Dziś mamy: wtorek
- 31 marca 2015 roku

90 dzień roku, 14 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:20
Zachód słońca: 18:07

Imieniny obchodzą: Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia

Światowy Dzień Backupu

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 58

Uczniowie II LO podsumowali projekt edukacyjny "Nasze miejsca - jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy?". Przedsięwzięcie, któremu patronowało Podhale24 pozwoliło na krytyczne przyjrzenie się otoczeniu szkoły w trakcie 13 spacerów badawczych.

Uczestniczyło w nich 260 osób. Młodzież nie tylko wskazała problemy, ale i znalazła sposoby ich rozwiązania. Podsumowanie projektu odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

podhale24.pl 30-03-2015

W dniu 26 marca 2015 r. w nowotarskim Urzędzie Miasta odbyła się kolejna edycja spotkania pn. ,,Szkoła Trzeźwych Kierowców”. Spotkanie było adresowane do kursantów prawa jazdy i miało na celu przeciwdziałanie przypadkom jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Część szkolenia, dotyczącą zagadnień związanych z nadużywaniem alkoholu poprowadził pan Tadeusz Waradzyn – terapeuta. Następnie uczestnicy szkolenia wysłuchali zagadnień prawnych, które omówił Pan Jerzy Kozieł – przedstawiciel Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Sprawy Urzędu 30-03-2015

W dniu 30 marca 2015 roku w Urzędzie Miasta Nowy Targ odbyło się spotkanie z pedagogami nowotarskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Spotkanie było poświęcone przystąpieniu szkół do kolejnej edycji kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Jak co roku kampania bogata jest w kolorowe ulotki, broszury, plakaty, dyplomy, informatory, certyfikaty, materiały dla uczniów, jak również dla rodziców.

Reporter 30-03-2015

25 marca odbył się finał Małopolskiego Konkursu Matematycznego, którego laureatem został uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 Maciej Brożek. To wielki sukces Maćka ponieważ udało mu się pokonać ponad 8 tysięcy uczniów z całego województwa. Rezultatem tym zapewnił sobie zwolnienie z części pierwszej sprawdzianu po klasie szóstej i to wszystko będąc uczniem klasy piątej!!! Gratulujemy serdecznie Maćkowi jak i jego nauczycielce pani mgr Renacie Liszce.

Nadesłane 30-03-2015

Fot. Anna Szopińska

W Galerii BWA „Jatki" zrobiło się światowo i stołecznie. Zawdzięczamy to wystawie prac Tomasza Awdziejczyka i wyeksponowaniu artystycznego pokłosia międzynarodowego pleneru malarskiego LIPOVCI 2013. Bo to już import ze Słowenii.

Tomasz Awdziejczyk to warszawianin, absolwent stołecznej ASP, uczeń m.in. znakomitego malarza i grafika prof. Jerzego Tchórzewskiego. Mnogość wystaw indywidualnych i zbiorowych świadczy zarówno o twórczym temperamencie artysty, jak też dynamice jego kariery w artystycznymn świecie.

www.podhaleregion.pl 30-03-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

26 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu odbył się po raz szósty Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku przebiegał on pod tytułem „Cztery pory roku”.

W konkursie brały udział sześcioosobowe grupy uczniów klas I-III ze wszystkich nowotarskich szkół podstawowych. Mali artyści deklamujący wiersze wychwalające uroki każdej z pór roku, wykazali się niezwykłymi zdolnościami recytatorskimi. Konkursowi uroku dodały misternie przygotowane stroje i rekwizyty.

Nadesłane 27-03-2015

W dniu 26 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyły się dwa warsztaty profilaktyczne. Pierwszy pt: „Happy Life” adresowany do uczniów klas III oraz drugi pt: ,,Chciałem dobrze" adresowany do uczniów klas IV. Warsztaty miały charakter dramowy, ukierunkowany na profilaktykę agresji oraz przemocy rówieśniczej, jak również społecznej. Warsztaty miały na celu pobudzanie refleksyjności, inspirowanie aktywności i poszukiwania rozwiązań w trudnych sytuacjach.

Sprawy Urzędu 27-03-2015

Przyszłe kosmetyczki kształcące się w Policealnym Studium Zawodowym Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu korzystają nie tylko z wiedzy wysoko wyspecjalizowanej kadry i świetnie wyposażonej własnej pracowni. Współpraca z renomowanymi firmami daje im także możliwość przeprowadzania szkoleń na najnowocześniejszym sprzęcie.

 

Nadesłane 27-03-2015

Grupa teatralna "O szesnastej" z Miejskiego ośrodka Kultury w Nowym Targu wzięła udział w XXIV Przeglądzie Młodych "Przekręt" organizowanym przez XVII LO im.A.Osieckiej we Wrocławiu. Promując przegląd Organizatorzy zapraszali w taki oto sposób "jeżeli jesteś kreatywny, jeżeli masz coś ciekawego do pokazania i powiedzenia, jeżeli szukasz własnego sposobu na życie – weź udział w naszej imprezie!(...). Nasza impreza da Ci szanse zaprezentowania się szerokiej publiczności. A sam będziesz mógł obejrzeć dokonania Twoich rówieśników. Ten Tydzień to czas spotkań i nawiązywania nowych, fascynujących przyjaźni.

MOK 27-03-2015

HOKEJ. Piętnasty w historii nowotarskiego hokeja brązowy medal mistrzostw Polski stał się faktem! „Szarotki" wykorzystały atut własnego lodowiska i po raz drugi pokonali zespół Ciarko PBS Bank Sanok. Tym samym podopieczni Marka Ziętary dokonali wręcz niemożliwego, biorąc pod uwagę przed sezonowe spekulacje.

www.podhaleregion.pl 27-03-2015

We wtorek 24 marca 2015 roku w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach otwartych rodziców naszych przedszkolaków, ale nie tylko… Wśród gości miło nam było przywitać również babcię oraz starszą kuzynkę.

Celem spotkania było wspólne spędzenie czasu dzieci ze swoimi bliskimi poprzez udział w warsztatach kreatywnych. W miłej przedświątecznej atmosferze wykonaliśmy dekoracje wielkanocne, takie jak: wiosenne wianuszki, zajączki z koszyczkiem na jajko oraz styropianowe jajka ozdobione włóczką i konfetti. Zarówno dzieci, jak i ich goście pracowali z ogromnym zapałem. Wspólne wykonanie ozdób dało nam wszystkim wiele radości, ale to nic dziwnego…, bo przecież jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy ofiarować naszym pociechom, jest właśnie wspólnie spędzony czas i wykonanie czegoś „razem”.

Nadesłane 26-03-2015

Dnia 15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków. Otwarcia imprezy oraz wręczenia nagród dokonali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Przewodniczący Rady Gminy Jedlicze Piotr Woźniak i Przewodniczący Komisji OKZSiR Krystyna Marć. Sędzią technicznym był shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Krośnieński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Romana Woźniaka.

Nadesłane 26-03-2015

W dniach 21-22 marca 2015 w Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbyło się seminarium dalekowschodnich sztuk walki , w którym uczestniczyło 62 adeptów szkół walki tj. S.K.K.F. "Akyama"  prowadzonego przez sensei Aleksandra Kozieła 4 dan , szkoła walki SHOBU prowadzona przez sensei Sebastaiana Westrycha 2 dan oraz Stowarzyszenie Yokozuna prowadzone przez sensei Ewę Pawlikowską 4 dan.

Nadesłane 24-03-2015

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA MŁODZIEŻY z klasami mundurowymi w Nowym Targu organizuje w dniach 26 marca i 9 kwietnia 2015r. „Dzień Otwarty” dla uczniów szkół gimnazjalnych, którego celem jest przedstawienie oferty kształcenia na rok szkolny 2015/2016.

Nadesłane 19-03-2015

17 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się przesłuchania konkursu piosenki angielskiej, wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.

Organizatorami wydarzenia byli: Gimnazjum Nr 1 ,Miejski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 4. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Nowego Targu oraz Szkoła Języków Obcych  Languehouse w Nowym Targu. Przedstawiamy wyniki konkursu:

MOK 19-03-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 507
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE