RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 22 maja 2019 roku

142 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:48
Zachód słońca: 20:24

Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 131
Przekonać do innego spojrzenia na lasy otaczające Nowy Targ...

„Jeżeli państwo wygooglujecie i wpiszecie atrakcje Nowego Targu to nie wyskoczy muzeum, rynek, tylko wyskoczy Bór na Czerwonem, Szlak wokół Tatr i Gorce. To jest naszą wartością i bardzo bym prosił o zmianę optyki. Nie zmieniajmy tego lasu na jakąkolwiek formę parku” – apelował do radnych leśniczy Krzysztof Przybyła. 

-Jeżeli mieszkańcy czekają 2,5 godziny, żeby coś powiedzieć, to trzeba coś z tym zrobić. Jesteście bardzo daleko od mieszkańców w tym momencie – pozwolił sobie na drobną uszczypliwość w kierunku Rady Miasta pierwszy z dwóch mieszkańców zapisanych do głosu, leśniczy Krzysztof Przybyła, zaraz potem wyjaśniając powód swojego przybycia na Sesję Rady Miasta – Chciałbym państwa przekonać do troszkę innego spojrzenia na lasy, które nas otaczają. 

Inspiracją dla poruszenia na Sesji Rady Miasta były dwa zdarzenia – interpelacja radnej Ewy Pawlikowskiej w sprawie ławeczek w lesie na os. Bór oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, w którym część lasu nowotarskiego przewiduje do zagospodarowania w kierunku parku miejskiego

-Uważam, że to jest zły kierunek, to także stanowisko nadleśnictwa. Możecie państwo wierzyć lub nie, ale turyści przyjeżdżają do Nowego Targu ze względu na Bór na Czerwonem, Bór nowotarski na ze względu na Gorce. Jeżeli państwo wygooglujecie i wpiszecie atrakcje Nowego Targu to nie wyskoczy muzeum, rynek, tylko wyskoczy Bór na Czerwonem, Szlak wokół Tatr i Gorce. To jest naszą wartością i bardzo bym prosił o zmianę optyki. Nie zmieniajmy tego lasu na jakąkolwiek formę parku. Tych ławeczek też siłą rzeczy nie powinno być zbyt wiele. Myślę, że jest ich już sporo Trzeba mieć też świadomość, że one generują problemy. Nie zawsze siedzą na nich emeryci…

Leśniczy poinformował przy okazji, że dla potrzeb remontu torów do Zakopanego, udostępniona została część dróg wywozowych, które są udostępnione również jako ścieżki rowerowe dla mieszkańców. Drogi mogą być tymczasowo zniszczone, ale jest zapewnienie, że po zakończeniu remontu wrócą do stanu wyjściowego. Utrudnienia mogą powstać do czerwca-lipca. 

Poniekąd dmuchając na zimne, Krzysztof Przybyła poprosił radnych, by nie składali interpelacji w sprawie ławeczek w rejonie Boru na Czerwonem. Przypomniał warunki, jakie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska postawiła, udostępniając teren pod budowę odcinka Szlaku wokół Tatr.

– Chciałbym, żebyście państwo, jako radni mieli świadomość tego, że warunkiem RDOŚ, ze względu na obszar Natura 2000, ze względu na to, że jest to otulina rezerwatu, a udział w tym rezerwacie ma również rada miasta, bo to jej uchwałą powstał rezerwat w 1925 roku – był punkt „wzdłuż trasy rowerowej niedopuszczalne jest miejsc postojowych, ławeczek, wiat itp.” Być może mieszkańcy będą prosili tu o różnego rodzaju wiaty, ławeczki. Chciałbym, żebyście nie składali interpelacji w tym kierunku. 

Przy okazji, Krzysztof Przybyła poinformował radnych, że Bór na Czerwonem został wpisany na listę obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu Konwecji Ramsarskiej, jako jeden z 19 obiektów w Polsce. 

-Nie staraliśmy się o wpis, natomiast Bór na Czerwonem został wpisany na tę listę, dokładnie w zeszłym roku jako jeden z 19 obiektów w Polsce. Na tej liście są takie tuzy jak Biebrzański Park, Wigierski Park, ujście Wisły, Warty…i w tym wszystkim ktoś dostrzegł Bór na Czerwonem. 

/os

Print Informacja z dnia 09-04-2019, była czytana 187 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE