Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: poniedziałek
- 24 listopada 2014 roku

328 dzień roku, 48 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:03
Zachód słońca: 15:49

Imieniny obchodzą: Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 21

W pierwszym, a już wyjątkowo tłumnym Powiatowym Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej im. Jadwigi Apostoł Staniszewskiej w nowotarskim MOK-u, wśród kilkuset uczestników, wystąpił wokalny zespół reprezentujący Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.

Dziewczęta przygotowywane przez swojego nauczyciela, Jakuba Mrugałę, przy wyjątkowo dużej konkurencji i potwierdzonym przez jurorów wysokim poziomie prezentacji, odniosły tam niemały sukces w postaci:

Nadesłane 21-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu obchodziły we czwartek swoje święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Wprowadzony jeszcze za czasów sprawowania funkcji Ministra Pracy i Polityki Socjalnej przez śp. Jacka Kuronia.

- Ta wasza praca, która codziennie iesie z sobą nowe wyzwania, problemy i tematy które trudno jest rozwiązać, ale dajecie radę i w Nowym Targu jest odczuwalne, że Ośrodek Pomocy Społecznej radzi sobie pomimo iż nie zawsze starczy na wszystko pieniędzy – dziękował im Burmistrz Marek Fryźlewicz.

Reporter 21-11-2014

Wręczenie tytułu oraz nagrody odbyło się 17.11.2014 r. w Warszawie na uroczystej gali podsumowującej konkurs Szkół Odkrywców Talentów. W uroczystości tej brała udział wicedyrektor przedszkola- Leokadia Urbaniak, oraz nauczyciele biorący udział w projekcie- Jadwiga Kaczmarczyk i Weronika Trochimiuk.

Reporter 20-11-2014

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

Strefa Aktywności Gospodarczej u wschodnich granic miasta została uroczyście otwarta.

Spółka Nowa Targowica uzyskała pozwolenie budowlane.

NTvK Podhale 14-11-2014

Fot. Anna Szopińska
Spółka Nowa Targowica uzyskała pozwolenie budowlane. Na 12-hektarowy teren za Komendą Powiatową Policji i ul. Polną wjechał ciężki sprzęt. Od dawna oczekiwane prace ruszyły z impetem.

Inwestorzy zaczynają od wyrównania terenu i zgromadzenia budulca.W pierwszej fazie na obszarze należącym do spółki i dzierżawionym od miasta zagospodarowanych ma być ok. 5 hektarów.

www.podhaleregion.pl 14-11-2014

Wiemy już, które samorządy na Podhalu są najbardziej przyjazne mieszkańcom. Na tym polu Nowy Targ wreszcie pokonał Zakopane.

Władze Nowego Targu zyskały potężną kartę przetargową w nadchodzących wyborach samorządowych. W opublikowanym właśnie przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie (MISTiA) prestiżowym rankingu najlepszych gmin i miast w Małopolsce stolica Podhala zajęła najlepsze w historii - 8. miejsce.

Gazeta Krakowska 14-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Miejska Pływalnia w Nowym Targu otrzymała homologację Polskiego Związku Pływackiego. 10 listopada stosowne dokumenty podpisali Przewodniczący Komisji ds. Inwestycji i Urządzeń Sportowych PZP Jan Rajewski oraz Prezes Związku Andrzej Kowalski. Homologacja ważna jest bezterminowo. We środę dotarła do Urzędu Miasta.

 - Myślę że zakończy to niepotrzebne dyskusje na temat naszego basenu, czy nadaje się on do organizacji zawodów, czy nie – mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz.

Reporter 13-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

- W tym świecie kiedy grozi nam zachwianie tych nienaruszalnych wartości, zatarcie tego co jest w życiu najważniejsze jesteście państwo świadkami i świadectwem, że można przetrwać, można być razem pomimo wielu trudności i problemów – Burmistrz Marek Fryźlewicz we czwartek zaprosił 50 nowotarskich par małżeńskich na jubileusze zawarcia związku. Jedna para obchodziła 60-lecie, reszta Złote Gody – jubileusze pięćdziesieciolecia, co honorowane jest nadawanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Burmistrz Fryźlewicz wraz z Zastępcą Eugeniuszem Zajączkowskim wręczyli jubilatom medale, kwiaty i upominki.
Reporter 13-11-2014

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem w ostatnim czasie pięknie zmodernizowanej, odbył się wernisaż twórczości artystycznej Elżbiety Nałęcz-Kęszyckiej.

Nowotarska artystka, absolwentka Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego i Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – Studium Tkaniny Artystycznej na Wydziale Malarstwa i Grafiki, przy tej okazji świętowała również 50-lecie swojej pracy artystycznej. Jej sztuka – tkaniny i malarstwo są jak opowiadała tworzone szybko będąc odczuciem chwili, nastroju i uczuć artystki.

Reporter 13-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Tablica dla Marszałka, prezydenckie medale dla zasłużonych, statuetki świętej Katarzyny dla honorowych ambasadorów i koncert pieśnie patriotycznych dla wszystkich – pod tymi znakami upłynęły główne obchody Święta Niepodległości w Nowym Targu. Miasto świętowało dwa dni.

Tradycyjnie w przeddzień rocznicy na grobach zasłużonych w walce o niepodległość złożone zostały wiązanki przez przedstawicieli władz Miasta, Powiatu, służb mundurowych oraz młodzieży. Po południu w Miejskim Ośrodku Kultury miały miejsce główne obchody niepodległościowych uroczystości.

Reporter 12-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Wystawa unikalnych statków powietrznych oraz nowy miejski kalendarz ze zdjęciami z lotu ptaka – w swoje 29. urodziny Michał Adamowski nie spodziewał się prezentów, a sam je rozdawał. W holu Urzędu Miasta odbył się wernisaż jego wystawy „Skrzydła III”, a światło dzienne oficjalnie ujrzał miejski kalendarz, który w tym roku jest właśnie jego dziełem.

Michał Adamowski jest fotoreporterem – freelancerem. Współpracuje z różnymi portalami i agencjami fotograficznymi. Ponadto w ramach uprawiania fotografii uprawia spotting lotniczy, czyli poluje z teleobiektywem na różne statki powietrzne.

Reporter 10-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Tradycyjnie już przed zbliżającym się Świetem Niepodległości Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zorganizowało wieczór pieśni patriotycznych. Przy akompaniamencie gitary Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lesława Mikołajskiego najpiękniejsze narodowe i żołnierskie pieśni wykonywali przedstawiciele władz Miasta z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem na czele, nauczyciele, uczniowie Gimnazjum, rodzice uczniów oraz wszyscy, którzy skorzystali z otwartego zaproszenia na tą imprezę.

Reporter 10-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

- Pasuję cię na ucznia pierwszej klasy – tą formułkę z ust dyrektora Witolda Zapiórkowskiego usłyszało dziś każde dziecko chodzące do pierwszej klasy Szkoły Podstwowej nr 6 im. Burmistrza Józefa Rajskiego. Na uroczystości obecny był aktualny następca patrona, Burmistrz Marek Fryźlewicz.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły najmłodsi uczniowie wypowiedzieli formułkę, a grupka wyróżnionych ślubowała na sam sztandar.

Reporter 10-11-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Wydanie osiemnastego numeru „Almanachu Nowotarskiego” zbiegło się z okrągłym jubileuszem wydawcy tego rocznika – Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Na czterdzieste urodziny PTPN Burmistrz Marek Fryźlewicz nadał Towarzystwu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu.

Jubileuszowa gala połączona z promocją „Almanachu” odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpił Miejski Nauczycielski Chór „Gorce” oraz regionalne zespoły „Mali Śwarni” i „Młode Podhale” z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
Reporter 07-11-2014

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W czwartek 6 listopada 2014 r. w kościele Matki Bożej Anielskiej na Kowańcu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. kanonika Zdzisława Stypuły przez prawie 40 lat związanego z miastem, a szczególnie parafią św. Katarzyny, gdzie przez kilka lat był wikarym, a następnie duszpasterzował jako proboszcz, a ostatnio po przejściu na emeryturę jako rezydent w parafii na Kowańcu.

Reporter 07-11-2014
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 499
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE