RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 22 maja 2019 roku

142 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:48
Zachód słońca: 20:24

Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 85
Związek na Złoty Medal

Tegoroczni Jubilaci otrzymali Złote Medale za wybitne osiągnięcie jakim jest prawdziwa miłość! Bój o nią toczyli przez ponad 50 lat.

Pary obchodzące złote, diamentowe i żelazne gody są symbolem prawdziwej miłości, której nie zdołał pokonać czas. Jak mówił belgijski dziennikarz Robert Poulete „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, ale po czasie jej trwania”. Żywym dowodem słuszności tych słów są obecne na dzisiejszej uroczystości pary.

Zgodne dożycie tak godziwego i pięknego wieku zasługuje na słowa uznania i podziwu, które popłynęły również z ust Burmistrza Grzegorza Watychy: „chciałem Państwu podziękować i pogratulować, że wytrwaliście razem, za to, że się wspieracie w pokonywaniu trudności, i że jesteście tutaj razem również w tej bardzo podniosłej i radosnej chwili. Możecie być dumnymi z tego, co osiągnęliście przez te wszystkie  lata wspólnego małżeńskiego życia”.

Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa, ale te dzisiejsze szczególnie, gdyż są symbolem długowiecznej miłości, wdzięczności i poświęcenia. Osoby, które przeżyły razem 50 lat są odznaczane specjalnym Złotym Medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. To piękne wyróżnienie, którego pozazdrościć mogą dzisiejsze młode małżeństwa. Jak powiedział ksiądz prałat Stanisław Strojek: „głównym problemem dzisiejszej młodzieży jest to, że jest tak niezdecydowana ani do kapłaństwa, ani do małżeństwa, boją się długoterminowych zobowiązań i wy jesteście dzisiaj dla nich znakiem, że można pięknie żyć, a gdy przychodzi miłość i uczucie odważnie iść razem w życie”. Patrząc na współczesne podejście do małżeństwa można przypuszczać, że z biegiem lat takich pięknych jubileuszy będzie coraz mniej. Przyłączam się zatem do życzeń Burmistrza Grzegorza Watychy, „aby ta tendencja liczby zawieranych małżeństw powróciła do tej z lat 60”. Lat trudnych, a mimo to owocnych w trwałe, długie i piękne małżeństwa.

Coroczne spotkanie odbyło się w dniu 3 października w sympatycznej atmosferze w Karcmie u Borzanka. Obecni na uroczystości Jubilaci są pełni pogody ducha i uśmiechów na twarzy. Miło patrzeć, jak mimo upływu lat, wiernie wytrwali przy stałych wartościach. Życzymy wszystkim Jubilatom dużo zdrowia, uśmiechu i kolejnych wspólnych jubileuszy.

Print Informacja z dnia 05-10-2018, była czytana 922 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE