X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 94

Odpowiedź burmistrza na pytania "Kuriera Nowotarskiego" w sprawie "nowotarskiego hokeja"

  Szanowny Pan
  Janusz Mika
  Kurier Nowotarski

Szanowny Panie Januszu, dziękuję za ważne dla miasta pytania, chociaż proszę na przyszłość o ich trochę wcześniejsze przesyłanie bo mój kalendarz zajęć jest niestety dosyć zapełniony.

Odpowiadając na pytania:

 1. Zgadzam się, że drużyna Szarotek jest w jakimś sensie ikoną Nowego Targu i dobrze go promuje natomiast przeznaczenie kwoty 500 tys. zł, która jest dużą kwotą w porównaniu do całego budżetu miasta wynoszącego trochę ponad 60 mln zł, należy do decyzji Rady Miasta i musi to być kosztem czegoś innego będącego w zadaniach miasta.
 2. Rzeczywistym wg mnie problemem nowotarskiego hokeja jest to, że teoretycznie większość mieszkańców chciałaby jego utrzymania, ale faktycznych prawdziwych sympatyków hokeja jest u nas niewielu, o czym świadczą prawie puste trybuny. Nie dziwię się p. Wojasowi, że zastanawia się czy warto dalej inwestować w hokej bo sam chodząc często na mecze zastanawiam się dla kogo to robić. Byłem niemile zaskoczony, że nawet podczas meczów Pucharu Interkontynentalnego było na meczach Wojas Podhale tak mało kibiców, a poziom spotkań i klasa drużyn były wysokie.
  Decyzja ostateczne należy do generalnego sponsora czyli p. Wojasa, ale ja zastanawiam się czy Nowego Targu, naszego regionu, gdzie funkcjonuje tak dużo różnych firm nie stać na wspieranie naszej drużyny. Czy są to tylko względy finansowe? Czy da się odbudować dobry klimat wokół nowotarskiego hokeja? Jak to zrobić?
 3. Miasto utrzymuje Miejską Halę Lodową opłacając jej całkowite utrzymanie z budżetu (~1 mln zł rocznie). Sportowa Spółka Akcyjna Wojas Podhale płaci rocznie za korzystanie z lodu i hali niewielką stosunkowo stawkę sięgającą rocznie kilkunastu tysięcy złotych. Dostrzegając kłopoty finansowe SSA Wojas Podhale wystąpię do Rady Miasta z inicjatywą aby została ona jeszcze zmniejszona do kwoty symbolicznej. Prowadzimy również rozmowy z p. Wojasem i przedstawicielami spółki jak rozwiązać ten problem chociażby przez nowy model i strukturę funkcjonowania Miejskiej Hali Lodowej i wejście miasta do spółki.
  Uważam, że problem jest możliwy do rozwiązania, ale musi być przy tym zaangażowanie wielu środowisk szczególnie w zakresie pozyskiwania sponsorów i pieniędzy nawet tych niewielkich, ale które w sumie dają spore kwoty. Czyż nie mogłyby większe zakłady pracy z Nowego Targu i Podhala wykupić po kilka karnetów z funduszu socjalnego? Czy ktoś im to w ogóle zaproponował?

Spraw jest przy tym wiele, ale dobrze, że „Kurier Nowotarski” zajął się tym tematem w sensie pozytywnym, a nie tak jak niektórzy dziennikarze (pożal się Boże!) dla których im gorzej tym lepiej bo można przecież przy okazji „dołożyć” władzy. Mam nadzieję, że moje odpowiedzi i poruszone przez Pana sprawy wywołają jakąś dyskusje w mieście. Jest ona wg mnie bardzo potrzebna i może tylko pomóc rozwiązać te problemy.

Jako osoba należąca do klubu „100” sympatyków Podhala mająca też rodzinne hokejowe tradycje uważam, że warto i trzeba utrzymać hokej w N. Targu.

  Serdecznie Pozdrawiam
  Marek Fryźlewicz

Aktualizacja: 12-11-2007r.
Oglądane: 5009 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE