X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 132

Podziękowanie dla Ks. Prałata Mieczysława Łukaszczyka - Rektora Kościoła św. Anny

Czcigodny Ksiądz
Prałat Mieczysław Łukaszczyk
Rektor Kościoła św. Anny

 

Or.KB.0114-26/07

Po 23 latach duszpasterzowania jako Proboszcz Parafii św. Katarzyny w Nowym Targu kończy Ksiądz Prałat tę trudną i odpowiedzialną misję powierzoną przez Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.

Jako burmistrz miasta Nowy Targ czujący się szczególnie związanym z farną parafią św. Katarzyny poczuwam się nie tylko z obowiązku, ale i z potrzeby serca podziękować Księdzu Prałatowi za te wszystkie lata trudów i pracy oraz podjęte i zrealizowane inicjatywy. Czynię to w imieniu własnym jako burmistrz od prawie 11 lat, ale i w imieniu mieszkańców miasta, którzy dostrzegają i wysoko oceniają pracę i duszpasterstwo Księdza Prałata.

Trudno jest w jednym podziękowaniu wymienić wszystkie zasługi i dokonania Księdza Prałata, ale do najważniejszych z pewnością zaliczyć można wszelkie działania dla utworzenia i rozwoju Parafii św. Brata Alberta na Niwie, kompleksowy remont zabytkowych kościołów św. Katarzyny i św. Anny, zrealizowanie pomysłu Ogrodu Różańcowego, czy też rozwój i poprawę zaplecza służącego Parafii, jej wiernym i miastu. Wśród wszystkich tych spraw związanych z byciem wielkim budowniczym i odnowicielem Parafii św. Katarzyny nie zapomniał Ksiądz Prałat o pracy nad duchem parafian i wszystkich mieszkańców Miasta i Podhala, którzy chętnie uczęszczali na nabożeństwa u św. Katarzyny.

Jako przedstawiciel samorządu miasta Nowego Targu składam również serdeczne podziękowania za bardzo dobrą współpracę z miastem i Rada Miasta od 1990 roku, za każde dobre słowo i wsparcie przy realizacji dobrych pomysłów i inicjatyw.

Wiele wspólnie podjętych działań jak chociażby organizacja jubileuszów 650 i 660-lecia miasta, czy też I Zjazdu Miast Polskich, których patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska budowało jego pozytywny wizerunek stanowiąc także najlepszą promocję.

Osobiście jako burmistrz mam również Księdzu Prałatowi wiele do zawdzięczenia. Doświadczałem zawsze wsparcia duchowego i dobrego słowa, ale i czasem krytyki niektórych działań moich i samorządu. Było to jednak zawsze kierowane troską o jego rozwój i poprawę bytu mieszkańców. Za to wszystko jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Życząc Księdzu Prałatowi dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego przy pełnieniu nowej misji duszpasterskiej jako Rektor Kościoła św. Anny mam nadzieję i zapraszam do dalszej współpracy i aktywności w działaniach dla dobra Miasta i Podhala oraz ich mieszkańców.

Niech wielka Patronka Nowego Targu – święta Katarzyna i św. Anna, których kult szerzy Ksiądz Prałat tak wytrwale i z takim zaangażowanie wspierają Księdza w dalszym życiu i służbie w wypełnianiu swojego kapłańskiego powołania.

 

Marek Fryźlewicz

Burmistrz Miasta

Nowy Targ, dnia 17 lutego 2007r.

Aktualizacja: 17-02-2007r.
Oglądane: 9737 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE