zrewidować.

www.podhaleregion.pl 20-08-2014

Piotr Rayski-Pawlik

Choć pierwszego dnia zmienna pogoda nie sprzyjała organizatorom VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, niedziela była prawdziwym festiwalem podniebnych popisów. Oprócz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych prawdopodobnie po raz pierwszy razem wystąpiły zespoły Firebirds i Grupa Żelazny.

Mimo iż drugiego dnia pogoda oszczędziła deszczu, wojskowi nie mogli pokazać swojego pełnego kunsztu w pionowych akrobacjach, ponieważ latające z prędkością ponad 400 km/h samoloty sięgnęłyby podstawy chmur.

Reporter 18-08-2014

Straż Miejska, to przede wszystkim służba porządkowa i większość zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy ma bezpośredni lub pośredni związek z porządkiem. Co ważne, jako jednostka organizacyjna podlega ona Burmistrzowi, dzięki czemu ma On kontrolę nad priorytetami tej formacji.

Strażnicy oprócz karania wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, mają szereg zadań, takich jak zabezpieczanie ruchu drogowego podczas miejskich uroczystości patriotycznych, religijnych, kulturalnych i sportowych. Zabezpieczają konwoje z kasy miejskiej do banku. Sprawują nadzór nad osobami skazanymi przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu za drobne przestępstwa na kary wykonywania prac publicznie użytecznych. Rowerowe patrole przyczyniły się do zmniejszenia liczby osób pijących alkohol w miejscach zabronionych

Reporter 18-08-2014

Na kolejną  14 już edycję Jarmarku Podhalańskiego  zapraszamy do Nowego Targu w dniach od 22 do 24 sierpnia 2014r. Impreza plenerowa, na którą co roku przybywają rzesze turystów odwiedzających region Podhala, swoje tradycje wiąże z jarmarkami, które to z woli króla Kazimierza Wielkiego odbywają się w Mieście od czasów średniowiecznych.

Nowy Targ leżący na skrzyżowaniu szlaków handlowych czerpał z tego dobrodziejstwa oczywiste korzyści, dodatkowo rozwój handlu umożliwiały przywileje królewskie.

MOK 18-08-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Nośność mostu na Białym Dunajcu, na ul. Waksmundzkiej, ograniczona jest od dwóch lat do 20 ton, podczas gdy była przewidziana na 30 ton

Samorząd Miasta Nowy Targ chce wspierać rodzinny wielodzietne.

NTvK Podhale 15-08-2014

Piotr Rayski-Pawlik

Zespół Elektrowni Wodnych, Pieniński Bank Spółdzielczy i firma Polski Bazalt dołączyli do sponsorów MMKS Podhale. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele tych instytucji podpisali symboliczny dokument o współpracy. Sygnatariuszami byli też dotychczasowi sponsorzy w tym w imieniu miasta Burmistrz Marek Fryźlewicz.

- Moim marzeniem jest, żeby miasto schodziło z roli głównego sponsora klubu licząc również utrzymanie obiektu, na rzecz modernizacji obiektów i stwarzania klubowi warunków – powiedział Burmistrz Fryźlewicz podczas konferencji.

Reporter 13-08-2014

Piotr Twardowski

W warkocie silników starych samolotów, przy huku wystrzałów z pistoletów maszynowych i spadających z nieba bomb, w przepięknym terenie, z obawą, czy nadejdzie nieszczęsna burza, ale przede wszystkim z pasją, grała Miejska Orkiestra Dęta, podczas wielkiej imprezy historycznej na nowotarskim lotnisku. Skrzydła Wielkiej Wojny organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ, czyli wielki Piknik Lotniczo-Historyczny z okazji rocznicy wybuchu I Wojny Światowej, w trakcie którego Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu występowała - odszedł do historii.

Reporter 11-08-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 492
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE