Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: piątek
- 31 października 2014 roku

304 dzień roku, 44 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:25
Zachód słońca: 16:21

Imieniny obchodzą: Alfons, Alfonsyna, Antoni, Antonina, August, Augusta, Godzimir, Godzisz, Lucylla, Łukasz, Saturnin, Saturnina, Urban, Wolfgang

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 49

Almanach Nowotarski ma już 18 lat! Osiągnął dojrzały wiek. Wiek to piękny, opleciony młodzieńczymi marzeniami, powiewem optymizmu, radości i zarazem poczuciem, że zaczyna się coś nowego – wyjątkowa przygoda ze światem. 18-te urodziny Almanachu łączą się w tym roku z ważnym dla Polaków i całego Kościoła Powszechnego wydarzeniem, jakim była kanonizacja naszego rodaka Jana Pawła II. Ten  wyjątkowy moment upamiętniony został na łamach naszego periodyku wierszem Wandy Szado-Kudasikowej pt. „Święty”. Poetycki hołd Świętemu Janowi Pawłowi II dopełnia w wymowny sposób teologiczna refleksja ks. A. Dobrzyńskiego nad homilią papieża wygłoszoną na nowotarskim lotnisku, a także wspomnienie ks. A. Fryźlewicza który przywołuje rok 1974, kiedy to ówczesny kardynał Karol Wojtyła udzielał w kościele NSPJ Nowym Targu święceń kapłańskich ośmiu diakonom z Podhala.

Nadesłane 31-10-2014

W tym roku mija 15 lat od zorganizowania w 2000r. pierwszej Kwesty Nowotarskiej na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na nowotarskim cmentarzu. Zainicjowana przez burmistrza Marka Fryźlewicza kwesta połączyła wiele środowisk, stowarzyszeń i osób, w działaniu mającym na celu wspólne zadbanie o uratowanie i zachowanie materialnych pamiątek naszej historii, pamięci przodków oraz chrześcijańskiej tożsamości. Akcja ta osiągnęła w ciągu minionych 15 lat ogromny sukces, którego widocznym znakiem jest 58 odrestaurowanych zabytków za kwotę blisko 300 000 zł.

Sprawy Urzędu 30-10-2014

Zgodnie z poczynioną podczas pierwszego spotkania obietnicą - do nowotarskich miłośników kijków Nordic Walking przyjechał ponownie Mistrz Świata w tej dyscyplinie sportu – Tomasz Brzeski. Został on zaproszony przez Arkadiusza Marczyka – nowotarskiego instruktora Nordic Walking, członka TKKF Gorce-Nowy Targ, który propagował w naszym mieście program „Idę po zdrowie!”. Program ten był prowadzony z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i był dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nadesłane 30-10-2014

Fot. Jana Pajonko

Uchwałą Rady Miasta Kieżmark burmistrz Marek Fryźlewicz otrzymał Medal Miasta Kieżmark. To honorowe wyróżnienie przyznano mu za, jak to podkreślono w uzasadnieniu „wielki wkład i zaangażowanie w rozwój partnerskich kontaktów pomiędzy Kieżmarkiem a Nowym Targiem oraz wspólne realizowanie projektów poprzez Euroregion „Tatry”.

Reporter 30-10-2014

Odniesienie się do zarzutów zawartych z liście otwartym skierowanym do Burmistrza Miasta Nowy Targ i podpisanym przez dr Annę Ujwary-Gil

  • Przeznaczenie terenu oraz zasady zagospodarowania i zabudowy dla obszaru o którym mowa w liście określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego NOWY TARG 13 przyjęty Uchwałą Rady Miasta Nowy Targ Nr 86/XXXIII/05 z dnia 26 października 2005r. (Dz. Urzęd. Woj. Małopolskiego Nr 736, poz. 5372 z późn. zm.). Na terenie objętym planem miejscowym zmiana zagospodarowania terenu, w tym budowa obiektu budowlanego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę w oparciu o ustalenia planu miejscowego. Pozwolenie na budowę wydaje Starosta Nowotarski.

Reporter 29-10-2014

Nowy Targ. Podhale i Orawa stają się coraz bardziej przyjazne dla miłośników spędzania czasu na rowerze. Do końca tego roku będziemy mieli w regionie 35 km asfaltowych tras dla jednośladów.

To co jeszcze 10 lat temu było tylko mrzonką, dziś staje się faktem. W Nowym Targu 24 października został otwarty (kolejny już w tym mieście) kilkukilometrowy odcinek trasy rowerowej.

Dziennik Polski 29-10-2014

Kampania wyborcza nabiera prędkości. I w ostatnich dniach słychać różne opinie, których poza sezonem byśmy nie usłyszeli. Można udawać że się nie słyszy jeśli niespójna logicznie jest osoba początkująca w polityce – wiedzą o tym dobrze kierowcy, którzy tolerują na drogach „L-ki”, a wkrótce będą musieli być do nich jeszcze bardziej cierpliwi.

Gorzej jeśli brakiem rozmysłu i wiedzy wykazują się osoby z pierwszych stron gazet. Otóż czytam sobie iż w Nowym Targu nie ma strategii rozwoju miasta.

Reporter 29-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz Marek Fryźlewicz został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Na uroczystości w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Krakowie odznaczenie w imieniu Ministra Burmistrzowi przypiął Dowódca 6. Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. Adam Joks. Złotym Medalem obok Burmistrza odznaczeni zostali m.in. Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek i Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Mróz.

Reporter 29-10-2014
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Nowego Targu, którzy zaangażowali się w proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Targ na rok 2015, zarówno na etapie składania propozycji projektów, jak również na etapie głosowania.
 
W głosowaniu wzięło udział 4063 osób, w tym 41 głosów nie zostało uwzględnionych ze względu na błędy typu: brak podpisu, brak numeru PESEL, nie przyznania żadnego punktu, przyznania punktów w więcej niż jednym okręgu.
 

Sprawy Urzędu 28-10-2014

W dniach 22-24 października Szkoci przybyli do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w ramach imprezy „Alba gu bràth - spotkania z kulturą szkocką”, a zrobili to na całego przenosząc nawet zimnawą, mglisto-deszczową pogodę…no ale sami tego chcieliśmy.

Rozpoczęliśmy od prawdziwego wydarzenia, czyli koncertu Orkiestry Częstochowa Pipes & Drums. A właściwie to był nie tylko koncert, a było to spotkanie z historią muzyki szkockiej, w której naczelne miejsce piastują dudy i kapele dudziarskie. 

Reporter 28-10-2014

26 października w Nowym Targu, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 270 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

26 października mieszkańcy Nowego Targu mieli okazję sprawdzić, czy problem nadciśnienia dotyczy także ich.

Reporter 27-10-2014

Nie wielu mieszkańców Nowego Targu ma świadomość jak duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta w okresie międzywojennym miała podgorczańska dzielnica Kowaniec. Niegdyś samodzielna wieś, dziś stanowi jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie części miasta. W krajobrazie dzielnicy, po latach jej świetności, pozostały wspaniałe wille drewniane i murowane. Tym obiektom i ogólnie architekturze uzdrowiskowej poświęcony był piątkowy wykład w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej.

Nadesłane 25-10-2014

Fot. Anna Szopińska

Niepamięć im nie grozi – tym ludziom, których losy tworzyły historię miasta i Polski w latach wojennych przełomów i na przestrzeni dwóch wieków. W takim przekonaniu utwierdza pierwsza wystawa „Z rodzinnych archiwów nowotarskich rodów". I niech będzie zachętą do wydobywania z domowych zakamarków pamiątek, które z każdym rokiem nabierają większej wartości.

www.podhaleregion.pl 25-10-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

- Niektórzy mówią, że Nowy Targ nie ma produktu turystycznego. Jest, drogie koleżanki i koledzy, to jest jeden z największych produktów turystycznych. Za kilka lat, jak już będzie domknięty przez Słowację, będzie przyciągać gości i turystów no i oczywiście służyć mieszkańcom – podczas piątkowej uroczystości oddania do użytku nowotarskiego fragmentu historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr Burmistrz Marek Fryźlewicz podkreślał nie tylko walory nowej ścieżki rowerowej, ale również dobrą współpracę samorządów w tym zakresie.

Reporter 25-10-2014

W piątek 10 października br. na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej wyruszyła do Rybnika grupa poetów i bibliotekarzy z Nowego Targu i powiatu nowotarskiego. Wizyta miała dwojaki cel – poeci uczestniczyli w „Spotkaniu Gwar” zorganizowanym w ramach 45. Rybnickich Dni Literatury, natomiast bibliotekarze mieli okazję do zapoznania się z działalnością i organizacją rybnickiej książnicy oraz do wymiany doświadczeń zawodowych. Biblioteki z naszego regionu reprezentowali bibliotekarze z MBP w Nowym Targu, z Gminnych Bibliotek w Jabłonce, Rabie Wyżnej, Szaflarach oraz GBP W Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

Nadesłane 24-10-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 498
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE