RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 19 marca 2019 roku

78 dzień roku, 12 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:46
Zachód słońca: 17:49

Imieniny obchodzą: Bogdan, Józef

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 51
Przywitanie Lata - z Łąkami Łan i Floydami

Choć lato witało nowotarżan wyjątkowo chłodno, Nowy Targ bynajmniej nie odwzajemnił się tym samym. Mieszkańcy zaopatrzeni w puchówki i polary, witali lato głośno, gorąco i energetycznie. Zorganizowane przez Urząd Miasta koncerty na rynku cieszyły się ogromnym powodzeniem i potrwały do 1 w nocy.

Impreza rozpoczęła się już o 17:00 koncertami dla dzieci. Wystąpiły bardzo żywiołowe i kolorowe Siostry Wajs z zespołem tanecznym Stonoga, aktywizując wszystkich do wspólnej zabawy. Zanim z recitalem pojawił się klimatyczny C.D.N…, na scenie wystąpili młodzi adepci muzyki z MOK-u, szkolący się pod okiem Liliany Mamczur. Część osób podziwiała występy pod sceną, inni korzystali z atrakcji zlokalizowanych przy północnej pierzei rynku.

Bezpośrednim supportem przed koncertem gwiazd wieczoru był New Market Jazz Band. W przerwach bawił publiczność Marek Rusinek, zapraszając wybrańców na scenę i wręczając patriotyczne koszulki. Podczas wydarzenia pojawił się akcent niepodległościowy w postaci wspólnie odtańczonego na płycie rynku poloneza. Całość wyglądała bardzo efektownie, szczególnie, że w dostojny taniec włączyły się władze miasta, dzieci z Akademii Tańca i wielu mieszkańców.

Tuż przed 20:00 na rynku zrobiło się znacznie tłumniej. Nowotarska publiczność gorąco powitała zespół Łąki Łan i chętnie dała się uwieść transowej muzyce i oryginalnemu performance’owi. Odziani w niecodzienne stroje muzycy angażowali publiczność do kucania, falowania, robienia daszków z rąk, a urzeczona publiczność ochoczo dawała wciągnąć się w zabawę. Zespół dał dokładnie taki koncert, jaki był zapowiedziany: energetyczny i niepowtarzalny.

-Słyszałem, że publiczność w Nowym Targu jest tak gorąca, że specjalnie musieli zrobić ten odstęp, żebyście nas nie poparzyli – żartował ze sceny frontman zespołu. Grupa Łąki Łan zakończyła koncert długim bisem, ale wokalista Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski powrócił jeszcze później na scenę, by wystąpić gościnnie wśród artystów Another Pink Floyd, w absolutnie niepowtarzalnym wykonaniu utworu „Another Brick In The Wall” z udziałem Małych Śwarnych. Słowa „We don’t need no education” z ust małych górali w dniu zakończenia roku szkolnego nabrały nowego znaczenia, a całość dała niesamowity efekt. 

Blisko trzygodzinne show najsłynniejszego polskiego tribute bandu dedykowanego muzyce Pink Floydów zgromadziło słuchaczy również spoza Nowego Targu. Cały nowotarski rynek, rozświetlony klimatycznymi laserami wypełniły dźwięki, jakich wcześniej tu na żywo jeszcze nie słyszano. 

-Dziękujemy za Floydów! – wołali z tłumu fani zespołu do burmistrza Grzegorza Watychy, kiedy wraz z dyrektorem MOK Bolesławem Barą wyszedł na scenę, aby życzyć mieszkańcom udanych wakacji. 

-Podziękujcie waszym władzom i wszystkim ludziom od kultury w waszym mieście, że krzewią tutaj taką właśnie kulturę i możecie na żywo usłyszeć najlepsze przeboje świata! – dziękował publiczności Norman Power, wokalista Another Pink Floyd. Repertuar koncertu chwalił i doceniał też prowadzący koncert Marek Rusinek. 

Zespół pojawił się w jedenastoosobowym składzie i wykonał wiele przebojów, w tym te najbardziej radiowe – „Wish You Were Here” i „High Hopes”, czy „Money”. Nie mogło zabraknąć poprzedzonego długim, nastrojowym intr „Shine On You Crazy Diamond”. Niektóre aranżacje (np. fragment „Time” w wersji reggae) mogły mocno zaskoczyć, większość  momentami do złudzenia przypominała jednak oryginalne wykonania. W drugiej części koncertu, artyści wykonali niemal wszystkie utwory z legendarnej, obchodzącej 45-lecie wydania płyty „The Dark Side Of The Moon”, a jako jeden z bisów zabrzmiał rozświetlony laserami „Comfortably Numb”. Koncert zakończył się tuż przed 1 w nocy.

Uwaga! Mamy dla Was niespodziankę – już wkrótce filmowy zapis całości koncertu Another Pink Floyd, jak również wywiady z muzykami zespołów Łąki Łan i Another Pink Floyd. 

/os

Galeria Zbigniewa Krauzowicza

O wydarzeniu pisali również:

podhale24.pl - Another Pink Floyd Tribute Show na finał "Przywitania lata" w Nowym Targu (zdjęcia)

podhale24.pl - Na scenie Łąki Łan

podhaleregion.pl - Lato przywitane muzyczną eksplozją. Pink Floydzi z „Małymi Śwarnymi”, łąkowe szaleństwo, polonez na rynku

Print Informacja z dnia 25-06-2018, była czytana 699 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE