Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: środę
- 17 września 2014 roku

260 dzień roku, 38 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:18
Zachód słońca: 18:50

Imieniny obchodzą: Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław, Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 328
Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W nadchodzącej edycji największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Trzy kategorie wiekowe

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największa impreza piłkarska dla dzieci w Polsce i w Europie. Tylko w XIV edycji do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 200 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski.
Nadesłane 17-09-2014

Policja nie jest w stanie przejąć obowiązków straży miejskiej - odpowiada kategorycznie nowotarskiemu burmistrzowi komenda powiatowa policji.

O możliwość przejęcia kompetencji miejskich strażników wystąpił do policji oficjalnie burmistrz Marek Fryźlewicz. „W związku z powiadomieniem, że rozpoczęto zbieranie podpisów w celu zorganizowania w Nowym Targu referendum dotyczącego likwidacji straży miejskiej i używania przez komitet referendalny argumentu, że zadania, które realizuje straż miejska, może w całości przejąć policja, a środki przeznaczone na SM byłyby znacznie lepiej wykorzystane przez policję", proszę o odpowiedź, czy policja może przejąć wszystkie te zadania i ile kosztowałaby ich realizacja? - pyta. Dokument zawiera też dołączone sprawozdania roczne z działalności miejskiej formacji, które mają obrazować zakres zadań straży.

Tygodnik Podhalański 17-09-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Euroregion „Tatry” jest również Honorowym Ambasadorem Miasta Nowego Targu. Podczas uroczystości jubileuszu dwudziestolecia tego stowarzyszenia Burmistrz Marek Fryźlewicz wręczył przyznaną statuetkę Jozefowi Dubjakowi i Bogusławowi Waksmundzkiemu – przewodniczącym ET po obu stronach polsko-słowackiej granicy.

- Te dwadzieścia lat to lata ogromnej pracy, sukcesów i wspólnej nauki – powiedział Burmistrz, który jako samorządowiec pamięta narodziny stowarzyszenia. - Możemy sobie wspólnie pogratulować, podziękować wszystkim którzy nas wspierali i życzyć sobie, aby to co powiedziała pani premier komisarz Bieńkowska, te środki stały się faktem i byśmy mogli je wykorzystać dla dobra mieszkańców naszego regionu.

Reporter 16-09-2014

Sobota 13.09.2014r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu upłynęła pod znakiem wesołej zabawy. Odbywał się bowiem organizowany przez szkołę i Radę Rodziców Festyn Rodzinny, na którym nie zabrakło różnorakich atrakcji.

Wszystkie dzieci mogły skorzystać z wielkich dmuchanych zjeżdżalni i ścianek wspinaczkowych. Całe rodziny brały udział w konkursach plastycznych i konkurencjach sportowych lub dopingowały swych milusińskich podczas prezentacji artystycznych. Śmiechu, wzruszeń i radości było co niemiara….

Reporter 16-09-2014

Odrodzony prawie 25 lat temu wolny samorząd w Polsce rozwija się i efekty jego działalności możemy dostrzec w każdej polskiej gminie. Efekty materialne każdy z nas widzi również w naszym mieście – Nowym Targu.

Jako doświadczonemu „samorządowcowi” wydaje mi się, iż przyszedł już czas aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy mieli wpływ nie tylko na wybór władz, ale również na to co będzie realizowane w mieście. Stąd mój pomysł i inicjatywa aby rozpocząć w Nowym Targu wprowadzanie tzw. budżetu obywatelskiego.

Sprawy Urzędu 15-09-2014

14 września 2014 odbyły się na Jeziorze Czorsztyńskim Regaty o puchar Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza.

Pogoda dopisała, był sprzyjający wiatr. Odbył się jeden długi bieg od przystani Yacht Klubu Polska Nowy Targ w Mizernej do bojki nawrotnej pod skałkami, następnie w kierunku Wyspy Ptasiej na wysokości Frydmana i powrotem do linii startu.

Frekwencja również dopisała w sumie było 13 załóg w 5-ciu klasach (jeśli chodzi o rodzaj łódek).

Nadesłane 15-09-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Poparcie piętnastu podpisów dla wniosków można zbierać w całym mieście bez ograniczeń jeśli chodzi o okręgi konsultacyjne. Aby cały program Budżetu Obywatelskiego został wdrożony w życie, udział w głosowaniu musi wziąć co najmniej 500 spośród wszystkich Mieszkańców Nowego Targu licząc w sumie dla wszystkich czterech okręgów – to najważniejsze wątpliwości rozwiane podczas spotkań konsultacyjnych zorganizowanych w ubiegłym tygodniu.

Mieszkańców i Radnych szczególnie interesował tryb zgłaszania projektów oraz zasady ich późniejszego wyboru w formie głosowania. W każdym z okręgów jest bowiem 250 tys. zł do rozdzielenia (pomnożone przez cztery okręgi daje razem milion zł), ale niemożliwe jest przekazanie środków z jednego do drugiego.

Reporter 15-09-2014

Paweł Gędłek (1969-2004) - Ministrant, mały góral witający Ojca Św. na nowotarskim lotnisku, lektor, oazowicz, aktor - m. in. Romuś w „Plebanii", człowiek o wielkim chociaż chorym sercu, asystent w PWST.

Przypadająca w 12 września 2014 r. 10. rocznica śmierci śp. Pawła Gędłka to dobra okazja, aby trochę starszym przypomnieć, a młodszym przedstawić jego niezapomnianą postać. Zrobił to pięć lat temu Wojciech Wach w „Głosie Serca" z września 2009 r. w sposób bardzo osobisty i wzruszający, w artykule pt.: „Alleluja i do przodu!", jako jego przyjaciel i sąsiad. Ja postaram się uczynić to trochę inaczej, chociaż też byłem bliskim sąsiadem Pawła, ale też starszym o prawie 10 lat. Jest to tez w naszej „galerii nowotarżan" nie tylko pierwszy aktor, ale też człowiek, który najszybciej dotarł do końca ziemskiej wędrówki, którą zakończył mając tylko 35 lat.

Nadesłane 15-09-2014

Zapraszamy na kolejną edycję Światowego Tygodnia Zwierząt. A będzie się sporo działo w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, w Schronisku na Kokoszkowie, przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu oraz w KsiążKAwiarni Rezerwat.

Wszystkich zapraszamy na: Dzień Otwarty Schroniska, specjalne nabożeństwo z udziałem zwierząt przy Parafii NSPJ oraz warsztaty zabawek dla psów i kotów w KsiążKAwiarni Rezerwat w dniu 4 października (sobota); a także na spotkanie z panią Małgorzatą Wesołowską, behawiorystą zwierzęcą, na temat komunikacji ze zwierzętami w dniu 8 października (środa) w MOK.

MOK 12-09-2014

Na podstawie art. 10 ust. 2 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 932/2014 z dnia 29.08.2014 r. ustanawiającego tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw oraz zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 913/2014 oraz § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 września 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2014 r., poz. 1190), Agencja Rynku Rolnego informuje, iż z uwagi na przekroczenie kwoty, o której mowa w art. 2 rozporządzenia delegowanego Komisji nr 932/2014 r., Komisja Europejska wstrzymała przyjmowanie dalszych powiadomień w zakresie operacji wycofania, zielonych zbiorów i niezbierania plonów dla wszystkich produktów wskazanych w art. 1 ust. 2 ww. rozporządzenia.

Nadesłane 12-09-2014
NTvK Podhale 12-09-2014

Dziś (9.09.2014) o godz. 18, w Szkole Podstawowej Nr 4 na Niwie, rozpoczyna się cykl spotkań z mieszkańcami, poświęconych konstruowaniu Budżetu Obywatelskiego. Drukowana informacja w postaci kolorowej broszury już trafiła lub wkrótce trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców. Jest też do wzięcia w Urzędzie Miasta. Jutro (też o godz. 18.00) – spotkanie w Gimnazjum Nr 1. Cały harmonogram – na stronie internetowej miasta.

Od tego momentu brazylijski pomysł na współrządzenie budżetowymi pieniędzmi będzie wcielany w życie na obszarze Nowego Targu (podzielonego na cztery strefy).

www.podhaleregion.pl 09-09-2014

Wspinaczka, jiu-jitsu, atletyka terenowa, zajęcia strzeleckie, nocne warty i poranne zaprawy – w taki sposób rozpoczęli rok szkolny uczniowie pierwszych i drugich klas Prywatnego Liceum – klasy mundurowe. A wszystko to podczas 4-dniowego obozu sprawnościowo – kondycyjnego, który odbył się w Niedzicy.

Zamiast w szkolnych murach, nowo przyjęci kadeci oraz ich koledzy z drugich klas o profilu wojskowym i policyjnym 1 września rozpoczęli rok szkolny w terenie. Obozy dla klas mundurowych odbywają się cyklicznie od początku istnienia szkoły.

Nadesłane 09-09-2014

W dniu 28 sierpnia 2014 r. Burmistrz Miasta Nowy Targ zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu z prośbą o opinię w sprawie przejęcia przez Policję wszystkich zadań, które do tej pory są realizowane przez Straż Miejską.

Informacja ta pozwoli ocenić możliwość realizacji postulatów zgłaszanych przez Komitet Referendalny, że zadania które realizuje Straż Miejska może w całości przejąć Policja, a środki przeznaczone na SM "byłyby znacznie lepiej wykorzystywane przez Policję". W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta otrzymał taką opinię, którą w całości publikujemy poniżej.

Reporter 08-09-2014

Fot. Maciej Zubek

Kolejny raz świetnie spisał się specjalizujący się w ekstremalnej jeździe motocyklem Oskar Kaczmarczyk z Nowego Targu. W miniony weekend wziął udział w Rumunii w jednych z najtrudniejszych w świecie zawodów w hard enduro „Regiment 13". Spisał się bardzo dobrze, kończąc zawody na 15. miejscu.

17-latek był najmłodszym uczestnikiem, spośród 60 zawodników, którzy zdecydowali się na start w klasie PRO. W dodatku dysponował motocyklem o słabszym silniku. - Jechałem „125". Każdy, kto choć średnio interesuje się motocyklami wie, jaka jest różnica między taką maszyną a przykładowo „250" czy „300".

Gazeta Krakowska 05-09-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 494
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE