X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 106

Wystąpienie burmistrza Marka Fryźlewicza podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miasta Nowy Targ kadencji 2002-2006

Wystąpienie burmistrza Marka Fryźlewicza podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miasta Nowy Targ kadencji 2002-2006 - 27 X 2006r.

 

Panie Przewodniczący,
Wysoka Rado,
Szanowni Państwo!

Spotkamy się dzisiaj na uroczystej Sesji Rady Miasta po raz ostatni w kadencji 2002-2006. Jest to okazja szczególna do podsumowania, refleksji i podziękowań.

Była to kadencja wypełniona pracą i wytrwałym realizowaniem zadań, za które odpowiada Rada i Urząd Miasta. Działaliśmy w niełatwych warunkach i okolicznościach zewnętrznych, które nie zawsze sprzyjały rozwojowi samorządności. Pomimo haseł o decentralizacji w ustawach wyrażało się to tylko decentralizacją zadań, a nie środków koniecznych do ich wykonywania.

Dzięki zgodnej i dobrej współpracy Rady, burmistrza i Urzędu Miasta udało się wiele dokonać, a wykonane inwestycje, żeby wymienić tylko te najważniejsze jak: przyłączenie studni głębinowych do sieci miejskiej, remonty i modernizacje szkół, obiektów sportowych i innych miejskich jednostek, dróg i chodników, hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 są materialnym dowodem tego, że wspólnie nie zmarnowaliśmy tej kadencji i powierzonych nam środków, o czym świadczy fakt, że ponad 25% budżetu przeznaczaliśmy na inwestycje i rozwój. Wszystko to odbywało się bez zbędnych sporów i polityki, przez co nie staliśmy się pośmiewiskiem i obiektem do drwin i opisywania w mediach.

Nie braliśmy przykładu z góry i od polityków, dla których dobro wspólne ma znaczenie tylko wtedy, gdy służy interesom danej partii czy grup nacisku.

Zostało to zauważone i docenione w licznych rankingach samorządowych, żeby wspomnieć tylko Ranking Rzeczpospolitej, w którym znaleźliśmy się na 33 miejscu wśród miast w Polsce, czy Ranking „Trzy Korony Małopolski”, w którym zostaliśmy laureatami. Uzyskaliśmy też prestiżowe wyróżnienia: Gmina Fair Play – certyfikowana lokalizacja inwestycji nadane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Tytuł „Wzorcowy Urząd” w Małopolsce. W konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uzyskaliśmy w kategorii Ochrona wód tytuł „Ekologiczna Gmina” i nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

Jestem przekonany, że udało się poprawić nie tylko wizerunek, ale i funkcjonowanie Urzędu, a nowo otwarte Biuro Obsługi Mieszkańców przybliżyło Urząd obywatelom Miasta, a wśród nich również niepełnosprawnym.

Oświata i wychowanie dzieci i młodzieży stanowiły w tej kadencji dziedziny, na które nie żałowaliśmy środków, co zaowocowało nie tylko poprawą warunków nauczania, ale i jego efektami, które plasują nas na czołowych miejscach nie tylko w Małopolsce, ale i w Polsce. Wspieraliśmy finansowo i w każdy inny możliwy sposób Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową widząc w niej motor rozwoju miasta i Podhala.

Kadencję kończymy pozostawiając miasto w dobrej kondycji finansowej z niskim zadłużeniem i wielkimi szansami i możliwościami dalszego rozwoju.

Dziękuję Bogu Wszechmogącemu, Jego Matce i św. Katarzynie – Patronce Nowego Targu za zdrowie i siły oraz za uchronienie Miasta od klęsk żywiołowych i nieszczęść.

Za ten czas, w którym tak dobrze współpracowaliśmy dla dobra naszego miasta, wszystkim Paniom i Panom Radnym, moim zastępcom, p. Skarbnikowi, p. Sekretarz i b. Sekretarzowi Franciszkowi Jachymiakowi, Naczelnikom i wszystkim urzędnikom, Dyrektorom szkół oraz współpracownikom serdeczne podziękowania.

Ani przez jeden moment nie miałem w tej kadencji chwili, w której powiedziałbym sobie - mam już tego dość. Dziękuje wszystkim jednostkom miejskim, służbom, nauczycielom i tym, którzy nie podlegając miastu zawsze mu pomagali. Dotyczy to również mediów, które dobrze wypełniały swoją rolę opisywania i przekazywania informacji o życiu miasta. Swoje podziękowanie kieruję wreszcie do mieszkańców miasta, którzy angażując się w jego sprawy, wspomagali jego rozwój.

Jeśli ktoś w czasie tej kadencji poczuł się czymś urażony czy niedoceniony, to wypowiadam również wobec tych wszystkich moje „Przepraszam”.

Dokonując tego z konieczności krótkiego i zwięzłego podsumowania kadencji, zdaję sobie z tego sprawę, że za kilkanaście dni zostanie nam wystawiony bilans przez naszych mieszkańców jako wyborców, którzy nam zaufali 4 lata temu.

Życzę aby był to bilans sprawiedliwy, a dla wszystkich kandydujących ponownie do różnych szczebli samorządu oznaczał też ponowny wybór.

Rzymska sentencja głosi Finis coronat opus! czyli koniec wieńczy dzieło. Niech to uwieńczenie tego trwającego ostatnie 4 lata dzieła będzie korzystne dla Państwa, naszych mieszkańców i ukochanego Miasta z 660-letnią tradycją.

Marek Fryźlewicz

Aktualizacja: 31-10-2006r.
Oglądane: 5845 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE