X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 89
Hotel Gorce – oficjalnie otwarty!

Konferencja poświęcona działalności klubów sportowych na terenie Nowego Targu stała się okazją do symbolicznego otwarcia hotelu Gorce po jego gruntownej modernizacji. Dzięki temu, w tej ważnej dla nowotarskiego sportu chwili mieli szansę uczestniczyć nie tylko włodarze miasta i starostwa, ale też przedstawiciele niemal wszystkich klubów działających na terenie miasta.

Hotel „Gorce” działa już od 9 stycznia br. i cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie grup sportowych. Jego średnie obłożenie wynosi około 70%. Część z grup wraca do hotelu po paru latach przerwy, pozytywnie zaskoczona zmianami, jakie tu zaszły. Aktualnie w „Gorcach” wypoczywa i trenuje młodzieżowa grupa łucznicza z Warszawy.

Hotel dysponuje 19 pokojami i łącznie 50 miejscami noclegowymi, przeważnie w jedynkach i dwójkach, choć są też pokoje 4-osobowe z łóżkami piętrowymi – z typowym przeznaczeniem dla dziecięcych i młodzieżowych grup sportowych. W każdym pokoju hotelowym znajduje się łazienka z prysznicem i dostęp do internetu, w większości pokoi – telewizja. Wystrój wnętrza jest minimalistyczny, a przez to gustowny. Bazuje na połączeniu szarości i drewna, ściany ozdabiają archiwalne, czarno-białe zdjęcia różnych aktywności sportowych z terenu miasta. 

-Obiekt przechodzi kategoryzację obiektu trzygwiazdkowego, spełniamy wymogi, które są stawiane na tym poziomie, tak że samo to świadczy o tym, jaki obiekt otrzymaliśmy. Przewidujemy wykorzystywanie wszystkich narzędzi dostępnych na rynku hotelowym. Będziemy na bookingu, mamy stronę internetową, tak więc wszystko, co standardowe hotele proponują będziemy także proponowali my – zapewnia Krzysztof Łapsa, dyrektor MCSiR-u.

Przypomnijmy, że hotelową część Hali „Gorce” wyłączono z eksploatacji w 2016 roku, z powodu stanu technicznego. Została przywrócona dopiero w tym roku, po trwającym od marca 2019 roku remoncie, który poza gruntowną modernizacją części hotelowej wraz z wyposażeniem pokoi w łazienki, obejmował wymianę wszystkich instalacji, odświeżenie elewacji oraz przebudowę holu i recepcji. 

Wykonawcą inwestycji była lokalna firma Artura Kołacza, wyłoniona w przetargu spośród łącznie dziewięciu ofert. Choć wstępny kosztorys zakładał wykonanie usługi za 1 mln 850 tys. zł, finalnie kwota ta była nieco wyższa, z uwagi na nieprzewidziane wydatki wynikłe już w trakcie trwania prac budowlanych. 

Reaktywacja obiektu to powrót do dawnych tradycji polegających na połączeniu bazy noclegowej z bogatą ofertą obiektów sportowych przy hotelu i w niedalekiej odległości od niego.

Filmowa relacja – w „Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

Print Informacja z dnia 20-02-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 832 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE