Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: poniedziałek
- 22 grudnia 2014 roku

356 dzień roku, 52 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:32
Zachód słońca: 15:43

Imieniny obchodzą: Beata, Drogomir, Flawian, Franciszka, Gryzelda, Honorata, Ksawera, Ksaweryna, Zenon, Zenona

Pierwszy Dzień Zimy

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 73

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 18 grudnia br. odbyło się comiesięczne spotkanie Burmistrza Miasta z kadrą kierowniczą, zarządzającą placówkami oświatowymi miasta Nowy Targ.

Tym razem w Szkole Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu jednak nie omawiano nowotarskich problemów i sukcesów edukacyjno – wychowawczych uczniów, lecz po obejrzeniu bardzo pouczającego widowiska pt.: ”Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi.. ” składano sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Reporter 19-12-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W tradycji naszego miasta pozostaje wspólne ubieranie przez dzieci i władze miasta choinki na nowotarskim rynku.

W bieżącym roku, okazałe drzewko obok Ratusza Miejskiego przystrajali uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Nowym Targu w asyście Burmistrza Miasta Pana Grzegorza Watychy.

Uroczystości towarzyszyli także rodzice uczniów, przedstawiciele Rady Miasta Nowy Targ – Pan Leszek Pustówka i Pan Włodzimierz Zapiórkowski oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

Sprawy Urzędu 19-12-2014

W Miejskim Ośrodku Kultury oklaskiwaliśmy dzisiaj dziecięce i młodzieżowe zespoły z Białorusi: „VESELAYA KARUSEL” z Witebska ,Zespół Wokalny „LADA” z Witebska, Dziecięcy Zespół „RADUGA” z Witebska,  z Mołdawii : „ATLANTICA” z Kiszyniowa, „RITMY VEKA”, „SERPANTIN z Dubossary, Dziecięca Szkoła Plastyczna z Dubossary, Studio Muzyczne „RADUGA” z Dubossary.

Fantastyczni wykonawcy w liczbie ponad 150 osób na scenie oraz blisko 400 widzów z nowotarskich szkół i przedszkoli ,ośrodków oraz z dzieci z Zaskala, Bańskiej Niżnej, Morawczyny. 

MOK 19-12-2014

W dniach 11-12 grudnia 2014 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa  kończąca i podsumowująca Program edukacyjny pn. „Wielka Wojna w Małopolsce  – pamięć i tożsamość”. Był on realizowany przez cały rok przez Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego pod patronatem Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego i prof. Jana Szymczaka Prezesa Polskiego Towarzystwa  Historycznego.

Jednym z głównych organizatorów tego programu był Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu.

Nadesłane 19-12-2014

Dwa tygodnie przygotowywali się wolontariusze z klas mundurowych Prywatnych Szkół Średmnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu do Mikołajowej niespodzianki, jaką co roku, od ładnych kilku lat, sprawiają podopiecznym „Chatki”.

Tym razem jednak nie wędrowali do nich z prezentami. To niepełnosprawne dzieci zostały zaproszone do potężnej auli Zespołu Szkół Nr 1, czyli „Sokoła”, na Mikołajową imprezę z artystycznym występem, wspólną zabawą i obdarowywaniem gości.

Nadesłane 19-12-2014

Fot. Anna Szopińska

Godzinę trwała dziś wizyta pani Konsul Generalnej USA w Krakowie, Ellen Germain, w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Przybyła ona na zaproszenie rektora, prof. Iwona Grysa, aby kilkuset młodym słuchaczom przedstawić swoją drogę do dyplomacji. Tak też brzmiał tytuł jej prowadzonego po angielsku wykładu: „My road to Diplomacy".

Pani Konsul spotkała się wpierw z władzami uczelni, które reprezentowali kanclerz - dr inż. Kazimierz Wójcik oraz pełnomocnik rektora ds. strategii PPWSZ - Mieczysław Karpiel, także dr Krzysztof Trochimiuk, przedstawiciel kierunku Filologia Angielska.

www.podhaleregion.pl 18-12-2014

Zbigniew Krauzowicz

Przed nami zaledwie kilka dni do Bożego Narodzenia. Święta, które zbliża tak bardzo, że ludzie potrafią odmienić się zupełnie. Jesteśmy lepsi, cieplejsi i piękniejsi... . Spotykając się w gronie rodziny, przyjaciół, czy tak jak w naszym "przypadku klinicznym" - w swojej muzycznej grupie, by przez chwilę - zapominając o niesnaskach codzienności - odkrywać w sobie jasne światło miłości.

Nadesłane 17-12-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 15 grudnia 2014r. odbyła się III sesja Rady Miasta Nowy Targ VII kadencji, podczas której radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Nowy Targ, które wynosić będzie 11 692 zł miesięcznie (brutto).

Radni przyjęli, że ilość komisji rady będzie taka sama jak w poprzedniej kadencji czyli: Komisja Rewizyjna, Komisja Budżetowa, Komisja Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji, Komisja Mieszkaniowa, Opieki Społeczne, Zdrowia i Porządku Publicznego, Komisja Oświaty i  Kultury oraz Komisja Sportu, Turystyki i Promocji.

Sprawy Urzędu 16-12-2014

Fot. Ewa Garbacz

W niedzielę, 14 grudnia 2014r., zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu uczestniczyli w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju na Głodówce. Tegoroczne motto to: "Pokój jest w nas". Podczas Mszy Świętej, ksiądz Wojciech Jurkowski prosił, by przekazywać dalej symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Kierując się tymi słowami, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, przekazali płomień Burmistrzowi Miasta.

Nadesłane 16-12-2014

W dniach 11 -12 grudnia br.  w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 odbyły się zajęcia otwarte - warsztaty z rodzicami. Tematem zajęć były "Ozdoby bożonarodzeniowe".

Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wykonywały dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe, które zostaną przekazane na kiermasz Fundacji im. Adama Worwy. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z rodzicami, ze szczególnym zaangażowaniem pani Katarzyny Słaboń, która wykazała się niezwykłą kreatywnością, dzieląc się ciekawymi i oryginalnymi pomysłami.

Reporter 15-12-2014

Dnia 13 grudnia 2014 w nowo wybudowanej Hali PSW w Białej Podlaskiej odbyły się: XXXI Puchar Polski seniorów i XI Puchar Polski juniorów i młodzików z udziałem około 400 zawodników z 87 ośrodków. Otwarcia imprezy dokonał Vice Prezydent Miasta. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite semi kontakt młodzików i juniorów ora full kontakt seniorów. Z uwagi na dużą liczbę zawodników konkurencje były rozgrywane na 4 matach. Organizatorem Pucharu Polski był Bialski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Ariela Miszczyniuka.

Reporter 15-12-2014

Szalejący nad Atlantykiem Orkan Aleksandra spowodował, że nad Podhalem powiewy wiatru poprawiły pogodę i rozwiały rozlaną nad okolicą od kilkunastu dni mgłę. Ten niski stratus, który zalegał również nad naszym lotniskiem skutecznie uniemożliwiał jakiekolwiek operacje lotnicze blokując słońcu choć by odrobinę dostępu do ziemi.

Nadesłane 12-12-2014

I znowu radosne wspomnienia z wyjazdów, nowe przyjaźnie i doświadczenia…I radość z pracy, dzięki której są nowe osiągnięcia.  

Solistki Studia Piosenki „Septyma” uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu znowu podbiły serca jury osiągając wspaniałe wyniki.  Paulina Bryniarska  otrzymała III miejsce  w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w Katowicach, a Martyna Plewa Grand Prix w V Małopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Miechowie oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w Warszawie.

MOK 12-12-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 11 odbyło się szczególnie uroczyste wręczenie jednorazowych stypendiów dla szczególnie wyróżniających się w nauce uczniów tej szkoły.

Uroczystość wręczenia stypendiów zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta mgr Grzegorz Watycha oraz Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu ks. Jan Karlak, którzy wspólnie z Dyrektorem Szkoły Nr 11 wręczali to wyjątkowe wyróżnienie.

Nadesłane 12-12-2014

W przeddzień obchodów dnia św. Mikołaja Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Targu już trzeci rok z rzędu zorganizowała w Miejskiej Hali Lodowej „Mikołajki na lodzie”.

Tradycyjnie rozegrany został mecz hokejowy pomiędzy drużyną połączonych sił nauczycieli Szkół Podstawowych nr 2, 5 oraz 11 a kobiecą drużyną MMKS-u Podhale. Zaskoczeni wysoką formą dziewcząt w minionym roku nauczyciele sięgnęli po posiłki w postaci młodych adeptów hokejowej sztuki, uczniów swoich szkół.

Nadesłane 11-12-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 501
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE