X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60
Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta za okres od 27 stycznia do 23 lutego 2015r.

W okresie sprawozdawczym, tj. od ostatniej Sesji Rady Miasta, podjęto wiele różnych decyzji, a najważniejsze z nich przedstawiam poniżej.

Z zakresu :

Finansów

 1. W dniu 10.02.2015 r. podpisano umowę z firmą ProPOLIS Consulting sp. z o.o. na wykonanie analizy stanu finansów Miasta Nowy Targ z określeniem potencjału finansowego na lata 2015-2020. Analizy zostaną opracowane w terminie do 23.03.2015 r., po tej dacie zostaną one zaprezentowane Radzie Miasta Nowy Targ.
 2. Uruchomiono system płatności masowych w zakresie podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego osób fizycznych oraz podatku od środków transportowych. Od 2015 r. każdy podatnik będzie posiadał indywidualny rachunek bankowy, na który winien dokonywać płatności należności podatkowych.

Rozpoczął się pierwszy etap kontroli końcowej projektu Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych- projekt współfinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Dla przedmiotowego projektu podpisano również Aneks końcowy ustalający ostateczną wysokość dofinansowania w kwocie 8 638 697,19 zł.

Gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego

 1. W dniu 28 stycznia 2015 roku podpisano pierwszą umowę dzierżawy gruntów o pow. ok. 0,5 ha przeznaczonych pod zabudowę przemysłową na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Obecnie trwają negocjacje warunków kolejnych siedmiu umów dzierżawy.
 2. Ogłoszono do publicznej wiadomości wykazy nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem lub dzierżawę dotyczące:
  • najmu lokalu użytkowego o pow. 65,5 mkw. w bloku nr 42 przy Al. Tysiąclecia;
  • dzierżawy trzech nieruchomości przeznaczonych pod niepubliczne przedszkola przy ul. Szaflarskiej 31 i Wojska Polskiego 5 i 26. Okres wywieszenia kończy się z dniem 26 lutego b.r. Po tym terminie zostanie ogłoszony pisemny przetarg.
 3. Zarządzeniem z dnia 19 lutego b.r. ogłoszono wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Dotyczy 6 działek położonych przy ul. Galicy w Nowym Targu, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Po upływie okresu wyłożenia zostanie ogłoszony przetarg ustny nieograniczony.

Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa

 1. W ramach zimowego utrzymania dróg zlecono wywóz śniegu z wybranych ulic miasta. W dniach 11 – 12.02.2015r. wywieziono 1575m3 a całkowity koszt usługi wyniósł 17 151,75zł.
 2. Opracowano projekt Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Nowy Targ na rok 2015 i zgodnie z art. 11a ust. 7 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt, przesłano do zaopiniowania do Powiatowego Inspektora Weterynarii, dwóch towarzystw opieki nad zwierzętami i trzech kół łowieckich.
 3. Ogłoszono postępowanie przetargowe na bieżące remonty ulic, chodników, placów, mostów i przepustów na terenie miasta Nowy Targ w 2015 r. Otwarcie ofert nastąpi 02.03.2015 r.

Infrastruktury Społecznej i Promocji

 1. Rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert na realizację zadań własnych miasta przez organizacje pozarządowe w roku 2015 w zakresie:
  - kultury fizycznej i sportu,
  - turystyki i rekreacji,
  - kultury i sztuki,
  Wykaz organizacji i kwot na poszczególne zadania znajduje się na stronie internetowej miasta w zakładce zarządzenia burmistrza oraz organizacje pozarządowe.
 2. Na bieżąco wytyczano i utrzymywano przy pomocy ratraka trasy do uprawiania narciarstwa biegowego wokół Boru „Na Czerwonem” oraz w tzw. Borze Kombinackim. Trasy te cieszyły się dużą popularnością. Informacja o tej formie rekreacji była dwukrotnie prezentowana na antenie ogólnopolskiej i regionalnej TVP w Magazynie „Ślizg”.
 3. W niedzielę 25 stycznia w kościele św. Jana Pawła II w Nowym Targu odbył się koncert chóru "Organum", któremu towarzyszyła m.in. Zofia Kilanowicz.
 4. Autorzy najpiękniejszych szopek, kartek świątecznych i bożonarodzeniowych aniołków zostali nagrodzeni za udział w konkursach świątecznych organizowanych przez szkoły podstawowe nr 5, 6 i 11. W sali obrad Urzędu Miasta wszystkie trzy konkursy miały swój wspólny finał poprzedzony wystawą najlepszych prac w holu UM.
 5. Blisko 100 par tanecznych wzięło udział w tegorocznej, szóstej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego im. prof. Mariana Wieczystego, który został zorganizowany przez Szkołę i Klub Tańca Towarzyskiego „Hart” oraz Urząd Miasta.
 6. Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej I II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu doczekał się swojej pierwszej płyty. Jej promocja była jednocześnie ponad godzinnym koncertem sympatycznych instrumentalistów pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej – pani dyrektor PSM. Płyta została dofinansowana przez samorząd Miasta.
 7. Na Podhalu zostały rozegrane III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o puchar Firmy PCD. Zawody towarzyszyły Biegowi Podhalańskiemu im. Jana Pawła II.
 8. Na nowotarskim lotnisku odbył się VIII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Na trasie zawodów stanęło 556 miłośników biegówek. W biegu udział wzięło też kilkudziesięciu Słowaków a wśród nich ekipa z zaprzyjaźnionego Kieżmarku, której kibicował primator Ján Ferenčák. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 5, 15 i 30 kilometrów. Trasa zawodów jest jedną z najbardziej malowniczych tras spośród imprez narciarskich, a sama impreza drugą co do wielkości w Polsce, po Biegu Piastów.
 9. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagrała Żeńska Orkiestra Salonowa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. KWK „Staszic" z Katowic. Maltańczycy prowadzili przy tej okazji zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia dla karetki oddziału Maltańskiej Służby Medycznej w Nowym Targu. Inicjatorem koncertu był Mieczysław Kucharski – pochodzący stąd, lecz od 40 lat mieszkający na Śląsku przedsiębiorca branży hotelarskiej i gastronomicznej, Honorowy Ambasador Nowego Targu
 10. 14 lutego odbyła się druga edycja nowotarskiego ICE BUG Winter Trail 2015 czyli jednej z największych w kraju zimowych imprez biegowych. Biegano tradycyjnie trasą wokół Turbacza. Start i meta usytuowane były pod Długą Polaną. Wystartowało blisko pół tysiąca uczestników. Dzień później rozegrano zawody na nartach skiturowych. Zadania były dotowane przez samorząd Miasta.
 11. 14 lutego na Zadziale rozegrane zostały tradycyjne zawody narciarskie dla dzieci - Memoriał Władysława Sięki. W tegorocznym XVIII Karnawale na śniegu wystartowało 73 zawodników w slalomie i 58 w zjeździe na worku z 17 miejscowości. Zadanie było dotowane przez samorząd Miasta.
 12. W okresie ferii zimowych w Nowym Targu trwa akcja „Zima w Mieście” adresowana do nowotarskich dzieci. Oprócz bogatego programu artystycznego, zniżek na Miejską Pływalnię na terenie Szkół Podstawowych nr 2, 6, i 11 odbywają się półkolonie profilaktyczne. Szczegóły akcji na plakatach.

Ochrony środowiska

W dniu 16 lutego br. w siedzibie Urzędu Miasta Nowy Targ, odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawicieli firmy Consus Carbon Engineering sp. z o.o. z Krakowa w zakresie opracowywanego przez w/w firmę Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Nowy Targ na podstawie zawartej umowy z dnia 10 grudnia 2013 roku. Szkolenie przewidziane było dla pracowników urzędu i jednostek miejskich.

Sprawy inne

 1. Na okres od 14 lutego do 1 marca br. wprowadzono promocyjne opłaty za korzystanie z hali basenowej Pływalni Miejskiej dla dzieci szkolnych ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich zlokalizowanych na terenie Miasta Nowy Targ.
 2. Powołano Zespół do opracowania gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2016- 20120.
 3. Realizując wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu z dnia 2.10.2014r. oraz zawartą z p. Wiktorem Sową ugodę z dnia 6.02.2015 r. wycofano apelację, a na stronie internetowej Miasta zamieszczono przeprosiny.

Pliki do pobrania

sbmzd_20150127_20150223.pdf (42) KB

Wytworzył: Stanisława Szołtysek
Data wprowadzenia: 23-02-2015
Wprowadził: Józef Bryś
Oglądane: 1437

Print Wersja do druku

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE