X
Budżet obywatelski 2015

Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: niedzielę
- 26 października 2014 roku

299 dzień roku, 43 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:17
Zachód słońca: 17:30

Imieniny obchodzą: Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna, Ludmiła, Lutosław, Łucjan

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 28

Nie wielu mieszkańców Nowego Targu ma świadomość jak duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta w okresie międzywojennym miała podgorczańska dzielnica Kowaniec. Niegdyś samodzielna wieś, dziś stanowi jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie części miasta. W krajobrazie dzielnicy, po latach jej świetności, pozostały wspaniałe wille drewniane i murowane. Tym obiektom i ogólnie architekturze uzdrowiskowej poświęcony był piątkowy wykład w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej.

Nadesłane 25-10-2014

Fot. Anna Szopińska

Niepamięć im nie grozi – tym ludziom, których losy tworzyły historię miasta i Polski w latach wojennych przełomów i na przestrzeni dwóch wieków. W takim przekonaniu utwierdza pierwsza wystawa „Z rodzinnych archiwów nowotarskich rodów". I niech będzie zachętą do wydobywania z domowych zakamarków pamiątek, które z każdym rokiem nabierają większej wartości.

www.podhaleregion.pl 25-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

- Niektórzy mówią, że Nowy Targ nie ma produktu turystycznego. Jest, drogie koleżanki i koledzy, to jest jeden z największych produktów turystycznych. Za kilka lat, jak już będzie domknięty przez Słowację, będzie przyciągać gości i turystów no i oczywiście służyć mieszkańcom – podczas piątkowej uroczystości oddania do użytku nowotarskiego fragmentu historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr Burmistrz Marek Fryźlewicz podkreślał nie tylko walory nowej ścieżki rowerowej, ale również dobrą współpracę samorządów w tym zakresie.

Reporter 25-10-2014

W piątek 10 października br. na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej wyruszyła do Rybnika grupa poetów i bibliotekarzy z Nowego Targu i powiatu nowotarskiego. Wizyta miała dwojaki cel – poeci uczestniczyli w „Spotkaniu Gwar” zorganizowanym w ramach 45. Rybnickich Dni Literatury, natomiast bibliotekarze mieli okazję do zapoznania się z działalnością i organizacją rybnickiej książnicy oraz do wymiany doświadczeń zawodowych. Biblioteki z naszego regionu reprezentowali bibliotekarze z MBP w Nowym Targu, z Gminnych Bibliotek w Jabłonce, Rabie Wyżnej, Szaflarach oraz GBP W Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

Nadesłane 24-10-2014

Już 26 października, w Nowym Targu, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych na Rynku w Nowym Targu w godzinach 9:00 - 17:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Nowy Targ to już ostatnie z 46 miast na trasie przejazdu Busa.

Nadesłane 23-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Z podziękowaniami i gratulacjami na obchody Święta Edukacji Narodowej udał się do sekcji emerytów i rencistów koła nowotarskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Burmistrz Marek Fryźlewicz. Już na wstępie wysłuchał pochwały od wiceprzewodniczącego Tadeusza Bącala nie tylko za obecność, ale za oddane ostatnio inwestycje: mały park na osiedlu bloków, boiska i również starsze obiekty, jak np. Rynek.

Reporter 22-10-2014

Budżet Obywatelski realizowany po raz pierwszy w Nowym Targu to dla mieszkańców i władz miasta test z obywatelskości. Propozycje złożone przez mieszkańców możemy już dziś ocenić jako duży sukces. Złożonych 88 projektów świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców Nowego Targu i o tym, że chcą zmieniać swoje miasto.

Sprawy Urzędu 21-10-2014

Miasto Nowy Targ, wraz z siedmioma jednostkami samorządu terytorialnego, przystąpiła do realizacji projektu Nowoczesna Administracja Samorządowa,którego celem jest podniesienie standardów świadczenia usług drogą elektroniczną w urzędach. Projekt realizowany będzie do września 2015r. Liderem projektu jest Firma Eurokon sp. z o.o. z Warszawy.

Sprawy Urzędu 21-10-2014

Województwo Małopolskie ogłasza konkurs na pamiątkę z Małopolski inspirowaną kulturą ludową i służącą promocji regionu w okresie Bożego Narodzenia. Jest to już drugi z cyklu konkurs, po organizowanym wiosną konkursie pn. „Wielkanoc jest w Małopolsce” mającym na celu wyłonienie oryginalnego pomysłu na regionalną pamiątkę  wielkanocną.

Prace, w dwóch kategoriach (tradycyjna – „Boże Narodzenie po małopolsku” oraz na wesoło – „Niech nam gwiazdka…”) można zgłaszać od 13 października do 7 listopada 2014 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Reporter 20-10-2014

„Kpiono”, „krytykowano”, „podważano”, „powoływano się”, „wybroniony został”. To kilka określeń wyciągniętych żywcem z tekstu dziennikarki jednego z podhalańskich portali Sabiny Palki. Przysłuchiwała się ona pierwszemu posiedzeniu komisji kwalifikującej zgłoszone do budżetu obywatelskiego projekty. Podsumowała go jako kpinę i pogardę. Jej prawo.

Podsumowała całe zdarzenie utworem literackim podobnym do felietonu. Nie wiem, czy z nadzieją, że subiektywny charakter takiej publicystyki pozwala na zerową rzetelność, czy po prostu brak zrozumienia dla sprawy przekroczył jej siły napisania zwykłej relacji reporterskiej zawierającej informację kto kim gardził, kto z kogo kpił. Nie udzieliła odpowiedzi na pięć podstawowych pytań stawianych dziennikarzowi: kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego.

Reporter 18-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła wybrany został na papieża przyjmując imię Jana Pawła II. Z okazji tej rocznicy Burmistrz Marek Fryźlewicz złożył kwiaty w dwóch miejscach, w których upamiętniony został święty.

Wiązankę kwiatów złożył pod obeliskiem na lotnisku, gdzie spotkał się z biegaczami z Rudy Śląskiej. Tam Papież po raz pierwszy odwiedził Podhale podczas swojego pontyfikatu. Drugą wiązankę Burmistrz złożył pod tablicą wmurowaną we fronton ratusza.

Reporter 17-10-2014 

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Było miasteczko komunikacyjne, jest mały park. Między os. Szaflarska a os. Wojska Polskiego otwarty został dziś zmodernizowany obiekt służący wszystkim – małym i dużym. Na otwarcie przybyła ponad setka dzieci. Dwoje z nich cięło tradycyjną wstęgę, w górę poleciała setka balonów, a radosne okrzyki dzieci po zakończeniu części oficjalnej dawały pewność, że inwestycja jest trafiona.

- Jest to miejsce dla wszystkich. Miejsce w którym znajdą swoje możliwości wypoczynku i rekreacji i najmłodsi, bo są dwa piękne place zabaw, myślę że dobrze wyposażone, dzieci będą dziś testować – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas uroczystości otwarcia.

Reporter 17-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Grupa biegaczy z Rudy Śląskiej w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w pokojowym biegu śladami św. Jana Pawła II po Małopolsce odwiedziła we czwartek Nowy Targ. Pod obeliskiem świętego na lotnisku spotkali się z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem.

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska wspólnie z Miastem Ruda Śląska od 1998 roku organizuje „Pokojowe sztafety biegowe po Europie”, które do tej pory pokonały dystans ponad 19000 km.

Reporter 17-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Boisko główne o nawierzchni z trawy naturalnej wraz z bieżnią, skoczni, miejsce do rzutu oszczepem, koło do pchnięcia kulą, koło do rzutu dyskiem i skocznia do skoku wzwyż. Obok kompleks trzech boisk do tenisa ziemnego o nawierzchni poliuretanowej, boisko wielofunkcyjne dające możliwość gry w piłkę ręczną, siatkową oraz koszykówkę, boisko do piłki plażowej oraz ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. Wszystko to we środę zostało oficjalnie oddane do użytku.

Reporter 17-10-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W roku jubileuszu 35-lecia wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Nowym Targu prawie w przeddzień 36 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nowotarski Oddział Związku Podhalan zorganizował „papieskie” posiady, których tematem było: „W 35 lecie jubileuszu – Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan”. Gościem posiadów był członek Oddziału - burmistrz Marek Fryźlewicz.

Reporter 16-10-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 497
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE