RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 28 lipca 2015 roku

209 dzień roku, 31 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:05
Zachód słońca: 19:27

Imieniny obchodzą: Świętomir, Innocenta, Innocenty, Marcela, Pantaleon, Samson, Wiktor, Wiktoriusz

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Aeroklub
UTW
NTvK

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 52

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

NTvK Podhale 27-07-2015

Fot. Zbigniew Krauzowicz

W dniu 24 lipca 2015 r. w Auli Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego PPWSZ w Nowym Targu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów licencjackich i magisterskich absolwentom studiów Pielęgniarskich.

Mottem uroczystości były słowa Karola de Foucauld : „ Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje”.

Reporter 25-07-2015

Pięć lat temu kilku muzyków zawodowych pragnących komponować własne utwory, wspólnie je wykonywać i przedstawiać publiczności, zebrało się wokół Ruth Matarasso, profesor analizy i pisma muzycznego w Konserwatorium Muzycznym w Brest (Francja), aby założyć własny zespół.

Tak powstało Diverssimento tworzące kalejdoskop muzycznych stylów, muzyki kameralnej, sakralnej, czułej, wesołej, i zawsze optymistycznej.

MOK 25-07-2015

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych - to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna nowa odsłona prowadzonej od lat przez Administrację Podatkową akcji „Weź paragon" rusza w lipcu.
Małopolska Administracja Podatkowa zwraca uwagę, że obok paragonów fiskalnych sprzedawcy wystawiają też paragony niefiskalne. Są one wystawiane przed fiskalizacją kasy i nie powinny być przekazane kupującemu jako dowód zakupu, jeżeli sprzedawca jest zobowiązany do ewidencjonowania obrotów na kasach rejestrujących.

Reporter 21-07-2015

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

NTvK Podhale 19-07-2015

W dniach 29.06. – 10.07.2015 już po raz siódmy została rozegrana wakacyjna liga trenerów osiedlowych o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ w piłce nożnej w kategorii szkół podstawowych.

Mecze odbywały się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum nr 2 i Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn. W zawodach brała udział młodzież z całego miasta. Przez dwa tygodnie młodzi piłkarze rozegrali 4 rundy, systemem każdy z każdym. Pomimo panujących upałów rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestniczącej w nich młodzieży szkolnej, a zawodnicy wykazywali wielką ochotę do gry.

Reporter 18-07-2015

W związku z zagrożeniem zdrowia i życia po zetknięciu się z narkotykami nowej generacji tzw. dopalaczami pragniemy zaapelować szczególnie do młodych ludzi, aby nie kupowali substancji niewiadomego pochodzenia oraz do dorosłych, aby zwrócili uwagę na osoby niepełnoletnie i młodzież. Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji o pojawieniu się tzw. dopalaczy do najbliższej jednostki policji.

Bezpłatna infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej: 800 060 800

Reporter 17-07-2015

W Brnie z udziałem ponad 100 zespołów został rozegrany międzynarodowy młodzieżowy turniej w unihokeju. Wzięły w nim udział również juniorki MMKS Podhale Nowy Targ, które przywiozły stamtąd wygraną.
W rozgrywkach grupowych nowotarżanki odniosły cztery wyraźne wygrane. Jak burza przeszły też ćwierćfinał i półfinał, pokonując w nim po raz drugi drużynę Black Angels. W finale unihokeistki MMKS spotkały się z Herbadent Praha SJM i tu również pokazały klasę pewnie wygrywając z czeską drużyną 7:2. Tym mocnym akcentem unihokeistki MMKS zakończyły najlepszy sezon od czasu powstania sekcji unihokeja w MMKS Podhale Nowy Targ. Wyjazd drużyny został współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Nowy Targ.

Reporter 16-07-2015

13 lipca 2015r. o godzinie 17:00 w Sali Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się uroczystość podpisania Porozumienia Współpracy Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, do której dołączyły kolejne grupy gospodarcze. Obecni na uroczystości i reprezentujący Nowotarską Izbę Gospodarczą Pan Marek Teper oraz Pan Ryszard Steskal złożyli podpisy pod Porozumieniem. W uroczystości oprócz przedstawicieli organizacji gospodarczych udział wzięli przedstawiciele samorządów. Samorząd Miasta Nowego Targu był reprezentowany przez Pana Waldemara Wojtaszka, Zastępcę Burmistrza.

Reporter 16-07-2015

W dniach 10 do 12 lipca w partnerskim mieście Nowego Targu Kežmaroku odbyły się Targi Rzemiosła EL'RO 2015. Na 3 dni Kežmarok zamienił się w największą i najsłynniejszą stolicę ludowego rzemiosła na Słowacji.

Imprezę rozpoczął historyczny pochód ulicami miasta i uroczyste otwarcie. Ponad 70 kramów dla rzemieślników, zamek i architektura domów mieszczańskich na rynku sprawiły, niepowtarzalną atmosferę.

Reporter 14-07-2015

Na 11 półfinale Małopolskiego Festiwalu Smaku w Nowym Targu swoje produkty prezentowało 20 wystawców z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Pod dostatkiem było serów, wędlin, miodu, pierogów, zup, w tym bryndzowej i grzybowej, jagnięciny, pstrąga jak i wielu innych przysmaków.

Jury składające się z zawodowych kucharzy i ekspertów kulinarnych zdecydowało, iż Grand Prix otrzymał moskol z masłem czosnkowym Janiny Zborowskiej z Witowa. Drugie miejsce przyznano bundzowi wędzonemu przygotowanemu przez Janinę i Bolesława Bobaków z Zębu, miejsce trzecie powędrowało do Pani  Agnieszki Niezgody ze Szczawnicy za jagnięcinę z rożna.

Reporter 13-07-2015

W tym tygodniu w Przeglądzie Tygodniowym emitowanym przez Nowotarską Telewizję Kablową także za pośrednictwem drogi internetowej na stronie www.ntvkpodhale.pl zamieszczono reportaże z następujących wydarzeń:

NTvK Podhale 10-07-2015

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę lipca w Nowym Targu odbyły się zawody rekreacyjno-sportowe p.n. „II Powitanie Lata z Nordic Walking” organizowane przez nowotarskiego instruktora Nordic Walking Arkadiusza Marczyka przy współfinansowaniu ze środków Gminy Miasto Nowy Targ i pod patronatem burmistrza miasta Nowego Targu.

Nadesłane 10-07-2015

Fot. Edward Galica

Nowy Defibrylator Medtronic Physio-Control Lifepak 1000 otrzymała Stacja Ratunkowa Długa Polana, w której działa Sekcja Operacyjna Nowy Targ Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Defibrylator jak wiadomo służy diagnozowaniu i przywracaniu normalnej pracy serca w przypadkach migotania komór serca i tachykardii bezkrążeniowej.

Nadesłane 09-07-2015

Rozpoczęła się duża inwestycja drogowa przy szpitalu w Nowym Targu - przebudowa ulic Szpitalnej, Norwida i skrzyżowania miedzy nimi. Wczoraj przekazano plac budowy. Roboty potrwają do końca roku, a odwiedzający cmentarz i szpital musza liczyć się z utrudnieniami. Pocieszeniem jest fakt, że po ich zakończeniu dojazd do obu miejsc będzie wygodny i bezpieczny.

podhale24.pl 09-07-2015
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 516
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE