RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 22 października 2018 roku

295 dzień roku, 43 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:11
Zachód słońca: 17:37

Imieniny obchodzą: Abercjusz, Filip, Halka, Kordelia, Kordula, Przybysława, Sewer

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 85
Będzie zmiana ustawień sygnalizacji na skrzyżowaniu!

Gorący news prosto z kolizyjnego skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską, gdzie w dniu dzisiejszym odbyła się terenowa komisja z udziałem sześciorga przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz miasta, radnych i Policji. Ustalono, że do momentu budowy planowanego lewoskrętu, przywrócone zostaną ustawienia sygnalizacji sprzed jesieni 2016 roku.

Sygnalizacji nie da zmienić się z dnia na dzień, gdyż konieczne jest dopełnienie procedur: zmiany sterowników sygnalizacji i zmiany organizacji ruchu. Zgodnie z sugestiami mieszkańców, kierowców i władz, do ok. tygodnia czasu zostaną jednak przywrócone poprzednie ustawienia sygnalizacji, tj. sprzed listopada 2016 roku. 

Skuteczna zatem okazała się interwencja władz. A interweniowali przedstawiciele władz miasta - burmistrz Grzegorz Watycha z wiceburmistrzem Waldemarem Wojtaszkiem osobiście udali się na spotkanie do zastępcy dyrektora oddziału krakowskiego GDDKiA Agnieszki Wachowskiej, jak również radny wojewódzki Stanisław Barnaś, z inicjatywy którego odbyło się dzisiejsze spotkanie na kolizyjnym skrzyżowaniu.

"Pani dyrektor dała się przekonać, żeby do momentu zmodernizowania - bo zlecają już wykonanie - przywrócić poprzednią organizację ruchu, czyli wstrzymującą ruch na głównym ciągu na Alejach, umożliwiającą wykonanie lewoskrętu z kierunku wschodniego na ul. Szaflarską w kierunku Zakopanego tak, żeby nie dochodziło do zdarzeń zagrażających życiu" - mówi wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. 

"Bierzemy pod uwagę wszystkie opinie, liczymy się ze zdaniem wszystkich, nie sposób tego ignorować. Mieliśmy taki pomysł, żeby to funkcjonowało, żeby usprawnić światła o które wszyscy walczyli, że "weźcie i rozblokujcie to skrzyżowanie", ale widocznie nie jest to rozwiązanie dobre" - powiedziała Kinga Obyrtacz, kierownik nowotarskiego oddziału GDDKiA. 

Wśród obecnych na skrzyżowaniu byli: wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Barnaś, radni miejscy Jan Łapsa i Włodzimierz Zapiórkowski, kierownik rejonu Nowy Targ GDDKiA Kinga Obyrtacz  oraz pięcioro przedstawicieli Generalnej Dyrekcji z Krakowa (z Biura Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem), jak również mieszkańcy Nowego Targu.

Sprawę nagłaśnialiśmy wcześniej niejednokrotnie. TUTAJ  artykuł i materiał filmowy na ten temat.

Print Informacja z dnia 12-01-2018, była czytana 637 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE