Dziś mamy: poniedziałek
- 26 stycznia 2015 roku

26 dzień roku, 5 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:19
Zachód słońca: 16:24

Imieniny obchodzą: Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir, Wanda

Światowy Dzień Celnictwa

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 18

Fot. Zbigniew Krauzowicz

Jak co roku w Sali Widowiskowej MOK odbył się w dniu 20 stycznia "Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek" Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Koncert przygotowały i prowadziły dwie nauczycielki tej szkoły p. Lucyna Kulig i Elżbieta Gołębiowska.

Kolędowanie najmłodszej grupy wiekowej uatrakcyjnił występ młodzieżowych zespołów "Hajduki" i "Metalka Band" z Zespołu Szkół Technicznych im. St. Staszica w Nowym Targu.

Reporter 23-01-2015

Andrzej Gąsienica - uczeń klasy III o profilu policyjnym Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w nowotarskich Szkołach im. prof. Venuleta - stypendystą premiera został w tym roku szkolnym po raz drugi. Ubiegłego roku bowiem też należał do grona „najlepszych z najlepszych”.

Na jego powtórzony sukces złożyły się bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen 5,11). Co ciekawsze – Andrzej Gąsienica wykazuje szczególne uzdolnienia humanistyczne.

Nadesłane 22-01-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

Dnia 21 stycznia 2015r. w siedzibie Urzędu Miasta Nowy Targ, odbyła się zorganizowana przy współudziale Starosty Nowotarskiego i Burmistrza Miasta Nowy Targ konferencja "Zielone Podhale", pod hasłem: Wspólna przyszłość, wspólna odpowiedzialność, czyli działania władz lokalnych mające na celu poprawę obecnego stanu środowiska naturalnego i jakości życia mieszkańców, prowadzona przez prof. Zbigniewa Hanzelka z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Sprawy Urzędu 21-01-2015

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Już po raz 23. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nowa targowica jeszcze nie powstała, a już są protesty przeciwko przenoszeniu handlu.

NTvK Podhale 20-01-2015

Fot. Stanisław Peciak

W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowany został koncert "Godny Cas - obrzędy Świąt Bożego Narodzenia". Gospodarzem wieczoru był akademicki zespół „Młode Podhale”, który do wspólnego kolędowania zaprosił „Czardasza” z Niedzicy i „Orawiaków” z Lipnicy Wielkiej.  

Przez 1,5 godziny na scenie MOK kilkudziesięciu wykonawców przedstawiało bożonarodzeniowe zwyczaje, rozbrzmiewała góralska muzyka, kolędy i pastorałki.

Reporter 20-01-2015

Fot. Szymon Pyzowski

Po niedzielnych spotkaniach PHL następuje podział na grupę silniejszą (1-6) i słabszą (7-10). Nowy etap rozgrywek rozpocznie się już we wtorek 20 stycznia i potrwa do 24 lutego. Podhale zajęło 5 miejsce i zagra w grupie silniejszej. Pierwszy mecz z Sanokiem na wyjeździe, a u siebie zagra w najbliższy piątek 23 stycznia z Jastrzębiem.

Pierwszą rundę play-off zaplanowano na 28 lutego. Półfinały rozpoczną się 10 marca, a finały i mecze o trzecie miejsce dwa tygodnie później.

Nadesłane 20-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Wygląda na to, że już pierwsze z tegorocznych spotkań w Salonie Poezji ustanowiło rekord frekwencji. Ale nic dziwnego – wszak w 63. edycji królowały piosenki Leonarda Cohena. Kanadyjski poeta i bard jeszcze raz pokazał moc swojej śpiewanej liryki.

Jego fenomen polega na tym, że od dwóch pokoleń niczyje chyba ballady nie zapadły w serca światowej publiczności tak głęboko, jak te znakomite, pełne metafor, obrazów i literackich odniesień utwory o miłości, wolności, Bogu, burzach uczuć, odwiecznym dramacie człowieczego losu.

www.podhaleregion.pl 20-01-2015

Blisko 80 solistów z regionu wzięło udział w XII Małopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych, który odbywał się 13 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, który wraz z Gimnazjum nr 1 , Szkołą Podstawową nr 4 oraz Szkolnym Portalem Konkursowym jest organizatorem konkursu.

Przesłuchania zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych ,poniżej prezentujemy wyniki. 

MOK 14-01-2015

W Nowym Targu rozpoczęła się rekrutacja na drugi w historii PPWSZ kierunek studiów magisterskich. Taki tytuł zdobędą studenci turystyki.

Do 30 stycznia na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu trwa rekrutacja na studia magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Oznacza to, że studenci chcący uzyskać ten tytuł na podhalańskiej uczelni muszą się spieszyć. Na złożenie dokumentów zostało im jeszcze kilkanaście dni.

Studia magisterskie z turystyki i rekreacji to nowa oferta uczelni na Kokoszkowie. Zgodę na ich utworzenie Ministerstwo Nauki wydało dopiero przed kilkunastoma dniami.

Gazeta Krakowska 14-01-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W sobotę 10 stycznia do stolicy Podhala zawitała Orkiestra "Obligato" pod batutą Jerzego Sobeńki, a wraz z nią soliści, święcący triumfy na krajowych i zagranicznych scenach - Monika Węgiel, artystka Teatru Współczesnego w Warszawie i Tadeusz Szlenkier - solista Opery NOVA w Bydgoszczy.

Prawie trzy godzinny koncert z przerwą na noworoczny toast wypełniły największe dzieła Johanna Straussa (ojca i syna) oraz arie i uwertury światowej klasyki oper.

Reporter 13-01-2015

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Podhalański Szpital Specjalistyczny zamknął rok 2014 z wynikiem dodatnim.

Do Świąt mocno posunęły się prace przy budowie chodnika na Niwie.

NTvK Podhale 12-01-2015

Zbigniew Krauzowicz

XIII międzynarodowy festiwal-konkurs «Intershow» odbywał się w Nowym Targu od 5. do 9. stycznia 2015 r. Historia festiwalu sięga 2003 roku. Każdego roku przyjeżdżają do nas uczestnicy z różnych stron świata. W tym roku uczestnicy festiwalu przybyli z Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Kazachstanu, Estonii ,Białorusi ,Polski i Łotwy. Głównym Organizatorem jest Stowarzyszenie „Źródła przyszłości” z Ukrainy , z Odessy wraz z dyrektorem festiwalu Natalią Nikitienko.

Reporter 09-01-2015

Od 25 lat tradycją są spotkania noworoczne organizowane przez włodarzy miasta zapoczątkowane przez obecnego, również na tym jubileuszowym, burmistrza Józefa Ramsa.

- Przy okazji jubileuszowego, 25. Spotkania Noworocznego, wracamy do tradycji sprzed lat, kiedy takie spotkania odbywały się w Ratuszu Miejskim. Od tego roku chciałbym, abyśmy tak właśnie świętowali nadejście nowego roku. - powiedział burmistrz Grzegorz Watycha.

Reporter 07-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Finałem Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych stały się kolędowanie i koncert. W imprezie na scenie pośrodku rynku uczestniczyli laureaci 12. Konkursu Kolęd „Gloria in exelsis Deo" z zespołu Szkół w Gronkowie oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Marcina Musiaka.

Na dzień Trzech Króli, kiedy przypadł finał Targów, Miejska Orkiestra przygotowała kolędową klasykę w opracowaniu płk Franciszka Suwały – długoletniego działacza orkiestr wojskowych i amatorskich.

Świąteczny nastrój tworzyli też sympatyczni instrumentaliści wykonaniami popularnych pieśni „We wish you a merry Christmas" oraz „Jingle Bells" i „Jingle Bells rock", w jazzujących, big-bandowych aranżacjach.

www.podhaleregion.pl 07-01-2015

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz we wtorek ustalił warunki podpisania umowy z lekarzami zrzeszonymi w  Porozumieniu Zielonogórskim. Jak powiedziała prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców Teresa Dobrzańska-Pielichowska, lekarze zrzeszeni w PZ otworzą w środę swoje gabinety.

Sprawy Urzędu 07-01-2015 
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 503
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE