Dziś mamy: niedzielę
- 1 marca 2015 roku

60 dzień roku, 9 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:23
Zachód słońca: 17:21

Imieniny obchodzą: Albin, Antoni, Antonina, Budzisław, Budzisz, Eudokia, Eudoksja, Ewdokia, Feliks, Herakles, Herkules, Jewdocha, Joanna, Józef, Nikifor, Piotr

Międzynarodowy Dzień Walki przeciw Zbrojeniom Atomowym

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 13

Być może jeszcze w tym roku   na nowotarskim cmentarzu komunalnym, gdzie z braku miejsc niemal zaprzestano pochówków, zostanie urządzonych kilkadziesiąt nowych miejsc na groby.

Decyzją miasta cmentarz zostanie powiększony o około pół  hektara terenu, jaki przylega od strony ulicy Norwida i Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II.

- Powiększymy cmentarz, bo nowy burmistrz Grzegorz Watycha zauważył, że jest taka  możliwość – mówi Wojciech Watycha, zastępca naczelnika wydziału gospodarki nieruchomościami i planowania w nowotarskim magistracie. – To pozwoli pochować tam jeszcze trochę osób.

Gazeta Krakowska 25-02-2015

Czy z tragedii, jaką spowodował wybuch gazu przy ul. Waksmundzkiej w grudniu 2008 zostały wyciągnięte wnioski? Co jeszcze można uczynić, żeby zapobiec zagrożeniu dla życia i zdrowia mieszkańców, jakim jest rozszczelnienie sieci?

Poniedziałkowa awaria sieci w pobliżu tego samego miejsca nie skończyła się już tragicznie, bo w porę zadziałała czujka i zostały zaalarmowane służby ratownicze.

www.podhaleregion.pl 25-02-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 22 lutego 2015 r. na stoku wyciągu narciarskiego „ Zadział” odbyły się XXXIII zawody narciarskie „ O Puchar Przechodni Związku Podhalan” , organizowane przez Związek Podhalan Oddział w Nowym Targu przy współudziale Podhalańskiego Podokręgu Narciarskiego w Nowym Targu oraz Stacji Narciarskiej „Zadział”.

Zawody rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. , którą odprawił ks. Władysław Nowobilski - proboszcz parafii w Ciścu ( powiat Żywiec ), a pochodzący z Białki Tatrzańskiej.

Reporter 25-02-2015

Zapraszamy na kolejne „Spotkania z kulturą…” w dniach 4 – 6 marca (środa – piątek), których bohaterem tym razem będzie Portugalia, czyli „onde a terra se acaba e o mar começa”. Będzie koncert fado, będzie slajdowisko podróżnicze, będzie spotkanie z winami portugalskimi i portugalskimi smakami, a także tradycyjne pokazy filmów portugalskich. Nie zabraknie książek portugalskich i nie tylko, które rozdamy i zaproponujemy w przystępnych cenach.

MOK 20-02-2015

Realizując wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Wydział I Cywilny z dnia 2.10.2014 r. oraz zawartą z Panem Wiktorem Sową ugodę z dnia 6.02.2015 r. niniejszym:

Przepraszamy Pana Wiktora Sowę, byłego wojewodę nowosądeckiego i radnego Miasta Nowy Targ za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i czci poprzez przypisanie mu w artykule opublikowanym w ślad za „Dziennikiem Polskim" na stronie Urzędu Miasta Nowy Targ (www.nowytarg.pl/news.php?cod=765) współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Prawomocnym wyrokiem z dnia 27 czerwca 2006 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie, sygn. akt V AL 3/06, orzekł, że p. Wiktor Sowa nie pracował, nie pełnił służby, ani nie był świadomym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa. Niniejszym wyrażamy ubolewanie z powodu wyrządzonej Panu Wiktorowi Sowie krzywdy.

Sprawy Urzędu 20-02-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

14 lutego na Zadziale rozegrane zostały tradycyjne zawody narciarskie dla dzieci - Memoriał Władysława Sięki. W tegorocznym XVIII Karnawale na śniegu wystartowało 73 zawodników w slalomie i 58 w zjeździe na worku z 17 miejscowości: Nowy Targ, Szaflary, Chrzanów, Waksmund, Klikuszowa, Rogożnik, Laskowa, Łopuszna, Morawczyna, Groń, Rabka, Pyzówka, Lasek, Ludźmierz, Obidowa, Harklowa, Zakopane.

"Nojśwarniejsymi" zawodów zostali: Paulina Zubek i Tomasz Batkiewicz z Nowego Targu.

Reporter 17-02-2015

Jest to dla Nowego Targu historyczny dzień. Z Naczelnego Sądu Administracyjnego nadeszło potwierdzenie oddalenia skargi kasacyjnej PKP (wraz z obszernym uzasadnieniem). Dla miasta oznacza ono finał kilkuletniej sądowej batalii i prawo do 7,5-hektarowej kolejowej nieruchomości (wraz z budynkiem c.k. austriackiego dworca).

Chodzi o 7,5 hektara gruntu, na którym znajdują się tory, urządzenia kolejowe i historyczny, choć mocno zniszczały dworcowy obiekt. Postępowanie dotyczące kolejowych nieruchomości trwało ponad cztery lata.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Maciej Zubek

Odbyła się druga edycja nowotarskiego ICE BUG Winter Trail 2015 czyli jednej z największych w kraju zimowych imprez biegowych. Biegano tradycyjnie trasą wokół Turbacza. Start i meta usytuowane były pod Długą Polaną. Wystartowało blisko pół tysiąca uczestników.

Idea prosta: popularyzacja biegów górskich, które zyskują na coraz większej popularności. Rok debiutowaliśmy. Mimo małych niedociągnięć zebraliśmy wiele pochlebnych opinii. Postanowiliśmy więc nie tylko kontynuować, ale też i rozbudować formułę naszych zawodów.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Anna Szopińska

W karnawałowym jeszcze czasie Młoda Podhalańska Filharmonia uraczyła publiczność fantastycznym koncertem. Fantastycznym, bo był on wejściem do zaczarowanego ogrodu bajek i musicali. Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej wypełniła się słuchaczami w różnym wieku do ostatnich miejsc.

Bo któż z dorosłych nie chciałby posłuchać tak lubianych, miłych uszom utworów jak „Sleeping Beauty", „Over te Rainbow" czy arii z musicali „Rose – Marie" i „Upiór w operze Andrew Loyda Webbera? Kto nie dałby się porwać dźwiękom tanga „Por una cabeza" Carlosa Gardela i kultowej melodii „My Fair Lady".

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Zapraszamy na trasy biegowe w Nowym Targu. Została przygotowana trasa na lotnisku wokół rezerwatu „Bór na Czerwonem” oraz 5-cio kilometrowa narciarska trasa biegowa w "Borze Kombinackim". Można też skorzystać z pętli na stadionie biegowym przy stacji narciarskiej Długa Polana.

Uwaga! W Borze Kombinackim prowadzone są prace leśne, należy zachować ostrożność.

Uprzejmie prosimy o niedeptanie torów biegowych oraz niewpuszczanie psów na tory biegowe. Dziękujemy :)

Sprawy Urzędu 17-02-2015

Od 16 do 28 lutego 2015 grupa 144 dzieci z nowotarskich szkół podstawowych uczestniczyć będzie w projekcie „Jeżdżę z głową” współfinansowanym przez Województwo Małopolskie.

Projekt zakłada naukę jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów w 7 grupach zajęciowych (po 12 uczniów w grupie) i nauki jazdy na nartach biegowych w 5 grupach zajęciowych (również po 12 uczniów w grupie). Dzieci dowożone będą na stok narciarski Zadział i trasę biegową w  rejonie Boru Na Czerwonym.

Nadesłane 16-02-2015

14 lutego 2015 r. Z Nowego Targu rusza Icebug Winter Trail 2015 – impreza biegowo-turystyczna składająca się z Zimowego Biegu Górskiego oraz alternatywnie z Zimowych Zawodów na Orientację. Biegacze będą rywalizować w zimowym biegu na Turbacz, lub w zimowym biegu na orientację w okolicach szczytu tej góry.

Szczegóły pod adresem www.icebugwintertrail.pl Patronat nad biegiem objął Burmistrz Grzegorz Watycha.

Reporter 12-02-2015

Trwa XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Małopolska 2015”. Blisko 1400 uczestników rywalizuje ze sobą w Zakopanym, Oświęcimiu, Nowym Targu, Krynicy Zdroju, Bukowinie Tatrzańskiej i Kościelisku. Oficjalne rozpoczęcie już 14 lutego o godz. 17 na torze lodowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Ceremonia otwarcia XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w hokeju na lodzie odbędzie się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu 14 lutego o godzinie 13,30.
Nadesłane 11-02-2015

Jest to program Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, sprawdzonych, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. Celem programu jest szerzenie globalnej myśli technicznej w trosce o tworzenie klimatu zrównoważonego rozwoju i budowanie zielonej gospodarki.

Zadaniem programu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii jest pomoc przedsiębiorcom − oferującym technologie przynoszące znaczne korzyści dla ochrony środowiska oraz komercjalizującym sprawdzone rozwiązania

Nadesłane 11-02-2015

Fot. Michał Adamowski

W dniach 6-8 lutego br. na Podhalu zostały rozegrane III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o puchar Firmy PCD SALAMI. W tym roku organizatorzy założyli, że odbędą się trzy loty. Pierwszy i drugi w sobotę, ostatni - dla zwiększenia atrakcyjności w śród mieszkańców Podhala - w niedzielę.

Piątek był tym razem dniem przyjazdu i rejestracji. Spośród zgłoszonych wstępnie 25 balonów przyjechało 24.

Nadesłane 10-02-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 505
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE